M2E

Existence: 2015 / Země: Česká republika / Žánr: Rock

Tato pop-rocková kapela vznikla na přelomu ledna a února 2013. Za necelé dva měsíce zkoušení songů, které měli Dave a Peca schované v šuplíku z předchozích projektů, odehrála kapela první vystoupení v Horním Benešově. Poté následovalo spoustu dalších koncertů ať už klubových nebo festivalových.

V říjnu 2013 vydala kapela první demo s názvem It’s Alive!, které bylo nazpívané v angličtině. Z finančních důvodů ho kapela nahrála na zkušebně pomocí pár mikrofonů a malého mixážního pultu. Vyšlo pouze digitálně a je volně ke stažení na BandZone profilu kapely.

Na začátku roku 2014 došlo k zásadní změně a začaly vznikat texty pouze v češtině. Poslední koncert s anglickými songy odehrála kapela 19. 12. 2014 ve svém domovském městě při příležitosti křtu debutového CD Tohle je přepadení.

Kapela se také zúčastnila několika soutěží, mezi které patří Skutečná liga, In-Joy, Pro Rock nebo University Band Contest, kde se dostala až do finálové trojky. Mezi nejvýznamnější akce kapely patří pořádání vlastního benefičního festivalu Pomáháme hudbou, vystoupení na Brněnském Majálese, na Festivalu studentských kapel na Flédě, či na Pražských Pivních slavnostech.

Během roku 2014 kapela nahrála své debutové EP/CD Tohle je přepadení, které pokřtila 19. 12. téhož roku. Obsahuje songy, jako např. Dočasná, Svět z balíčků karet, nebo Příběh. Celá nahrávka vznikla ve studiu BOMBJACK.cz za bedlivého dozoru Wendela Dreiseitla. Na vzniku se také podílel zpěvák a screamer Filip Neklapil z kapely Cocaine Party a zpěvačka Natálie Míšová z All These Memories. CD je k dostání v digitální formě v internetových obchodech a fyzicky na koncertech nebo objednávkou na stránkách kapely.

Název m2e je zkratkou pro Minute to Escape. Protože byl původní název mnohokrát zkomolen, rozhodla se ho kapela změnit podle zkratky používané na logu, které kapelu reprezentuje téměř od úplného začátku. Původní název byl vybrán podle citátu člena kapely All Time Low, který řekl: "With our music we don't offer any solutions necessarily, but we definitely offer a minute to escape." – „Naší hudbou nenabízíme nutně nějaká řešení (problémů), ale rozhodně nabízíme minutu k útěku (od reality)." Tento citát se stal mottem kapely, a přesně podle toho se taky snaží fungovat.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...
ČLENOVÉ
  • David "Matsu" Piňos (kytara, zpěv)
  • Petr Havlík (basa, zpěv)
  • Arnold Pavlík (kytara, vokál)
  • Petr Švidernoch (bicí)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers
18.09.

Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers

Úterní večer patřil buskingu. Cestou na koncert jsme mohli několik muzikantů potkat v centru, ale hlavní hvězdy na nás...


Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka
18.09.

Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka

Ve znamení devítek se nese nové album zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9. Devítka...


Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer
17.09.

Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People začíná odhalovat svůj obsah nezvykle brzy. Již dva měsíce po skončení...


Harlej zaplnil makovský parket
17.09.

Harlej zaplnil makovský parket

Poslední venkovní akce v přírodním prostředí makovského areálu měla v pátek 13. září 2019 na programu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru