Nejoriginálnější zpěvačka naší hudební scény Jana Uriel Kratochvílová poprvé představila novou dynamickou verzi legendárního songu Dlouhá žhoucí kometa

V koncertním sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí se tradičně uskutečnil koncert Jany Uriel Kratochvílové s kapelou Jiřího George Hrubeše Illuminati.ca První nový koncert svobody! Věta jasná a stručná…. Ano po dlouhé době zákazů jsme si mohli přijít vychutnat koncert a jít se pobavit. 23. června se uskutečnil koncert, který byl původně naplánován na 15. duben, ale musel být zrušen.

Po tak dlouhé době každý z nás potřeboval dobít trošku té energie. Tu Jana Uriel Kratochvílová společně s kapelou rozdávala na všechny strany po celou dobu koncertu.

Zazněla řada nesmrtelných songů jako V stínu kapradiny, Korálky, No a co, Smaragdové lasery včetně hitu Dlouhá žhoucí kometa. Tentokrát místo bubínků a bublání doprovázel úžasný hlas Jany pořádný kytarový riff, skvělá basa a stejně tak skvělé bicí. Přesně tak jak si to před čtyřmi roky přál jeden fanoušek právě pod touto legendární skladbou. Myslím, že tentokrát by vůbec nebyl zklamaný a napsal by komentář určitě v jiném znění než ten co tam tenkrát zanechal. 

Z dalších zazněly např. skladby May Day nebo Avanti, ale i novinky z alba Trinity jako Quantum Fairies nebo Alien Princess. Poté byl na pódium uveden Duch Roušky, aby se slavnostně pokřtila jedna speciálně pro tuto dobu stvořená. Překvapením, ale nebyl konec. Následovalo symbolické poděkování a vyznamenání od Uriel a George za krásných deset let, kdy po jejich boku v kapele Illuminati.ca je na postu baskytaristy doprovází skvělý muzikant a šoumen Jan Poky Pokorný. Samozřejmě překvapení pokračovala, ale tentokrát bylo určeno právě pro Janu Uriel Kratochvílovou a jejího životního partnera Jiřího George Hrubeše, kdy dostali opravdu stylový foto obraz. Závěr večera se neskutečně rychle přiblížil, poslední skladby odezněly, ale to skalní fanoušky neodradilo a dočkali se přídavku, který všichni společně protančili. To vše doprovázela taneční skupina MetaDance v originálních kostýmech. Byla to opravdu velká hudební oslava, super rocking hojení a nabíjení novou vitalitou a hity. Přesně tak jak vzkazovala na svém profilu svým fanouškům Jana Uriel Kratochvílová.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
09.01.

Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař

Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Skladbu Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru