Machine Gun Kelly přivezl do Prahy ďábelský hotel

Clevelandský rodák Colson Baker aka  Machine Gun Kelly navštívil znova Prahu. Tentokrát si jeho show mohl každý užít v karlínském Fóru. A potřetí se mu podařilo ho vyprodat. A co vy? Jak jste se cítili v hotelu Diablo?

Text: Michaela Forejtová
Foto: Monika Jetelová

Pro mnohé z nás začíná koncert vpuštěním do haly nebo prvním tónem předkapely, ale koncert Machine Gun Kellyho odstartoval už jeho bubeník Rook. Ten si před čekající fanoušky dotáhl odpadkový koš, otočil ho vzhůru nohama, naladil repráček a rozjel bubenickou "show”. Zazněla písnička Candy z nového alba Hotel Diablo, ke kterému se celá tour váže.

O rychle se plnící Forum Karlín se jako první postarala drobná Djka Amazonica, kterou někteří z nás měli šanci vidět dva roky zpět na koncertě Marilyna Mansona. Zrovna jednu z jeho písniček si zařadila i do letošního Dj setu, ve kterém pak nechyběly ani známé rockové vypalovačky od kapel jako Nirvana, Papa Roach nebo AC/DC, při kterých se nebála to pořádně rozjet.

Už podruhé se před Machine Gun Kellym objevil raper Marpo s Troublegangem, což možná vyvolalo více emocí, než se čekalo. Ale na těch pár nepřizpůsobivých fanoušků se našlo i několik těch, co hrdě oblékli merch a dokázali, že TG Family není jenom výkřik do tmy. Kdo neměl alespoň šátek troublegandu, jakoby nežil. Set trval zhruba půl hodiny, ale i taková chvíle stačila Troublegangu na to, aby dostali fans do varu a pořádně rozhýbali kotel. Zazněla i čerstvá novinka Generace velkejch snů z nově připravované desky DVA a nechyběla ani pozvánka na Marpodrome, který se bude konat příští rok v červnu v pražských Letňanech a po vyprodané O2 areně se máme rozhodně na co těšit.


Welcome to Hotel Diablo!

Propracovaná projekce k intru Sex Drive odstartovala hlavní hřeb večera. Žluté auto dojelo k Ďáblovu hotelu, který projekce na pozadí evokovala a z pomyslných vchodových dveří hotelu vystoupil Machine Gun Kelly.

Na intro v klidu napojil písničku Habits z desky Bloom a peklo v Karlíně mohlo začít. Není náhodou, že na pražských koncertech často zaznívá věta "Prague you're fucking crazy”, protože tohle šílený opravdu bylo. Z nového alba zaznělo celkem devět songů, ale nechyběly ani staré známé pecky jako Wild Boy, See My Tears nebo Bad Mother F*cker.

Koncert se přelomil do jeho druhé poloviny a MGK si v davu všiml transparentu "I can rap Alpha Omega better than you”. Tenhle song sice na setlistu v plánu nebyl, ale tohle se zdálo jako zajímavá výzva. Kells vytáhl fanouška na stage a battle mohl začít. Jeden by si myslel, že si chlapec ukousl velkého sousta, ale z reakce samotného Machine Gun Kellyho a jeho crew bylo poznat, že mu jeho fanda docela šlápnul na paty. Klobouk dolů před mladým neznámým (a pokud tohle čteš, tak se nezapomeň ozvat! Ať tě můžeme zveřejnit). Následovaly předělávky písniček Ocean Eyes od Billie Eilish a na to hned navazující Wonderwall.

Machine Gun Kelly není jen raperem, ale i hercem. Naposledy si zahrál ve filmu The Dirt, který je biografií osmdesátkové rockové kapely Mötley Crüe, ve které ztvárnil bubeníka Tommyho Lee. Tuhle zkušenost MGK zapracoval i do své tour tak, že usedl za bicí a svým podáním ztvárnil píseň Shout at the Devil.

Po 'Till I Die následovalo rozloučení, ale každý, kdo není na koncertě poprvé, ví, že si má ještě počkat na přídavek. MGK na sebe nenechal moc dlouho čekat a ušetřil tak tedy pár hlasivek svých fanoušků. Celou show zakončil písní 27, při které se na pozadí promítaly fotky lidí, kteří zemřeli ve věku 27 let - 27 Club.  

Pryč od psaní, mrkněte sami na menší fotoreport, který vznikl v průběhu celého pondělního večera.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020
13.11.

Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020

Obří festival v srdci Budapešti trvá sedm dní uprostřed léta a příští ročník Szigetu se bude konat od 5. do 11. srpna...


Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse
13.11.

Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse

Old Shootterhand je název debutového sólového alba Dana Šustra z Tiché dohody. Kromě CD podoby...


Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy
13.11.

Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy

Mydy Rabycad právě začínají s intenzivními zkouškami na jejich největší a nejnáročnější show ve Forum Karlín,...


Kensington vystoupí v Praze již popáté a představí novou desku
13.11.

Kensington vystoupí v Praze již popáté a představí novou desku

Nizozemská pop-rocková kapela Kensington ve své zemi běžněvyprodává haly pro tisíce fanoušků, ale doma je i v České...


P.O.D. a Alien Ant Farm se konečně představili i u nás
13.11.

P.O.D. a Alien Ant Farm se konečně představili i u nás

Konečně! Tak by se dal stručně popsat výraz fanoušků, kteří minulý čtvrtek čekali před branami klubu Masters of Rock...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kvalita
12.11.

Kvalita

» Vypsaná Fixa

V rámci oslav čtvrtstoletí existence vydala kapela Vypsaná fiXa u svého...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru