„Na nic si nehrajem, jen hrajem,“ je mottem Rockfestu Březnice.

Na březnické staré kluziště se v sobotu 3. září opět vrátí rockové kapely. V 19 hodin zde totiž začíná Rockfest Březnice, na němž se v hodinových setech představí pět kapel, konkrétně Medvěd 009, Cocotte Minute, Aleš Brichta Project, Garage s Tony Ducháčem a PawnShop.   



„Dalo by se říci, že Rockfest Březnice už má v regionu tradici. Vůbec první ročník se konal už v roce 2004 a dodnes se drží jako stálice lokálních kulturních akcí. Každý ročník je jiný a něčím zajímavý. Obecně řečeno každý má svá pro i proti, ale když se ohlédnu zpět, vlastně každý se vydařil. I ten loňský, počasí nám přálo, kapely hrály a lidé se bavili," říká se smíchem Dáša Nesvedová z pořádajícího občanského sdružení Kulturní gang Březnice.    

Organizátoři se dlouhodobě drží konceptu, kdy zvou do Březnice kapely, které již hrají dlouho, neodmyslitelně patří k české rockové scéně a v regionu příliš často nehrají. V minulosti zde vystoupili mimo jiné Psí vojáci, Blue Effect, E!E, Krucipüsk, Škwor, Tleskač, Sto zvířat, Plexis nebo SPS. Ale prostor dávají i regionálním či začínajícím skupinám. „Na letošním Rockfestu hrají všechny formace poprvé. Výjimku představují Cocotte Minute, kteří v Březnici vystoupili již v roce 2010," poznamenává Dáša Nesvedová.      



Rockfest je hlavně o muzice, jedná se o večerní jednodenní akci, takže na nějaký doprovodný program kromě občerstvení či prodeje merche kapel není čas. „Soustřeďujeme se na muziku a pořád si myslíme, že důležitější je prožít si koncert, než vymýšlet nějaký doprovodný program. Navíc programy, známé z vícedenních festivalů, jako projekce filmů, sportovní utkání, různé besedy, workshopy či výstavy pořádáme také, ale samostatně, mimo Rockfest. Když to shrnu, na nic si nehrajem, jen hrajem," uzavírá Dáša Nesvedová.

A abychom nezapomněli, stále ještě můžete v naší soutěži vyhrát volné vstupy na tento festival. Čas máte do zítra.
GALERIE

Související obsah:

» Vyhrajte volné vstupy na Rockfest Březnice!   (Karel Souček, 26. 08. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Prago Union vydává novou desku a videoklip k singlu s Pauliem Garandem
30.05.

Prago Union vydává novou desku a videoklip k singlu s Pauliem Garandem

Nekorektum je název nového, v pořadí desátého studiového alba pražské hiphopové...


moondoggy představili v Café V lese nové album Around the Fire
30.05.

moondoggy představili v Café V lese nové album Around the Fire

Kapela moondoggy přijela 25. 5. 2026 do Café V lese představit své nově vydané album Around the Fire....


Víkendový Rockový Slunovrat není jen o rockové hudbě
29.05.

Víkendový Rockový Slunovrat není jen o rockové hudbě

Dvě desítky umělců různých žánrů vystoupí na znovuobnoveném festivalu Rockový Slunovrat, který se koná ve dnech...


Kateřina Marie Tichá přináší lovesong pro svůj první byt v Praze
29.05.

Kateřina Marie Tichá přináší lovesong pro svůj první byt v Praze

Důležité a zároveň velmi úspěšné období svojí hudební kariéry má za sebou Kateřina Marie Tichá....


A-Fest propojí vědu a hudbu. Na akademickém festivalu vystoupí i The Scrambles
29.05.

A-Fest propojí vědu a hudbu. Na akademickém festivalu vystoupí i The Scrambles

Akademie věd ČR není jen místem výzkumu, laboratoří a odborných debat. V jejích ústavech působí také řada...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...