Marco Mendoza vystoupí se sólovým projektem, který navazuje na Viva La Rock Tour

Již po několikáté se knám rád vrací, fenomenální baskytarista Marco Mendoza, člen skupin The Dead Daisies, Whitesnake, Thin Lizzy aj. Tento sólový projekt, navazuje na velmi úspěšnou evropskou část „Viva La Rock Tour" z loňského roku. První koncert se uskuteční v pražském klubu Vagon na Národní třídě. Hostem bude plzeňská kapela Steven Daniels, která své fanoušky dokáže dostat pořádně do varu nejen skladbou Nebesky Pekelná.

Následující koncerty budou opravdu zajímavé! 26.11. Olomouc místo konání Bounty Rock Cafe a 27.11. Kolín Městský společenský dům, tady se setká Marco Mendoza s newyorskou klubovou legendou – kytaristou, zpěvákem a skladatelem Adamem Bombem. V Kolíně navíc fanoušky dobré muziky potěší hardrocková kapela Nasty Ratz

Marco Mendoza začal v raném mládí hrát na kytaru, kterou později vyměnil za baskytaru, když kapela, ve které působil, potřebovala hráče na tento nástroj. Prvním albem na kterém se objevil byla sólová deska nikoho menšího než Billa Warda z Black Sabbath nazvaná Ward One: Along The Way vroce 1990. V roce následujícím je přijat fenomenálním kytaristou Johnem Sykese do jeho formace BLUE MURDER, kde působí do roku 1993 a podílí se na albu „Nothin´ But Trouble". V roce následujícím se objeví ještě na živáku „Screaming Blue Murder", ale to už funguje vřadách znovuobnovených THIN LIZZY (spolu se Sykesem,Gorhamem, Whartonem a Brianem Downeyem). Kapela nepravidelně koncertuje a vroce 2000 vydává album One Night Only, kdy už ale Mendoza začíná na další 3 roky nahrávat a cestovat po boku kytarového šílence TEDA NUGENTA. Vobdobí jeho působení vTHIN LIZZY, ale ještě stíhá nahrávat několik alb Johna Sykese a dalších umělců a v roce 2000 se objeví také na sólovce Davida Coverdala „Into The Light". V roce 2004 vyjel na turné se skupinou WHITESNAKE. Vsezóně další se opět vrátí na 2 roky do THIN LIZZY. Později přijímá nabídku George Lynche (ex- Dokken) a pokračuje v koncertování sjeho formací LYNCH MOB. Jeho aktivity jsou prakticky nekonečné, kromě spolupráce s mnoha dalšími hudebníky na jejich projektech, se několik let objevuje v řadách skupiny BLACK STAR RIDERS (následovníka THIN LIZZY) nebo v super group THE DEAD DAISIES. Za svou kariéru kromě dlouhé řady alb vydaných s rúznými kapelami či umělci, natočil i sólová alba – Live For Tomorrow vroce 2007, Casa Mendoza (2010) a Viva La Rock (2018). Je hodně důležité zmínit Marcovi spoluhráče na tomto turné. Se svou kytarou se do ČR vrací, stejně jako v loňském roce, vynikající kytarista legendárních hard-rockerů Tygers Of Pan Tang - Michael McCrystal a bubeník Pino Liberti.

Speciální host, zpěvák a kytarista Adam Bomb

V rámci svého aktuálního evropského turné 2019, se newyorská klubová legenda, vrací hned na několik zastávek. První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba se datují do roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý zakládá se zpěvákem Geoffem Tatem /Queensryche/ skupinu Tyrant. Opravdu zlomový okamžik nastává však o rok později, kdy se setkává s Eddiem Van Halenem a absolvuje u něho několik kytarových lekcí. V témže roce nastupuje vSeattlu do skupiny TKO, se kterou později nahrává své první album. V roce 1981 se dostává do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss a odehraje snimi 3 skladby. V roce 1982 se stěhuje do Hollywoodu, kde žije a zkouší ve společném domě sIzzy Stradlinem /ten později stojí u vzniku Guns n´Roses/ a právě se formující skupinou Black´n´Blue. Spřátelí se s jejich kytaristou Tommy Thayerem /dnes Kiss/, který ho přesvědčí, aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakuje za Yngwie Malmsteena ve skupině Steeler, nahrává sbaskytaristou Cliffem Williamsem zAC/DC a s bývalými hráči Aerosmith, Riot a Billyho Idola zakládá svou první regulerní kapelu. V posledních letech hodně spolupracuje skytaristou Billyho Idola Steve Stevensem a zpěvákem Michaelem Monroem /Hanoi Rocks/. Adamova show jsou opravdovým rock´n´rollovým svátkem, včetně výrazných pyrotechnických efektů. Vstupenky vsíti Ticketmaster, Msd Kolín a pořádající kluby.

 

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nová pražská letní scéna vznikla na Žižkově
05.07.

Nová pražská letní scéna vznikla na Žižkově

Mezi Vítkovem a křižovatkou Ohrada na pražském Žižkově se v době koronavirové pandemie pilně pracovalo...


Písničkář Láska si na Desku přizval řadu známých hostů
03.07.

Písničkář Láska si na Desku přizval řadu známých hostů

Jeden z nejaktivnějších písničkářů současnosti, Láska, vydává debutové album s názvem Deska. Obsahuje již...


Colour Meeting v Poličce láká především na hvězdy tuzemské scény
03.07.

Colour Meeting v Poličce láká především na hvězdy tuzemské scény

Již sedmnáctý ročník multižánrového festivalu Colour Meeting proběhne v Poličce ve dnech 24 .– 25. července...


Parkway Drive podpálí Forum Karlín
03.07.

Parkway Drive podpálí Forum Karlín

Polovina roku za námi a přeci jen to špatné se v dobré obrací. Parkway Drive oznámili pražskou zastávku...


Norská rusovláska Kari Rueslatten vydala novou folk-rockovou kolekci ve svém jazyce
03.07.

Norská rusovláska Kari Rueslatten vydala novou folk-rockovou kolekci ve svém jazyce

Norská zpěvačka Kari Rueslatten, která se na evropské rockové i metalové scéně objevuje už téměř 30...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru