Padesát kapel na třech scénách. Spiklenecké setkání TrutnOFF BrnoON se ponese ve znamení pestrobarevnosti

J.A.R., Bára Poláková, Visací zámek, Plastic People, Mňága a Žďorp, Michal Prokop a Framus Five nebo Originální pražský synkopický orchestr, to jsou některá ze jmen různorodého programu našeho Pow-Wow, tak jak jej máte rádi. TrutnOFF BrnoON  se odehraje v našich tradičních dnech okolo výročí sovětské okupace na nových lovištích, letos 21.–23. srpna. Po třech letech se naše festivalové tam-tamy rozezvučí v Brně Na Střelnici, mezi lesy a dobrými travami u Sun River, řečí bílých tváří v Brně Pisárkách za Anthroposem. Nová teritoria jsou s naším festivalem propojena nejen historicky, ale i svojí podobou s původními lovišti. Přivítáme zde na padesátku kapel a z obecně známých důvodů i omezený počet vás i nás. Co do množství kapel půjde zřejmě o největší český open air festival letošního léta.

K dalším jménům patří i „stálý inventář" jako jsou Plastic People of the Universe, Jiří Schmitzer nebo Garage & Tony Ducháček.
Mezi kapely, které bývaly pod horami často k vidění a nesmějí chybět ani v novém brněnském festivalovém útočišti, patří například Čankišou, nekompromisně tvrdí Kurtizány z 25. Avenue, romští Terne Čhave, punkoví SPS nebo Marta a Rasputin.

Festivalovými „nováčky" jsou elektronický písničkář Kittchen, originální brněnský bluesman Jan Fic či Helemese. Undergroundovou scénu, z jejíhož podhoubí celý festival už v 80. letech minulého století vyrostl, budou zastupovat kromě legendárních Plastic People i Krchoff Band, Dáša Vokatá se známým hercem Oldřichem Kaiserem nebo nepřehlédnutelný Záviš. Ležení roztančí svým ska a reggae třeba Fast Food Orchestra. Na festivalu nesmí chybět ani víceméně akustické písničkářství a bluegrass, zastupovaný letos jednou z největších osobností současné scény Robertem Křesťanem s kapelou Druhá tráva. Roberta mezi převažujícími rockově laděnými kapelami obvykle nenajdete.

Písničkářství podpoří Jana Šteflíčková anebo šansoniérka Sylva Krobová. Folk zaštítí dvě vskutku legendy ze Sdružení Šafrán – Zuzana Homolová, ikona slovenského folku, či legendární Jaroslav Hutka. Propojí tak česko-slovenský program. A protože jsme na území Brna s jeho váženou a velmi specifickou alternativní hudební scénou, festival obohatí svou hudbou také místní legendy Ještě jsme se nedohodli a Dunaj, bubenický mág Pavel Fajt nebo Petr Váša a Ty syčáci. Scházet nebudou ani dýdžejové.

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Noční dravci legendární pop rockové kapely Turbo vletí mezi fanoušky
28.09.

Noční dravci legendární pop rockové kapely Turbo vletí mezi fanoušky

V příštím roce oslaví Turbo neskutečných 40 let na české hudební scéně. Noční dravci jsou novinkovým...


Debut Kateřiny Marie Tiché zve do světa moderního popu i cikánské hudby
28.09.

Debut Kateřiny Marie Tiché zve do světa moderního popu i cikánské hudby

Sami je název debutového alba Kateřiny Marie Tiché, které vychází 2. října pod labelem SinglTon....


Koňe a Prase debutují veselými Bramborovými hity
28.09.

Koňe a Prase debutují veselými Bramborovými hity

Tuhle partu z Valašského Meziříčí musíte milovat. Zvláště, pokud máte rádi retro elekropop, naivní,...


Soubojem trojice kapel se Múza 2020 přehoupla do své druhé poloviny vyřazovací části
27.09.

Soubojem trojice kapel se Múza 2020 přehoupla do své druhé poloviny vyřazovací části

Základní čtvrté kolo původně nabízelo pětici vystupujících. Bohužel, z tohoto počtu zůstaly jen tři formace,...


Futuristický hudební fenomén WWW Neurobeat recitoval v Brně
27.09.

Futuristický hudební fenomén WWW Neurobeat recitoval v Brně

Navzdory aktuální likvidačním vládním opatření se produkčním z brněnského Kabinetu Múz podařilo uspořádat...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru