Více organiky, méně syntetiky

Recenze alba : Living Things

Interpret: Linkin Park
Celkový čas: 00:36:58
Vydavatel: Warner Bros.
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Každé nové album amerických Linkin Park je vždycky velkou událostí, bohužel však hlavně z hlediska přepisování prodejních a singlových hitparád. Nalijme si čistého vína, "Linkini" nikdy nebyli bůhvíjak muzikantsky zručná a progresivní kapela.

Jejich tříminutové písničky ale vždy obsahovaly návykový nosný nápad, který sice nebyl dále nějak víc rozvíjen, ale právě díky své přímočarosti a jednoduchosti dokázali oslovit masy jako málokdo. Ať už to bylo na prvních dvou deskách pro nu-metalové kids, tak na posledních dvou pro už globální nediferenciované rádiové posluchačstvo.

Nová deska měla dle slov kapely skloubit to nejlepší ze všech desek minulých, ale na nějaké tvrdé vypalovačky v duchu debutu Hybrid Theory rovnou zapomeňte. Album je spíš takovým pojítkem mezi sice popovým, ale pořád převážně kytarovým a organickým Minutes To Midnight a syntetickým hipsterským počinem A Thousand Suns.

Jediné co upomene na staré dobré časy je Chesterův zpěv, který se občas solidně rozeřve (jediná vyložená vypalovačka Victimized) a některé refrény připomínající desku Meteora (Lost In The Echo). Jen kdyby ty kytary nebyly tak utlumené a pořádně řezaly, to by už ale určitě neskousli aktuální rádioví posluchači kapely a o ty jde formaci především.

Nejsilnější je tak kapela v momentech, kdy nechá naplno vyznít svůj cit pro melodii jako v singlech Powerless a především v pilotní věci Burn It Down, protože takovýto chytlavý hit, který jen tak z hlavy nedostanete, už kapela nenapsala hodně dlouho. Deska je to krátká a poslouchá se docela dobře, oceňuji větší příklon k organickému zvuku, přesto na mě působí tak nějak nedotaženě a bez koncepce, podobně jako Meteora.

Debut byl revoluční, třetí deska ubráním plynu a zjemněním, čtvrtá hodně elektronická s koncepčním ekologickým poselstvím, Living Things ale působí jako obyčejná sbírka aktuálně napsaných písní bez nějakého jednotícího prvku. Prostě, co napsali a nahráli, to vydali a tentokrát evidentně nechtěli nic řešit a vysvětlovat. Nezbývá tedy než počkat si, kam se kapela posune na další řadovce.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Linkin Park už do toho zase buší

Linkin Park už do toho zase buší

Linkin Park patří k nejpopulárnějším kapelám, a proto je každé řadové album očekáváno...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Autumn Night  v Katovicích, bude opět pomáhat!
21.10.

Autumn Night v Katovicích, bude opět pomáhat!

Na sedmý ročník charitativní multižánrové akce zve Rally Fans Katovice a Riverside Project Kulturní dům...


The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol
21.10.

The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol

Nedělní večer v Praze patřil britským rodákům z Readingu. The Amazons do České republiky dorazili podruhé,...


Miro Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru
21.10.

Miro Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru

Právě dnes slaví zpěvák Miro Žbirka 67. narozeniny. Kromě dárku, který si nadělil sám sobě spolu se synem Davidem...


Skupina Lanugo pokřtí svoji novinku v pražském Planetáriu
21.10.

Skupina Lanugo pokřtí svoji novinku v pražském Planetáriu

Multižánrová skupina Lanugo vydává po pěti letech nové album. Poprvé se jedná o konceptuální nahrávku a...


Jokers vyslali z připravovaného alba do světa druhý singl v bizarním klipu
20.10.

Jokers vyslali z připravovaného alba do světa druhý singl v bizarním klipu

Pětičlenná parta muzikantů představuje nový videoklip právě dnes! Po písní Havířov to je singl Frajárečka z připravované...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru