Nechoď ven a poslechni si Už jsme doma nebo Melody Boys

Sdružení Nechoď ven, které stojí za online koncerty z jazzového klubu U Staré paní, představuje program na příští týden a přichází s novinkou: část výtěžku z následujících koncertů poputuje projektu ŽIVOT 90, který pečuje o seniory. „Moc si vážíme všech muzikantů, jež se i v této pro ně nelehké době, rozhodli podpořit svými schopnostmi a svým časem ty, kteří jsou teď nejvíce ohroženi," říká za pořadatele koncertů Lukáš Prchal.  

ŽIVOT 90 v současné situaci zapojil tisíce dobrovolníků, kteří seniorům pomáhají s nákupy, donesou jídlo či léky. Zřízena je i nová linka, která řeší krizovou psychologickou pomoc. Diváci koncertů mohou přispívat v průběhu online přenosu i následně při sledování záznamu do virtuálního klobouku libovolnou částkou.  Line-up příštího týdne láká na pestrý žánrový záběr. V úterý 31. března se diváci mohou těšit na legendární alternativní punkovou kapelu Už jsme doma. O den později si diváci užijí hlavně humor. Pódium U Staré paní bude patřit autorské dvojici Dubnička a Lahoda a jejich aprílovému speciálu Revival kabaretu neboli oslavné tryzně za neznámé hity.  

Ve čtvrtek svou "poezii v hudbě” představí Bára Zmeková, nominovaná na letošní ceny Anděl v kategoriích Objev roku a Sólová interpretka, která se ve svých písních s autorskými českými texty pohybuje mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Pátek přinese vystoupení šesti hudebníků Melody Boys z orchestru Ondřeje Havelky. Koncertní linku zakončí v sobotu Jazz Quintet amerického hudebníka Chucka Wansleyho.Spolek ŽIVOT 90 se již třicet let zaměřuje na podporu seniorů, aby mohli zůstat co nejdéle tam, kde chtějí – doma. Na non-stop bezplatné lince důvěry pro seniory, v rámci tzv. tísňové péče hlídá více než 1000 seniorů po celé České republice, aby se dovolali pomoci, kdyby doma třeba upadli nebo byli v jiné nouzové situaci. V hlavním městě funguje pečovatelská služba i komunitní centrum, kam denně dochází několik set seniorů. V současné situaci v době koronavirové krize byla zřízena linka pro osamělé seniory a pro dobrovolníky, kteří jim pomáhají s nákupem, donáškou jídla či léků. Linka je dnes provozována spolu s Magistrátem HMP, linka pro dobrovolníky spolu s Červeným křížem.  
GALERIE

Související obsah:

» Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty   (Ondra Kocáb, 23. 02. 2019)
» Kapela Už jsme doma míří na filmová plátna   (Karel Souček, 31. 10. 2017)
» Praha má nový kulturní prostor   (Karel Souček, 13. 03. 2013)
» Bára Zmeková si na album LUNAVES přizvala řadu hostů napříč žánry   (Karel Souček, 02. 03. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kapela Kryštof nabídne místo festivalů vánoční koncert
25.05.

Kapela Kryštof nabídne místo festivalů vánoční koncert

Dva roky čekali fanoušci kapely kolem Richarda Krajča na čtvrtý ročník série festivalů Kryštof Kemp, který...


První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna
25.05.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, jehož 19. ročník musel být z důvodu koronavirových opatření přesunut...


Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou
24.05.

Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou

Dnes, tedy v neděli 24. května, uplyne smutných deset let od tragické smrti předního českého zpěváka...


Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap
23.05.

Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap

Včera, 22. května, vydali Indies ambiciózní album písničkáře Cermaque. Nese název Lament a podílely se na něm tři desítky...


Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména
23.05.

Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména

Dalšími znovu-potvrzenými jmény slovenského festivalu Pohoda 2021 jsou Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hotspot
23.05.

Hotspot

» Pet Shop Boys

Legendární britská skupina Pet Shop Boys vydala v lednu 2020 svoji již...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru