Nejznámější muzikant metalové scény Marko Hietala představil v rámci svého Tour of The Black Heart první sólové album

V neděli 9. února se úderem 19 hodiny otevřely dveře známého pražského hudebního klubu Roxy pro fanoušky, kteří si poctivě vystáli frontu, aby si užili koncert jednoho z nejznámějších baskytaristů kultovní kapely Nightwish.

Úvod večera patřil finské heavy metalové formaci Oceanhoarse, kterou tvoří známé tváře finské metalové scény. Svým koncertem, který byl od začátku do konce rozjetý na plný plyn, rozhodně nikoho v sále, tahle parta muzikantů nezklamala. Nadupané kytarové riffy, parádní sóla. Velký podíl na skvělém zážitku z koncertu, měl i frontman kapely Joonas Kosonen. Samozřejmě na pódium se přišel představit i maskot, který ke kapele rozhodně patří. 

Oceanhoarse založil po ukončení působení kapely Amoral kytarista Ben Varon. První koho oslovil, byl baskytarista Jyri Helko, na doporučení přátel za bicí usedl Oskari Niemi. Na post frontmana přišel bývalý zpěvák MyGrain Tommy Touvinen, který musel odejít v srpnu 2018 kvůli ztrátě sluchu a na post zpěváka byl osloven Joonas Kosonen V březnu 2019 vydala kapela svůj oficiální videoklip Death Row Center a v listopadu vyšlo  kapele debutové EP Voluntary Bends.

Marko Hietala svým koncertem potvrdil, že jeho sólové skladby jsou nejen divoké, ale i intimní a plné emocí

Po energickém až doslova divokém vystoupení kapely Oceanhoarse přivítali velkým potleskem toho, který přišel naservírovat svým fanouškům muziku opravdu z jiného soudku. Nastal čas na emoce, kterými Marko Hietala ani trošku nešetřil. Celý koncert si sám komentoval, ale hlavně děkoval všem, kteří do klubu přišli. V jeden okamžik nechyběl humor, jemu vlastní, kdy rozesmál skoro celý sál svými komentáři, ale během mžiku navodil atmosféru, která byla přesným opakem. Marko popsal své sólové album opravdu dokonale: „ je nepředvídatelná, spontánní, dobrodružná, divoká a intimní." Jeho sólová deska zaručeně osloví ty posluchače, kteří se rádi noří do světa silných emocí a hlubokých pocitů. 

Řada z nás Marka zná díky kultovní kapele Nightwish, kdy od roku 2002 nahradil předchozího baskytaristu Sami Vänska. Od jeho příchodu bylo několik písní napsáno jako duet pro něj a bývalou zpěvačku Nightwish, Tarju Turunen. Hietalův hlas se už více uplatnil v albu Dark passion Play', vydaného v září roku 2007. V tomto albu zpívá i sólově, a napsal také některé celé písně jako „The Islander", ve které hraje na akustickou kytaru namísto baskytary. Na tomto albu už ale není zpěvačka Tarja Turunen, ale nová zpěvačka Nightwish Anette Olzon. V posledním albu Nightwish - Imaginaerum (dřívější název Imaginarium) složil hudbu i text k písni The Crow, The Owl and Dove. Jeho jméno je spojováno s dalšími formacemi jako je Tarot, Sinergy nebo Nothern Kings. 

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou
24.05.

Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou

Dnes, tedy v neděli 24. května, uplyne smutných deset let od tragické smrti předního českého zpěváka...


Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap
23.05.

Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap

Včera, 22. května, vydali Indies ambiciózní album písničkáře Cermaque. Nese název Lament a podílely se na něm tři desítky...


Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména
23.05.

Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména

Dalšími znovu-potvrzenými jmény slovenského festivalu Pohoda 2021 jsou Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval...


Nový videoklip Johna Legenda natočila česká společnost
23.05.

Nový videoklip Johna Legenda natočila česká společnost

Song Bigger Love, který nazpíval devítinásobný držitel Grammy John Legend, aspiruje na hit letošního léta. Emotivní...


Anička Slováčková  a Pokáč mají společnou píseň, kterou doprovází minimalistický videoklip
22.05.

Anička Slováčková a Pokáč mají společnou píseň, kterou doprovází minimalistický videoklip

I když jsme plešatý je název nové skladby z pera českého písničkáře Pokáče Jak sám název napovídá,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hotspot
23.05.

Hotspot

» Pet Shop Boys

Legendární britská skupina Pet Shop Boys vydala v lednu 2020 svoji již...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru