Michal Pavlíček potvrzuje svoje výjimečné postavení mezi tuzemskými kytaristy

Recenze alba : Pošli to tam

Celkový čas: 01:09:12
Vydavatel: Warner music
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Devět let si museli fanoušci Čombeho počkat na jeho další studiovou desku. Michal Pavlíček jim však čekání vynahradil hned šestnácti kompozicemi, v nichž beze zbytku potvrzuje svoje výjimečné postavení mezi tuzemskými kytaristy. Každá skladba přitom obsahuje jeho čitelný rukopis, a co víc, ani jedna neunavuje zbytečně dlouhými exhibicemi. Naopak. Od začátku do konce je to mix pestrobarevných nálad. Od temných odstínů až po hravé momenty plné rozvernosti, jež spojuje Pavlíčkova kytara.

Nejde však o instrumentální album, jak by se dalo u autora s bohatými zkušenostmi s filmovou hudbou čekat. V sedmi skladbách se totiž i zpívá. Jako například v úvodním těžkotonážním Dunění, nebo v písních Časy jsou zlý a Ztracenej čas s Milly Honsovou, jež patří mezi nejnovější hudební objevy Michala PavlíčkaEliška Dvořáková exceluje pro změnu v písni Rajský trauermarš. Největší pozornost však na sebe strhává Monika Načeva v úletové Babalu, která je o autentickém příběhu brazilské prostitutky, jež dělala drogového kurýra a starala se o to, aby obrátila pozornost malých kluků raději k fotbalu. Píseň je nezpochybnitelnou ozvěnou zlaté éry Pražského výběru a potěší všechny, kdo si libují v nové vlně osmdesátých let.

Opomenout nelze ani písně Odcházení s textem Vlastimila Třešňáka, která vznikla na Pavlíčkově motivu pro stejnojmenný film Václava Havla, či Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu, k níž napsal text Michal Horáček a která pochází z období nepříliš zdařilého alba Sociální síť (2015) triumvirátu Pavlíček - Horáček - Müller. Ostatně Richard Müller ji v doprovodu Svetlany Rymarenko také zazpíval. 

Největší skvosty se však skrývají v intrumentálkách. Některé se étericky vznáší nad oblaky (Anděl, Modrý pták nebo Bioelektrik), další zase letí střemhlav dolů (Zhurta, Pošli to tam!, Červánky), aby nám důrazně připomněly, že je Pavlíček především rockový kytarista, i když se v životě dotkl mnoha jiných hudebních žánrů i témat.

Nelze nezmínit ani výtečný výkon baskytaristy Martina "Maťa" Ivana, bubeníka Miloše Meiera či klávesisty Michala Nejtka, kterými se Michal Pavlíček obklopil a vytvořil s nimi album, které nad některými jeho dalšími vyčnívá. Dá se říct, že novinka Pošli to tam! patří už teď mezi nejlepší rockové desky letošního roku u nás a co na tom, že jsme teprve na začátku léta. Určitě si ji budeme ještě dlouho pamatovat.
Autor recenze: Roman News Zahrádka


DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Letní sezónu zakončí Divokej Bill v Úvalech pod hvězdami
15.07.

Letní sezónu zakončí Divokej Bill v Úvalech pod hvězdami

Divokej Bill doma 2019 14. září uskuteční jediný samostatný koncert Divokýho Billa. Jako hosté vystoupí mladá...


Štěrkovna Open Music je festival v blízkosti Hlučínského jezera
14.07.

Štěrkovna Open Music je festival v blízkosti Hlučínského jezera

To nejlepší z české a slovenské hudební scény, mimořádné projekty, dvě střídající se pódia,...


Pod Točníkem burácely tóny rocku, popu, punku, metalu, ska i alternativy
14.07.

Pod Točníkem burácely tóny rocku, popu, punku, metalu, ska i alternativy

Kultovní festival Hrady CZ zvládl svůj rozjezd patnáctého ročníku 12. a 13. července na Točníku přímo mistrovsky. ...


NAŠE TÉMA: Vše podstatné o 25. ročníku Rock for People
14.07.

NAŠE TÉMA: Vše podstatné o 25. ročníku Rock for People

Rock for People slavil letos pětadvacáté narozeniny. Poblahopřát do Hradce Králové přijely slavné...


Mireille Mathieu si v poslední době zamilovala Prahu, vrátí se do ní v březnu
13.07.

Mireille Mathieu si v poslední době zamilovala Prahu, vrátí se do ní v březnu

Mireille Mathieu má ráda Prahu, Praha má ráda Mireille Mathieu. Pravidelně tu tato francouzská šansoniérka koncertuje,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Shine a Light
12.07.

Shine a Light

» Adams Bryan

Shine a Light je čtrnácté studiové album kanadského rockového hudebníka Bryana Adamse....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru