Lovesong Orchestra dokazuje, že i dechovka může být invenční a nakažlivě radostná

Recenze alba : Naživo!

Album: Naživo!
Celkový čas: 00:30:25
Vydavatel: vlastní náklad
Rok vydání: 2018
Typ nahrávky: živá nahrávka
Medium: CD
Co si budeme namlouvat, dechovka určitě nepatří k nejoblíbenějším hudebním stylům lidí mladší a střední generace. Možná je to způsobeno hloupými televizními estrádami, ale i dechovka se dá dělat invenčně, s nadhledem, humorem, vkusem a hlavně strhující energií. Důkazem je Lovesong Orchestra a jeho debutové album Naživo!

Název desky odkazuje na skutečnost, že pětičlenná dechovka kapelníka Tomáše Průši nejraději hraje v pohybu, přímo mezi publikem, které se tak stává nedílnou součástí každé show. I nahrávka Naživo! proto vznikla na koncertě, konkrétně v rámci Balkan Fiesty na lodi Tajemství. Naštěstí se atmosféru a energii živého vystoupení podařilo přenést i na chladný CD nosič, takže si lze zatancovat i při poslechu alba.

K tanci vyzývá již úvodní temperamentní vypalovačka Adéla. Vtipná, ironická písnička o složitém postavení holek, které si musí vybírat „koho pustit do srdce, koho jenom pod sukně a koho radši k vodě." Nejen v této skladbě se nápaditě prolíná saxofon, trubka, křídlovka, tuba a buben. A nad tím vším poletuje energický a strhující zpěv Tomáše Průši. Vydechnout nedá ani roztančený, k Balkánu směřující Průša z Vinohrad, Balkán s romským temperamentem mísí vygradovaná Bubamara. Píseň jako z Kusturicových filmů. Chvilku mírného zklidnění přináší folklórní výlet na Moravu, skladba Ej Bože Bože je plná snad všech u nás dostupných druhů alkoholu.Letní romance disponuje vskutku letní atmosférou, plnou krásných dívek, svobodného tance, lásky, slunce a lahodného piva. Za vtipnou a zároveň vznešenou píseň Jak je krásně by se určitě nestyděl ani autor její hudby Ludwig van Beethoven, milovníky náladotvorné latiny potěší Moliendo Café. Stejně vtipně vyznívá ulítlá coververze Perettiho The Lion Sleeps Tonight, kterou Tomáš Průša nazval Napranej
 
A opět nastupují temperamentní, skočné, živelné songy s velkým drivem. Vygradovaná, pestrá, instrumentálně bohatá V zeleném háji. Do Mexika či Španělska směřující melancholická skladba El Cuarto De Tula, italská, postupně rozkvétající, invenčně gradující vypalovačka Bella Ciao. A o úplný závěr se postará Jalovec. Že už jste slyšeli hodně verzí této lidovky? Takhle rychlou ale určitě ještě ne. A jen co dotančíte, budete si chtít užít tuhle desku znovu. Je totiž upřímná, živelná, strhující, optimistická a nakažlivě radostná.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová,  Letní kapela nebo Lisa O’Neill
22.02.

Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová, Letní kapela nebo Lisa O’Neill

Polička patří k nejhkrásnějším českým městům. Právě k jehdo historickým hradbám se již posedmnácté sjedou hudebníci...


Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru