Nový klip plný metafor připravila Barbora Poláková k loňskému albu ZE.MĚ.

Po letním oddechu a po vystoupeních na festivalech se vrací Barbora Poláková zpět v plné síle.

Před podzimním turné připravila nový, letos již třetí a celkově šestý videoklip k loňskému, třemi Anděly oceněnému albu ZE.MĚ. Volba tentokrát padla na píseň Kdyby, jejíž text je plný bláznivých metafor. Ten Barbora Poláková premiérově uvedla přesně měsíc před svým koncertem 26. 10. v pražském Foru Karlín. „Takovou mou životní myšlenkovou repeticí je přemýšlení nad tím, co by bylo, kdybych něco udělala jinak, než jsem udělala. Co by to změnilo, a k jakým změnám by až sahalo to, že třeba vyrazíme ráno o deset minut dřív nebo později, než jsme vyrazili. To je přenesené do téhle písně i klipu,” vysvětluje svůj koncept pětinásobná držitelka ceny Anděl.

Jak už je pro Polákovou typické, i v případě Kdyby se opět jedná o neotřelý audiovizuální zážitek plný originálních nápadů. K absolutní dokonalosti jí videoklip pomohlo dotáhnout režisérské duo Jakub Machala a Jan Bártek, s nímž Barbora natočila Andělem oceněný klip Po válce Hlavní úlohu v novince hraje opět scénografie, kterou má na svědomí Jan Pjena Novotný.

V podobném stylu, stejně jako v klipu prožijí i ti, kteří zavítají na největší koncert Barbořina podzimního turné, který proběhne 26. října v pražském Foru Karlín. Kromě hostů jako Eva Samková či Kühnův dětský sbor i dalších zvukových a vizuálních překvapení dojde právě i na létání!

„Můj sen je, se během koncertu proletět nad hlavami fanoušků, alespoň těch v prvních řadách.Trénuju teď s klukama z Airgym company. Bude to asi napínavé, protože ve Foru můžeme být jen ten jeden den, co je večer koncert. Učím se to tedy v jiném prostoru, a tam budeme mít jen jednu zkoušku odpoledne. Tak jsem na sebe zvědavá...,"svěřuje se Poláková. Ač bude sohledem na produkční náročnost zbývajících čtrnáct koncertů podzimního turné bez létání, ani jejich návštěvníci nebudou ochuzeni o unikátní zážitky a energii, jež koncerty Barbory Polákové a její kapely provází.

Bohužel nemůžeme převézt to zařízení na všechna místa turné. Je to moc komplikované a závisí to na výšce a hloubce jeviště i hlediště. Takže můžu létat jen ve Foru. Pracujeme ale s kapelou na nových aranžích a rozhodně si plánujeme každý koncert užít. Takže pokud se chce s námi někdo protančit večerem, rádi ho uvidíme...," láká na turné Poláková.

BARBORA POLÁKOVÁ TOUR 2019

04. 10. 2019 – Zábřeh, KD

05. 10. 2019 – Opava, KD Na Rybníčku

09. 10. 2019 – Pardubice, IDEON

11. 10. 2019 – Olomouc, Sklub

12. 10. 2019 – Ostrava, Garage

18. 10. 2019 – Český Krumlov, Městské divadlo

19. 10. 2019 – Strakonice, Dům kultury

20. 10. 2019 – Plzeň, Měšťanská beseda

26. 10. 2019 - Praha, Forum Karlín

01. 11. 2019 – Jihlava, SOUL

02. 11. 2019 – Brno, SONO Music Club

07. 11. 2019 – Ústí nad Labem, Dům kultury

09. 11. 2019 – Jablonec, Club WOKO

15. 11. 2019 – Litomyšl, Music Club Kotelna

16. 11. 2019 – Litomyšl, Music Club Kotelna

 

GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Přivítání léta s Foster the People
03.07.

Přivítání léta s Foster the People

text: Eva Frouzová Konec června znamená příslib letních prázdnin, alespoň částečného odpočinku a pohody...


Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny
03.07.

Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny

Dorota Nvotová vydáva nové EP s názvom Lazy. Nový album obsahuje päť piesní a okrem digitálnej verzie, ktorú...


Uvolněný a přátelský letní večer s kapelami Cold Meat Party a prazdniny
03.07.

Uvolněný a přátelský letní večer s kapelami Cold Meat Party a prazdniny

Kapely Cold Meat Party a prazdniny vystoupily ve čtvrtek 26. června v pražském Přístavu 18600. A byl to koncert...


EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu
02.07.

EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu

Catcalling je forma obtěžování na ulici, která se projevuje jako verbální útoky, pískání či posměšky adresované...


Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici
01.07.

Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici

Alternativní a nezávislé hudbě bude patřit Letní open air festival klubu Fuchs2, který se po roce vrací na Štvanici....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru