Mládek v Lucerně hrál, Kalamity Jane řádila, Pitkin koktal a výsledkem bude DVD

Ivan Mládek nastoupil se svým Banjo Bandem do (4. ledna snad ještě) novoroční Lucerny a natočil tam DVD. Zároveň, jaksi mimochodem, přitom také (hodně) zaplněnému sálu zahrál. Pokud divák akceptoval všudypřítomnost kamer a podřízenost vystoupení účelům natáčení, mohl odcházet spokojen.

Zdeněk Kalhous a Jan MrázekHumoristicko-písničkové výstupy vynálezce obrazové antiperspektivy se hodí spíše do kulturáků, klubů a televizního studia než do velkých prostorů. Ostatně přesvědčil se o tom on sám, když loni na podzim musel „odložit" sérii narozeninových koncertů po tuzemských sportovních halách. Projevilo se to bohužel i v nejslavnějším českém sále. V jeho okázalé a slavnostní rozlehlosti vtípky o kozách či řádění škaredé Lenky Šindelářové se špinavým hadrem zanikalo, ba působilo poněkud nevhodně, a navíc nebyl zcela zaplněn. Což je docela škoda, jelikož Mládek zde se svým ansámblem vystoupil po dlouhé době a navíc v maximálním možném složení – kultovnímu Ivo „tančím Jožina z bažin" Pešákovi se proto do nebe alespoň hromově aplaudovalo.

Gerendáš s Kaňkovským zpátky na scéně

Lenka „kalamity janeJinak však populární bavič připravil místy poněkud rozpačitý program. Představil zajímavé hosty, takže diváci se mohli těšit z legendárného koktání Milana Pitkina a vykopávky Když je v Praze hic v jeho podání, z trubky Ladislava „Gejzy" Gerendáše a s ním i milostné avantýry pro čtyřicátníky Slušně vychovaná či z tanečních kreací Petra Kaňkovského a jeho Pravdomluvného vína. Spíše rozpačitý dojem však zanechal Ota Litomiský ze Šlapeta, jehož úkol vyplnit technické pauzy humorem se u obecenstva nesetkal s velkým pochopením; jako zjevení z nějaké freakshow zapůsobil mladý harmonikář, svou notně svébytnou, cizojazyčnou imitací světových evergreenů (typu What A Wonderful World od LouiseArmstronga) ladící vhodnou atmosféru pro ultrasupermegaHIT mládkovců Jožin z bažin.

Recenze nejslavnějších Mládkových desek:

Ivan Mládek a Banjo Band v Lucerně

Milan PitkinTakových hitovek ostatně zazněla hned celá řada: od tradičního marmeládového úvodu Linda přes další takřka lidovky z prvního alba Dobrý den!(Medvědi nevědí, Mravenci v kredenci, Láďa jede lodí, Neopatrný křeček, Jez) až po spoustu dalších více či méně známých kousků jako Ňu Ňu Ňu, slovensky vyvedený O nebezpečenstvu hor, Mistr Woo, geniální Žába puk nebo hymnická Hlásná Třebáň. Řadu z nich obstarala některá z „šílené dívčí trojky", jež se také - tu s větším, tu s menším úspěchem – starala o většinu legrace během vystoupení. Lenka „Sweet Sue" Plačková předvedla popletenou variantu odrhovačky Když jsem já sloužil, zazobala si s vrabci igelitové obaly a přečetla několik (vtipných) historek. Lenka „Kalamity Jane" Šindelářová exhibovala při zpěvu „love songů" Včera večer u sila a Japonci v Jablonci a především zaúřadovala při závěrečné sborové Restaurace U přívozu, kdy coby krásná Róza vlétla mezi ospalé diváky a omývala je mokrým hadrem. To razantně působící Libuna Roubychová se předvedla jako Děvče ze samoobsluhy a v jednom z vtípků se přímočaře otřela o Halinu Pawlowskou.

Ani Lulu z Honolulu nechyběla

Jan MrázekHlavní hostitel celé pásmo s nadhledem a ironií jemu vlastní prokládal drobnými fórky, představil celou kapelu (která se sešla v avizované „zlaté" sestavě Zdeněk Kalhous – klavír, Jan Mrázek – valcha, Tomáš Procházka – bicí, Vítězslav Marek – kytara a Václav „Jáša" Dědina – tuba), vyprávěl pohádku v polštině a když dostal narozeninový dort a kytici, bylo všem jasné, že tohle už je definitivní konec, po kterém si jinak poněkud chladné obecenstvo už žádný povinný přídavek nevytleská. I když v úplném finále přeci jen došlo na Prachovské skály. Prostě stylový konec (příběhu o estrádním souboru, který z domácího Českého ráje dobyl kousek Evropy) pěkného, byť nepříliš stylového koncertu. Hudba Ivana Mládka je však především o dělání srandy a nikoliv o dodržování nějakých pravidel. Koneckonců až se to pořádně sestříhá, bude z toho dévédéčko jako lusk. A vo to přeci šlo.Související obsah:

» Mládkovy sedmdesátiny   (Joe Stramr, 31. 01. 2012)
» Čtyři koncerty za den stačí, drahoušku   (Joe Stramr, 09. 07. 2012)
» Prezidentská tour Ivana Mládka odložena   (Joe Stramr, 05. 10. 2012)
» Mládkovci si po třiceti letech dali zkoušku   (Karel Souček, 26. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Celosvětové soutěže Eurovize se opět zúčastní s novou písní Barbora Mochowa
23.01.

Celosvětové soutěže Eurovize se opět zúčastní s novou písní Barbora Mochowa

Letos se představí s magickou písní White & Black Holes, která zazní dnes poprvé v experimentálním prostoru...


Punk-rocková party roku s Anti-Flag a ZSK - mosh pit na podiu, kapela pod ním a pivo zdarma
23.01.

Punk-rocková party roku s Anti-Flag a ZSK - mosh pit na podiu, kapela pod ním a pivo zdarma

Oblíbení Anti-Flag se v neděli vrátili do Prahy a přivezli s sebou svoji zbrusu novou studiovku 20/20 Vision. Novinky,...


Vladimír Mišík získal šest nominací na Anděla
22.01.

Vladimír Mišík získal šest nominací na Anděla

31. března 2020 se bude v nové pražské hale O2 universum konat slavnostní ceremoniál Cen České hudební...


Black metal z orientu již za dva dny v Brně
21.01.

Black metal z orientu již za dva dny v Brně

Již ve čtvrtek 23. ledna bude brněnský klub Melodka hostit unikátní black metalovou přehlídku. Vystoupí kapely z míst,...


Svůj pěvecký debut pokřtí Beata Hlavenková již tento čtvrtek v Paláci Akropolis
21.01.

Svůj pěvecký debut pokřtí Beata Hlavenková již tento čtvrtek v Paláci Akropolis

Jako klavíristka a skladatelka se Beata Hlavenková představila na labelu Animal Music už čtyřikrát. Její druhé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ghost Army
19.01.

Ghost Army

» Vanessa

„Před nějakou dobou jsme se rozhodli Vanessu zabít a uspořádali jsme poslední...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru