Nakalenej fest vol 2, opět nabídnul fanouškům metalu opravdu pořádnej nářez muziky

Klubem Modrá Vopice jako první zazněl koncert, kde hlavní slovo mělo violoncello

Ve známém hudebním klubu Modrá Vopice se uskutečnil 7. července druhý ročník tohoto festivalu. Jako první vystoupil Algaes z Prahy, violoncellista, jehož hudba s prvky gotického rocku a metalu rozhodně byla skvělou volbou na úvod večera. Upoutávka na jeho koncert „Magič z jiné dimenze co hraje metal na cello" byla pravdivá. Rok se s rokem sešel a Algaes představil v polovině večera druhý díl k předešlému klipu „Plášť z nočního ticha", který měl premiéru právě před rokem."Bude to trilogie, druhý díl má název „Nezapomeň zemřít", ten závěrečný, jak to všechno dopadne, představím příští rok opět na akci Nakalenej Fest 2019, řekl Algaes

Večer pokračoval v podání pražské kapely Rotting BeetRoot, která vznikla v červnu 2016 a na svém kontě má demo Black Fucking Unicorn From The Future Letos 27. června vydala kapela album: ...and his sister, které hezky stylově, a to octem, který nikdo nemá rád, páni kluci pokřtili.

Pražská kapela Hořící Chroští co sice zatím nemá nahranej ani demáč, ale po 3,5 letech ve zkušebně má co předvést….

Tímto sloganem se představila kapela, která druhý ročník festivalu si vzala na starost a poctivě vše připravila. Před koncertem jsem tak trošku vyzpovídala jednoho z členů kapely, protože opravdu nemají o sobě uvedenou ani řádku Jen to, že hrají styl melodic-death a jsou z Prahy……

HK: Kde byl prvopočátek vzniku kapely?

Jonatán: "V září 2014 se Michalovi a Rolandovi rozpadla kapela, Společně se rozhodli, že rozjedou nový projekt. Vté době jsem se akorát rozhodl, že uzrála doba na to, abych si našel svoji první kapelu. Podal jsem si inzerát, no a odpověděl mi Roland (bicí). Dala se první zkouška a na druhé se začalo makat na prvním songu. Chyběl nám zpěv a druhá kytara. Po nějaké době, opět přes inzerát, se přidal kytarista Petr Pořízka. Po sérii neúspěšných „konkurzů" na post zpěváka, zasáhly mě zdravotní komplikace se zápěstím. Díky tomu měla kapela ¾ roku nucenou pauzu. Vypadalo to, že se po dvou letech rozpadneme. Petr odešel, ale my jsme nechtěli tento projekt nechat umřít. Dohodli jsme se, že budeme hrát ve třech a za mikrofon se postavím já."

HK: Proč název Hořící Chroští?

Jonatán: Jednou v alkoholovým rauši jsme zkrátka vymysleli název. Bylo to myšleno jako parodie na absolutně nečitelné názvy metalových kapel. No a po dalším roce jsme se rozhodli, že je načase vylézt ze sklepa mezi lidi. První náš koncert byl v klubu Cafe na půl cesty, kde jsme sklidili pozitivní reakce. Tohle je náš druhý koncert, ale první co se větší propagace týká. S tím souvisí i další novinka. Rádi by, jsme do konce tohoto roku představili fanouškům naše první demo.

HK: Tak to držíme palce, a ať se vám vaše přání splní a chodí na vaše koncerty co nejvíc fanoušků.

Každopádně po povedeném koncertu kapely Hořící Chroští fanoušci žádali, aby ještě nekončili. Nechtěně je museli kluci zklamat, ale slíbili, že příště koncert bude určitě delší.

Dalšími kdo na festu zahrála svůj set, byla kapela z Varnsorfu, Breed. Dlouholetá myšlenka kytaristy Jerryho o rap-rock-core metalovém projektu a začal hledat členy budoucí formace. Po určitých změnách a hledání členů od podzimu 2015 se v létě 2016 po Angry Burger festu v LBC se po domluvě rozloučila kapela s baskytaristou Jamesem a za náhradu přijali mezi sebe Pamelu Vikovou, která od prvního zkušebního hraní působí jako profesionální hráč. Na podzim 2016 se rozloučil kytarista Filip Řežábek z osobních důvodů a kapela zůstává ve čtyřech.

Závěr večera patřil kapele Goat Cult, partičce, které je blízký deat metal. Jejich začátek se datuje k březnu 2015, kdy Pavel potkal na thrashovým mejdanu Lukáše. Svým vystoupením potvrdila kapela to, co se o nich píše, že nejvyšší rohatý je opravdu jejich oblíbené zvířátko.

GALERIE

Související obsah:

» Velký punkový večer v Modrý Vopici byl parádní!   (Jana Kleinbauerová, 22. 02. 2017)
» Narozeniny v Modré Vopici   (Pavel Zajíček, 04. 09. 2016)
» Modrá Vopice slavila 22. narozeniny a nechyběl ani ohňostroj   (Jana Kleinbauerová, 04. 09. 2015)
» Klubem Modrá Vopice zněly koncerty věnované vzpomínce na Kaštánka   (Jana Kleinbauerová, 11. 08. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
JazzFestBrno doplnil program, ukáží se také Stanley Clarke, Theo Croker nebo Avishai Cohen
19.01.

JazzFestBrno doplnil program, ukáží se také Stanley Clarke, Theo Croker nebo Avishai Cohen

Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v listopadu. Nyní...


Barbora Mochowa vydává nový singl a uchází se o účast v Eurovizi
19.01.

Barbora Mochowa vydává nový singl a uchází se o účast v Eurovizi

Velice silný, výrazově bohatý a přesvědčivý pěvecký výkon předvádí zpěvačka a pianistka Barbora Mochowa v novém...


Oblíbený rodinný festival Struny dětem v Minoru
18.01.

Oblíbený rodinný festival Struny dětem v Minoru

Jaké to je, když si múzy hrají? To se dozvědí malí i velcí návštěvníci poslední březnový víkend.  S...


Kam na Valentýna? Na Polemic do Lucerna Music Baru!
18.01.

Kam na Valentýna? Na Polemic do Lucerna Music Baru!

Miluje Váš protějšek reggae, ska a dancehall a slavíte Valentýna? Pak mu jistě uděláte radost vstupenkami do Lucerna...


S  novým albem vyrazí Lety Mimo na turné s kapelou Mandrage
18.01.

S novým albem vyrazí Lety Mimo na turné s kapelou Mandrage

V těch nejlepších českých studiích, jako jsou Soundevice (Boris Carloff, Šmity), Marecords (Aleš Zenkl) nebo First Floor...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Automatka
18.01.

Automatka

» Mateřská.com

Duo zpěvaček Bára Vaculíková a Lena Yellow vystupujících pod názvem Mateřská.com...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru