Nejznámější muzikant metalové scény Marko Hietala představil v rámci svého Tour of The Black Heart první sólové album

V neděli 9. února se úderem 19 hodiny otevřely dveře známého pražského hudebního klubu Roxy pro fanoušky, kteří si poctivě vystáli frontu, aby si užili koncert jednoho z nejznámějších baskytaristů kultovní kapely Nightwish.

Úvod večera patřil finské heavy metalové formaci Oceanhoarse, kterou tvoří známé tváře finské metalové scény. Svým koncertem, který byl od začátku do konce rozjetý na plný plyn, rozhodně nikoho v sále, tahle parta muzikantů nezklamala. Nadupané kytarové riffy, parádní sóla. Velký podíl na skvělém zážitku z koncertu, měl i frontman kapely Joonas Kosonen. Samozřejmě na pódium se přišel představit i maskot, který ke kapele rozhodně patří. 

Oceanhoarse založil po ukončení působení kapely Amoral kytarista Ben Varon. První koho oslovil, byl baskytarista Jyri Helko, na doporučení přátel za bicí usedl Oskari Niemi. Na post frontmana přišel bývalý zpěvák MyGrain Tommy Touvinen, který musel odejít v srpnu 2018 kvůli ztrátě sluchu a na post zpěváka byl osloven Joonas Kosonen V březnu 2019 vydala kapela svůj oficiální videoklip Death Row Center a v listopadu vyšlo  kapele debutové EP Voluntary Bends.

Marko Hietala svým koncertem potvrdil, že jeho sólové skladby jsou nejen divoké, ale i intimní a plné emocí

Po energickém až doslova divokém vystoupení kapely Oceanhoarse přivítali velkým potleskem toho, který přišel naservírovat svým fanouškům muziku opravdu z jiného soudku. Nastal čas na emoce, kterými Marko Hietala ani trošku nešetřil. Celý koncert si sám komentoval, ale hlavně děkoval všem, kteří do klubu přišli. V jeden okamžik nechyběl humor, jemu vlastní, kdy rozesmál skoro celý sál svými komentáři, ale během mžiku navodil atmosféru, která byla přesným opakem. Marko popsal své sólové album opravdu dokonale: „ je nepředvídatelná, spontánní, dobrodružná, divoká a intimní." Jeho sólová deska zaručeně osloví ty posluchače, kteří se rádi noří do světa silných emocí a hlubokých pocitů. 

Řada z nás Marka zná díky kultovní kapele Nightwish, kdy od roku 2002 nahradil předchozího baskytaristu Sami Vänska. Od jeho příchodu bylo několik písní napsáno jako duet pro něj a bývalou zpěvačku Nightwish, Tarju Turunen. Hietalův hlas se už více uplatnil v albu Dark passion Play', vydaného v září roku 2007. V tomto albu zpívá i sólově, a napsal také některé celé písně jako „The Islander", ve které hraje na akustickou kytaru namísto baskytary. Na tomto albu už ale není zpěvačka Tarja Turunen, ale nová zpěvačka Nightwish Anette Olzon. V posledním albu Nightwish - Imaginaerum (dřívější název Imaginarium) složil hudbu i text k písni The Crow, The Owl and Dove. Jeho jméno je spojováno s dalšími formacemi jako je Tarot, Sinergy nebo Nothern Kings. 

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera
19.02.

Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera

Nebude chybět Kollerband se speciálním programem David Koller se podílí na dramaturgii i konceptu festivalu a uskuteční...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru