Na první letošní Open Air v Modré Vopici vystoupí Adam Bomb

V klubu Modrá Vopice 26.4. na OPEN AIR vystoupí v rámci evropského turné klubová legenda zpěvák a kytarista Adam Bomb, newyorská kapela Blue Movie &Black Film, pražská kapela Nasty Ratz a brněnská formace Liquid Jesus. Začátek je plánován na 17:30 hodinu. Tímto koncertem zahajuje klub Modrá Vopice sezónu venkovních koncertů, které jsou ve velké oblibě.

Svou tvorbou a hlavně nenapodobitelnou pódiovou prezentací, je Adam Bomb tuzemskému publiku již dobře znám. Jeho show jsou opravdovým rock´n´rollovým svátkem, včetně výrazných pyrotechnických efektů. Jeho návrat na česká pódia po téměř čtyřech letech si řada z vás určitě nenechá ujít. První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba se datují do roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý zakládá se zpěvákem Geoffem Tatem /Queensryche/ skupinu Tyrant. Opravdu zlomový okamžik nastává však o rok později, kdy se setkává s Eddiem Van Halenem a absolvuje u něho několik kytarových lekcí. V témže roce nastupuje v Seattlu do skupiny TKO, se kterou později nahrává své první album. 

V roce 1981 se dostává do užšího výběru vkonkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss a odehraje s nimi 3 skladby. V roce 1982 se stěhuje do Hollywoodu, kde žije a zkouší ve společném domě s Izzy Stradlinem /ten později stojí u vzniku Guns n´Roses/ a právě se formující skupinou Black´n´Blue. Spřátelí se s jejich kytaristou Tommy Thayerem /dnes Kiss/, který ho přesvědčí, aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakuje za Yngwie Malmsteena ve skupině Steeler, nahrává s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a s bývalými hráči Aerosmith, Riot a Billyho Idola zakládá svou první kapelu. Má na svém kontě 14 alb (2 se svým bočním projektem Get Animal), spolupráci s mnoha velikány včetně Chucka Berry nebo baskytaristy John Paula Jonese z Led Zeppelin. V posledních letech hodně spolupracuje s kytaristou Billyho Idola Steve Stevensem a zpěvákem Michaelem Monroem /Hanoi Rocks/.

Poprvé máme možnost se seznámit živě s tvorbou, dnes již kultovní newyorské, klubové kapely Blue Movie & Black Film, soustředěné kolem charismatického kytaristy Tonyho Parise. Dalšími stálými členy souboru je zpěvák Anthony Noto a bubenice Lisa Forderer. Od počátku se Blue Movie vydali cestou tvorby jedinečné sbírky originální hudby, která stírá jemné linie mezi hranicemi hudebních žánrů. Od studia až po koncertní jeviště se skupina snaží šířit upřímné a skutečné emoce ve všech svých hudebních snahách. Jejich originální zvuk spojuje mnoho různých hudebních vlivů, které se soustřeďují do tvrdých kytarových riffů, hnaných výraznou prací baskytary, chytlavého vokálního frázování a zvuku bicích s namíchanými syntetickými zvuky. Kapela vydala svůj debut EP, "8MM Love Songs" koncem roku 2012 s jediným singlem Murder Will Out. Koncept tohoto singlu inspiroval místní komiksové umělce k vytvoření originálního videa. Pokračování "Delusions in Technicolor" (2014) dále prohloubilo potřebu kapely ještě více cizelovat svůj ojedinělý sound svůj zvuk a posunula hranici vlastních skaldatelských a textařských dovedností. S vydáním jejich nejnovějšího titulu s názvem "Synthetic III" (2015), se skupina vydala na cestu směsi temnějšího zvuku a agresivnější energie, doprovázené s několika změnami v sestavě kapely. Titulní skladby "Nebula" a "Electric Water" měly sloužit k šíření surové energie kapely a jejich vytrvalosti zůstat vpřed v dnešní neustále se měnící a neústupné hudební aréně. Tento EP byl také vydán společně s novou komiksovou knihou nazvanou "Echoes Across Time". Kniha a její příběh přinesly myšlenku na alter ego k Blue Movie pod názvem Black Film, který se používá na stránce i mimo, k vyjádření různých aspektů osobnosti skupiny jako celku. Na podzim roku 2018 Blue Movie vydali Broken Machines. Nové album opět posunulo jejich tvorbu do nových horizontů.

Kapela Nasty Ratz byla založena v Praze na konci roku 2012 pod vlivem kapel jako KISS, Guns N¨Roses, Mötley Crüe apod. Jen pár měsíců stačilo než začali koncertovat v zahraničí. Zahráli si na koncertech po boku: Adam Bomb (USA), Crazy Lixx (SWE), Sister (SWE), TigerTailz (UK), The Last Vegaz (USA) a další. Nezůstali ale jen u pozice předkapely, ale i jako headlineři vŘecku, Německu,Polsku a nebo v Itálii
První EP "I DON’T WANNA CARE” vyšlo v roce 2014 a baskytaru na něm obstaral Srpenth z rakouských Belphegor. V roce 2015 vyšlo pod řeckým vydavatelstvím Sleaszy Rider Records první dlouhohrající album FirstBite. Kapela nadále pokračuje v hraní po celé Evropě, ale nezapomíná ani na koncerty v ČR, kde pravidelně plní kluby a objevuje se i na festivalech (SleazeFest, Sleaze N`Roll).
V roce 2017 kapelu kontaktoval Beau Hill (Warrant, Europe, Ratt), aby vznikl singl Pice OF Love, který je zároveň prvním singlem z alba připravovaného na konec roku 2019. Následovala jej píseň Petic Justice, který produkoval Egor Erushin (MARINA, Abyss watching me). Oba videoklipy přitom režíroval zkušený Milan "Balkins” Balek.Vyjma koncertních úspěchů se NASTY RATZ často objevují i v médiích (Óčko TV, Rebel TV, PLAYBOY, Spark, Fakker, Classic Rock, Sleaze Roxx ad.)

 
Brněnská kapela Liquid Jesus se pomalu ale jistě začala formovat v květnu 2015. V následujícím roce již začali koncertovat a nahráli své první EP 'Time Machine' obsahující 3 skladby. Od té doby si stihli zahrát jako support kapel Get Dead (USA), Johnny Firebird (GER), Nowherebound (USA), nebo ex-člena legendárních W.A.S.P. Chrise Holmese.
Díky výhře v soutěži 'Metrem na Čarodějáles' vystoupili také na Čarodějálesu 2017,jež přivítali zvučná jména jako Clawfinger (SWE), Dog Eat Dog (USA) a další. V současné době kapela funguje jako čtyřčlenné seskupení. V dubnu 2017 kapela vydala dva samostatné singly 'Misunderstood Soul' a 'Let's Go'.Liquid Jesus svoji tvorbu žánrově označují jako Glam Punk a lze v ní nalézt i vlivy řady různých kapel.
GALERIE

Související obsah:

» Modrá Vopice slaví 22. narozeniny   (Jana Kleinbauerová, 18. 08. 2015)
» Velký punkový večer v Modrý Vopici byl parádní!   (Jana Kleinbauerová, 22. 02. 2017)
» Klubem Modrá Vopice se opět rozezní tóny pro Kaštánka   (Jana Kleinbauerová, 12. 07. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Repríza premiéry letošní sezóny v RC Prdel Beroun
02.06.

Repríza premiéry letošní sezóny v RC Prdel Beroun

Po celorepublikové koncertní pauze proběhl v pátek 29.5.2020 ve známém berounském rockáči restart v podobě...


Andělé to nevzdali, 20. června je odvysílá ČT1
02.06.

Andělé to nevzdali, 20. června je odvysílá ČT1

Vítězové nejstaršího českého odborného hudebního ocenění letos o ikonické sošky Anděla se...


Rock for People Home zavítá do šesti měst a mnoha domovů
02.06.

Rock for People Home zavítá do šesti měst a mnoha domovů

Šest dní, šest měst, pět jedinečných koncertů a festival. To je Rock for People Home, unikátní projekt festivalu...


Šestnáctý ročník Štěrkovna Open Music se přesouvá na rok 2021
02.06.

Šestnáctý ročník Štěrkovna Open Music se přesouvá na rok 2021

Podobně jako další hudební festivaly, se kvůli celosvětové epidemiologické situaci COVID-19 a vládním nařízení...


PETR JANDA: Netušil jsem, že uděláme s Prázdninami na Zemi...? takovou díru do světa
01.06.

PETR JANDA: Netušil jsem, že uděláme s Prázdninami na Zemi...? takovou díru do světa

Šesté řadové album skupiny Olympic Prázdniny na Zemi...?, první část trilogie, na kterou volně navazují...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
První láska
30.05.

První láska

» Burian Jan

Album První láska představí dvanáct nových písní Jana Buriana, které...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru