Na bohatém programu Metronome festivalu jsou uvedena další jména, Anna Calvi a Lauran Hibberd
Metronome Festival Prague je první velký hudební festival konaný v Praze, který nyní zve na 4. ročník. Je zaměřen na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Zažijete to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti. Dramaturgie dbá na pečlivý výběr domácích účinkujících, kteří se zpravidla prezentují s unikátním programem, který není jinde k vidění. Pořadatelé však sází nejen na kvalitní program, schopný oslovit široké publikum, ale také na návštěvnický komfort open air pódií i zastřešených scén, dostatek míst k sezení, velký výběr občerstvení, velkokapacitní wi-fi a od ročníku 2018 také na bezhotovostní platební systém, který divákům nabízí bezpečné placení na festivalu, kratší fronty, nebo rychlejší odbavení. Festival se letos chystá posunout laťku ještě výše.
Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague už v minulých měsících ohlásil velká jména svého programu. Jsou mezi nimi britpopová hvězda Liam Gallagher, britská nad žánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, skotští psychedelici Primal Scream, polské elektropopové trio KAMP!, slovenská kapela TheIlls, jediný open air koncert Pražského výběru v tomto roce nebo comeback skupiny Khoiba.
Letošní festival obohatí program dvě mimořádné kytaristky.
První z nich je fenomenální britská kytaristka a zpěvačka Anna Calvi, která slaví velký úspěch se svým třetím albem Hunter, druhou pak její krajanka LauranHibberd, jež odstartovala velkou kariéru. Zde se představí po boku hvězd, jakými jsou Liam Gallagher, zakladatel legendárních Oasis, Morcheeba, Kraftwerk, Primal Scream, ale i česká kapela Khoiba či slovenští TheIlls. Osmatřicetiletá Anna Calvi je jednou z nejvšestrannějších umělkyň. Originalita jejích vystoupení je dána souběhem několika faktorů: Dětstvím v hudbymilovné rodině, vysokoškolským vzděláním v hudebním oboru (vystudovala ovšem hru na housle, nikoli na kytaru, která ji proslavila) i šíří posluchačského záběru. Proto může jedním dechem mezi těmi, kteří ji nejvíc ovlivnili, zmínit kytarového boha Jimiho Hendrixe, experimentátora Captaina Beefhearta, jazzového virtuoza Djanga Reinhardta, operní hvězdu Marii Callas, rockového chameleona Davida Bowieho i krále rock´n´rollu Rolling Stones. Anna Calvi má na kontě tři alba, jedno úspěšnější než druhé. Mezi nejzajímavější nováčky na scéně prorazila už eponymním debutem, úspěch se opakoval u „dvojky" OneBreath a co se týče třetí desky Hunter, tak fanoušci a kritici nenacházejí dostatek slov pro své pocity. Má na kontě spoustu vedlejších projektů, často ve spolupráci s vyslovenými legendami hudební scény, jako jsou Marianne Faithfull, Brian Eno nebo David Byrne. Pro jednoho z nejslavnějších světových divadelních režisérů současnosti Roberta Wilsona napsala před dvěma lety operu TheSandman.
Ani pro další účinkující, Lauran Hibberd není elektrická kytara pouhým módním doplňkem, sound jejích zpěvných přímočarých písniček je poučen tím nejlepším z nezávislé rockové scény 90. let. Se svými songy se nesoustřeďuje jako tolik jejích vrstevníků pouze na sociální sítě, cílevědomě si buduje posluchačskou základnu prostřednictvím rádií včetně mimořádně vlivné stanice BBC Radio 1, a na scénách respektovaných britských festivalů (Bestival, IsleofWight). V případě této muzikantky budeme mít s největší pravděpodobností to štěstí být přímo u zrodu hvězdy. Vstupenky jsou aktuálně k dispozici ve zvýhodněné zimní edici na oficiálním webu festivalu.
Související obsah:
» Metronome Festival dá prostor také české a slovenské scéně (Ondra Kocáb, 09. 03. 2019)» Festival Metronome se chce blýsknout, návštěvníky čeká špičkový zvuk i keramické toalety (Petr Škrabánek, 13. 06. 2017)
» Metronome festival 2019 nabídne unikátní 3D show elektronických Kraftwerk (Ondra Kocáb, 06. 11. 2018)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství
V klipu Rodná Údolní se do brněnského dětství, dávných přátelství a bytu na Údolní ulici vrací zpěvačka,...
Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec
Během večera narozeninového nedělního dne 30. ročníku festivalu Rock for People jsem si popovídal s dobře naladěnou...
Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních koncertních večerů. České kapely...
Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct
V baru U Kouřícího Králíka v Brně se děly věci! Nabídl večer, který měl všechno, co od malého klubového...
Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství interpretů napříč žánry a orientace v programu...
» zobrazit více...
RECENZE
» Megadeth se (studiově) loučí vynikající...
» Přímočaré Třísky: osobití Nanday účtují...
» Svět není v pořádku, ale pořád krásný...
» Těžké si představit, že by se The Neighbourhood...
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» zobrazit více...
Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních...
Dechové nástroje místo kytar: Ottone Pesante v Praze a Brně
Pražský klub Cross a brněnský Kabinet Múz bude hostit jeden z nejoriginálnějších...
Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních...
Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství...
Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec
Během večera narozeninového nedělního dne 30. ročníku festivalu Rock...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství
V klipu Rodná Údolní se do brněnského dětství, dávných přátelství...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
Vršovická kapela tojeon vydává debutové EP tojeona
tojeon je vršovická mellow new wave kapela typická naléhavými tóny elektrických...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #30: Výroční akce
Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:
















