Michal Pavlíček potvrzuje svoje výjimečné postavení mezi tuzemskými kytaristy

Recenze alba : Pošli to tam

Celkový čas: 01:09:12
Vydavatel: Warner music
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Devět let si museli fanoušci Čombeho počkat na jeho další studiovou desku. Michal Pavlíček jim však čekání vynahradil hned šestnácti kompozicemi, v nichž beze zbytku potvrzuje svoje výjimečné postavení mezi tuzemskými kytaristy. Každá skladba přitom obsahuje jeho čitelný rukopis, a co víc, ani jedna neunavuje zbytečně dlouhými exhibicemi. Naopak. Od začátku do konce je to mix pestrobarevných nálad. Od temných odstínů až po hravé momenty plné rozvernosti, jež spojuje Pavlíčkova kytara.

Nejde však o instrumentální album, jak by se dalo u autora s bohatými zkušenostmi s filmovou hudbou čekat. V sedmi skladbách se totiž i zpívá. Jako například v úvodním těžkotonážním Dunění, nebo v písních Časy jsou zlý a Ztracenej čas s Milly Honsovou, jež patří mezi nejnovější hudební objevy Michala PavlíčkaEliška Dvořáková exceluje pro změnu v písni Rajský trauermarš. Největší pozornost však na sebe strhává Monika Načeva v úletové Babalu, která je o autentickém příběhu brazilské prostitutky, jež dělala drogového kurýra a starala se o to, aby obrátila pozornost malých kluků raději k fotbalu. Píseň je nezpochybnitelnou ozvěnou zlaté éry Pražského výběru a potěší všechny, kdo si libují v nové vlně osmdesátých let.

Opomenout nelze ani písně Odcházení s textem Vlastimila Třešňáka, která vznikla na Pavlíčkově motivu pro stejnojmenný film Václava Havla, či Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu, k níž napsal text Michal Horáček a která pochází z období nepříliš zdařilého alba Sociální síť (2015) triumvirátu Pavlíček - Horáček - Müller. Ostatně Richard Müller ji v doprovodu Svetlany Rymarenko také zazpíval. 

Největší skvosty se však skrývají v intrumentálkách. Některé se étericky vznáší nad oblaky (Anděl, Modrý pták nebo Bioelektrik), další zase letí střemhlav dolů (Zhurta, Pošli to tam!, Červánky), aby nám důrazně připomněly, že je Pavlíček především rockový kytarista, i když se v životě dotkl mnoha jiných hudebních žánrů i témat.

Nelze nezmínit ani výtečný výkon baskytaristy Martina "Maťa" Ivana, bubeníka Miloše Meiera či klávesisty Michala Nejtka, kterými se Michal Pavlíček obklopil a vytvořil s nimi album, které nad některými jeho dalšími vyčnívá. Dá se říct, že novinka Pošli to tam! patří už teď mezi nejlepší rockové desky letošního roku u nás a co na tom, že jsme teprve na začátku léta. Určitě si ji budeme ještě dlouho pamatovat.
Autor recenze: Roman News Zahrádka


DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí
20.08.

Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí

Skladba Hometown je předzvěstí druhého studiového alba Zpěváka Miraie Navrátila k napsání skladby inspiroval...


Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly
19.08.

Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly

Rappeři Cavalier a Abde, oba pod hlavičkou Championship Music, vydávají nové signly. Abde Trochu lásky a Cavalier...


Plexis vydává legendární TO na vinylu
19.08.

Plexis vydává legendární TO na vinylu

Pražská punková legenda Plexis, která hraje v aktuálním složení Petr Hošek, Dušan Lébl, Martin Švec a Eda Fröhlich, brzy...


Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků
18.08.

Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků

V areálu zasazeném do lesnatého podhradí zříceniny Vlčtejn našlo dočasný azyl několik stovek příznivců...


Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru