Koncert na Barče patřil nefalšovaným rockovým rebelům! Janu Uriel Kratochvílovou a Vildu Čoka skvěle uvedl Doktor Triceratops

Kulturní dům Barikádníků, prostor kde si pod pódiem od osmdesátých let dávali sraz fanoušci nejen rockové muziky, opět ožil.

Rocková Barča je zpět! Večer 21. listopadu se na legendárním pódiu odehrál speciální trojkoncert, který byl opravdu jedinečným zážitkem. Nejen skvělou hudbou, ale i prostorem na který má řada z vás určitě podobnou vzpomínku. „Legendární Barča je první místo v životě, kde jsem začala poslouchat pořádnou muziku a ne to co běžně drnčelo v rádiích. Dodnes si pamatuju na koncert Michala Prokopa a Honzy Hrubého .... Pro mě to byl čiročirý zázrak tahle hudba, a chodila jsem od té doby jako v snách..." napsala pod pozvánku kolegyňka fotografka Amborina Alina.

Jako první odstartovala večer metal-corová kapela Doktor Triceratops. Ve svém setu odehrála převážně skladby (V síti, Co se tady děje, Pravda o pravdě, Ukolébavka aj.) z nového alba Old Skull Metal, které vyšlo letos na podzim. Musím uznat, že jsem tuhle partičku neslyšela naživo hezky dlouho, ale o to víc jsem si jejich koncert opravdu užila. Zkrátka jim to hraje sakra dobře!

Další, kdo potěšil své fanoušky, byl Vilém Čok s kapelou Bypass. Je stálicí české rockové scény už mnoho let a  jeho nápady jsou opravdu originální. Tento rok je ve znamení 2+1 Tour, které spočívá v tom, že po každých dvou známých písní následuje ten song, který nahrál Vilém Čok i pro jiné projekty. Večer nechyběly hity, jako Hudba je nejvíc nebo Anděl Fantazie projektu Nová Růže, ale i Na václavskym Václaváku, Pan doktor, kterou nazpíval s Vojtou Hubigerem, Karel nese asi čaj nebo Půlnoční závodní dráha kapely Katapult.

Závěr večera patřil nejoriginálnější zpěvačce a rebelce s jedinečným hlasem

Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca svým koncertem opět potěšila své fanoušky. Stále má hlas jako zvon a spoustu energie na rozdávání. Na pódiu nechyběli tanečníci MetaDance, kteří svým kreativním vystoupením se zajímavými kostýmy, koncerty Jany Uriel Kratochvílové pokaždé doprovází. Večer zazněly jak novější skladby, tak i hity, které nikdy neomrzí. Korálky, Hotel Barbarosa nebo legendární skladba Ve stínu kapradiny, kterou si společně zazpívali všichni v sále. Tento večer bylo rovněž představeno a pokřtěno i nové album Trinity. Komu ve sbírce ještě chybí, a nebyl na Rockové Barče, může navštívit stránky kapely. Více je k nakouknutí v rozsáhlé fotogalerii, která vám přesně popíše, že to byl parádně prožitý večer se skvělou rockovou atmosférou.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Tradiční ústecký Majáles se uskuteční v letním kině
14.12.

Tradiční ústecký Majáles se uskuteční v letním kině

Svátek studentů v roce 2020 oslaví ústečtí návštěvníci opravdu ve velkém. Ve spolupráci s městem a Kulturním...


Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku
14.12.

Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku

Nové album LANUGO, 2019 sklízí úspěchy a již figuruje v anketách o nejsilnější a nejlepší desku roku 2019....


Jednovečerní návrat Doutnajících Pařezů na hudební scénu
13.12.

Jednovečerní návrat Doutnajících Pařezů na hudební scénu

Po několika letech koncertní abstinence si ve šťáhlavickém sále střihla vystoupení k 25. výročí od založení...


Hana Zagorová vyprodala Lucernu i poosmadvacáté
13.12.

Hana Zagorová vyprodala Lucernu i poosmadvacáté

Již poosmadvacáté se v úterý 10. prosince podařilo zpěvačce Haně Zagorové vyprodat Lucernu. Pokud vezmeme...


Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru