Než Druhá tráva vydá nové album, odehraje ve čtvrtek první online koncert

Ze studia, kde právě natáčí nové řadové album s britským producentem Eddie Stevensem, si ve čtvrtek kapela Druhá tráva odskočí do Ostravy. V rámci nového seriálu on-line koncertů High Lite Basement odehraje první živý stream ve své devětadvacetileté kariéře, a kromě svých největších hitů představí i novinky. On-line přenos bude možné naladit 4. 6. ve 21:00 na YouTube kanále High Lite Touring: highlitebasement.cz. Během příprav scény čtvrtečního přenosu se stage designéři nechali inspirovat například i koncerty Boba Dylana a technikou, jakou při nich používal.

Kapela Druhá tráva během on-line vystoupení poprvé představí několik skladeb z připravované nahrávky, která vyjde na podzim. Vzniká ve studiích Sono pod producentským dohledem Eddieho Stevense, jenž stojí za alby zpěvačky Róisín Murphy, anglické trip hopové skupiny Zero7 nebo slovenské zpěvačky Jany Kirschner. Podle zpěváka Roberta Křesťana se novými skladbami prolínají témata vztahů a emocí. „Na psaní textů jsem měl potřebný klid i prostor a celý projekt probíhá v uvolněné a pohodové atmosféře," říká Křesťan. A na výsledku je to podle něj znát. Hloubavé texty podbarvené hudebními obrazy a klenutými instrumentálními pasážemi vytváří typickou náladu Druhé trávy. „Navíc jsme oslovili skvělého producenta, který se nebál experimentovat a pomohl nám celé album posunout zase o krok dál," dodává kapelník Luboš Malina.„Myšlenka na album se rodila postupně, ale jedním z impulsů, který ucelil výslednou podobu alba byl Michal Pavlíček, který s námi pravidelně hostuje," doplňuje David Němeček, manažer kapely.

High Lite Touring je ostravská společnost, která poskytuje nejmodernější zvukové, osvětlovací a obrazové technologie a vybavení pro ty nejslavnější světové kapely a největší festivaly, včetně Colours of Ostrava. Kvůli opatřením státu ke snížení šíření pandemie zažívá těžké časy. Krize způsobená pandemií společnosti sice zničila obchodní plány na celou sezónu 2020, nicméně ji motivovala k vytvoření kanálu pro online koncerty vysílané živě ze skladových prostorů firmy. Poskytují kapelám prostory a zázemí, profesionální techniku či největší odborníky v branži a jejich know-how. „Myslíme si, že je důležité podporovat kulturní aktivitu v době, kdy jsou velké kulturní akce zakázány," říká projekt manager High Lite Touring Radek Petruška.

Seriál live streamů kapel si zakládá na žánrové pestrosti a kreativním vizuálu. Záměr je dostat kvalitu online koncertů na vyšší úroveň, učit se a dávat práci technikům firmy, kteří přišli o živobytí ze dne na den v důsledku COVID19. V květnu se pod hlavičkou High Lite Basement odehrál první živý přenos koncertu opavské indie kapely Munroe. Na červen již kromě Druhé trávy účast potvrdil i Marpo a jeho Troublegang, jehož live stream bude revoluční díky použití indoor a outdoor scény a speciálnímu 3D zvuku.
GALERIE

Související obsah:

» Druhá tráva prosí fanoušky o pomoc   (Karel Souček, 23. 03. 2013)
» Druhá tráva připomíná svůj velký koncert v Telči   (Karel Souček, 23. 11. 2012)
» Tak tenhle kabát starým songům hodně sluší   (Karel Souček, 07. 11. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat
02.07.

Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat

Letos naposledy koncertovala 3. března v Hronově a 4. března ve Žďáru nad Sázavou. A pak bylo díky koronavirové...


Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz
02.07.

Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz

Exit festival v srbském Novi Sadu se bude letos konat od 13. do 16. srpna. Organizátoři se tak rozhodli poté,...


Barvy léta opět v Poděbradech
02.07.

Barvy léta opět v Poděbradech

Tradiční open air festival Barvy léta, který pořádá kapela Tři Sestry, se uskuteční 10. a 11. 7. ve skvělém...


Populární kapela O5 a Radeček vyráží na Turné na střechách 2020
01.07.

Populární kapela O5 a Radeček vyráží na Turné na střechách 2020

Po třech letech se O5 a Radeček opět vrací do nebe a odehraje pět unikátních koncertů přímo na střechách budov Můžete...


Groove Brno bude! A přiveze evropské funky špičky
30.06.

Groove Brno bude! A přiveze evropské funky špičky

Zdálo se to téměř nemyslitelné, ale je to skutečně tak. 13. ročník mezinárodního jazzového festivalu...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru