M2E

Existence: 2015 / Země: Česká republika / Žánr: Rock

Tato pop-rocková kapela vznikla na přelomu ledna a února 2013. Za necelé dva měsíce zkoušení songů, které měli Dave a Peca schované v šuplíku z předchozích projektů, odehrála kapela první vystoupení v Horním Benešově. Poté následovalo spoustu dalších koncertů ať už klubových nebo festivalových.

V říjnu 2013 vydala kapela první demo s názvem It’s Alive!, které bylo nazpívané v angličtině. Z finančních důvodů ho kapela nahrála na zkušebně pomocí pár mikrofonů a malého mixážního pultu. Vyšlo pouze digitálně a je volně ke stažení na BandZone profilu kapely.

Na začátku roku 2014 došlo k zásadní změně a začaly vznikat texty pouze v češtině. Poslední koncert s anglickými songy odehrála kapela 19. 12. 2014 ve svém domovském městě při příležitosti křtu debutového CD Tohle je přepadení.

Kapela se také zúčastnila několika soutěží, mezi které patří Skutečná liga, In-Joy, Pro Rock nebo University Band Contest, kde se dostala až do finálové trojky. Mezi nejvýznamnější akce kapely patří pořádání vlastního benefičního festivalu Pomáháme hudbou, vystoupení na Brněnském Majálese, na Festivalu studentských kapel na Flédě, či na Pražských Pivních slavnostech.

Během roku 2014 kapela nahrála své debutové EP/CD Tohle je přepadení, které pokřtila 19. 12. téhož roku. Obsahuje songy, jako např. Dočasná, Svět z balíčků karet, nebo Příběh. Celá nahrávka vznikla ve studiu BOMBJACK.cz za bedlivého dozoru Wendela Dreiseitla. Na vzniku se také podílel zpěvák a screamer Filip Neklapil z kapely Cocaine Party a zpěvačka Natálie Míšová z All These Memories. CD je k dostání v digitální formě v internetových obchodech a fyzicky na koncertech nebo objednávkou na stránkách kapely.

Název m2e je zkratkou pro Minute to Escape. Protože byl původní název mnohokrát zkomolen, rozhodla se ho kapela změnit podle zkratky používané na logu, které kapelu reprezentuje téměř od úplného začátku. Původní název byl vybrán podle citátu člena kapely All Time Low, který řekl: "With our music we don't offer any solutions necessarily, but we definitely offer a minute to escape." – „Naší hudbou nenabízíme nutně nějaká řešení (problémů), ale rozhodně nabízíme minutu k útěku (od reality)." Tento citát se stal mottem kapely, a přesně podle toho se taky snaží fungovat.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...
ČLENOVÉ
  • David "Matsu" Piňos (kytara, zpěv)
  • Petr Havlík (basa, zpěv)
  • Arnold Pavlík (kytara, vokál)
  • Petr Švidernoch (bicí)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová,  Letní kapela nebo Lisa O’Neill
22.02.

Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová, Letní kapela nebo Lisa O’Neill

Polička patří k nejhkrásnějším českým městům. Právě k jehdo historickým hradbám se již posedmnácté sjedou hudebníci...


Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru