Koncert The Faim se nesl v trochu komorní, ale velmi přátelské atmosféře

Premiéra je vždy významná událost, na kterou se vyplatí přijít! A to platilo i v případě The Faim, kteří si ve středu střihli svůj první koncert v pražském Meet Factory. Tahle australská partička se na scéně pohybuje docela krátce, ale na domácí půdě už si stihli vybudovat slušnou základnu. Nyní dobývají Evropu a skutečně se jim to daří.

Zdá se vám, že v jejich hudbě slyšíte něco povědomého? Něco mezi Fall Out Boy, Blink 182 nebo Panic At The Disco? Není se čemu divit, zrovna takový Pete Wentz z Fall Out Boy nebo Mark Hopus z Blink 182 jim pomáhali při tvorbě jejich alba Summer Is A Curse.

Tím seznam ale zdaleka nekončí. Pomocnou ruku jim nabídli i Josh Dun z Twenty one Pilots nebo Ashton Irwin z 5 Seconds Of Summer. Desku nahráli pod křídly producenta Johna Feldmanna, který mimo již zmíněné kapely spolupracuje i s Good Charlotte, All Time Low nebo Sleeping With Sirens. Není tedy pochyb, že před sebou mají The Faim hodně slibnou budoucnost.Koncert odstartovala místní kapela Pilot, která si už zahrála například před legendární Lucii. Kluci zatím pracují na svém prvním albu, ale podle všeho by s ním měli vlítnout do studia ještě letos. Kdo má rád muziku od Sebastiana, Atmo music nebo třeba Slzy, tak muziku těhle kluků rozhodně vyzkoušejte. I přes to, že se Meet Factory nezaplnilo po strop, vlastně ani z půlky, možná ani ze čtvrtky, tak si s tím kluci z obou kapel nijak hlavu nelámali a předvedli skvělou show.

Zpěvák Josh z The Faim má komunikaci s fanoušky zmáknutou a celý koncert se díky tomu nesl sice v trochu komorní, ale za to ve velmi přátelské atmosféře. Lidé si zaskákali na pecky jako Saints Of The Sinners nebo Amelie a pohupovali se při pohodovější Humans či A Million Stars, na kterou si fanoušci dokonce připravili žluté papírky ve tvaru hvězd, přes které rozsvítili světla telefonů a atmosféra v Meet Factory byla najednou úplně jinačí. Nyní už jen můžeme doufat, že se u nás klukům, i přes menší účast, líbilo a brzy nás svou návštěvou poctí zas.
Text: Michaela Forejtová
Foto: Monika Jetelová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru