Koncert na Barče patřil nefalšovaným rockovým rebelům! Janu Uriel Kratochvílovou a Vildu Čoka skvěle uvedl Doktor Triceratops
Kulturní dům Barikádníků, prostor kde si pod pódiem od osmdesátých let dávali sraz fanoušci nejen rockové muziky, opět ožil.
Rocková Barča je zpět! Večer 21. listopadu se na legendárním pódiu odehrál speciální trojkoncert, který byl opravdu jedinečným zážitkem. Nejen skvělou hudbou, ale i prostorem na který má řada z vás určitě podobnou vzpomínku. „Legendární Barča je první místo v životě, kde jsem začala poslouchat pořádnou muziku a ne to co běžně drnčelo v rádiích. Dodnes si pamatuju na koncert Michala Prokopa a Honzy Hrubého .... Pro mě to byl čiročirý zázrak tahle hudba, a chodila jsem od té doby jako v snách..." napsala pod pozvánku kolegyňka fotografka Amborina Alina.
Jako první odstartovala večer metal-corová kapela Doktor Triceratops. Ve svém setu odehrála převážně skladby (V síti, Co se tady děje, Pravda o pravdě, Ukolébavka aj.) z nového alba Old Skull Metal, které vyšlo letos na podzim. Musím uznat, že jsem tuhle partičku neslyšela naživo hezky dlouho, ale o to víc jsem si jejich koncert opravdu užila. Zkrátka jim to hraje sakra dobře!
Další, kdo potěšil své fanoušky, byl Vilém Čok s kapelou Bypass. Je stálicí české rockové scény už mnoho let a jeho nápady jsou opravdu originální. Tento rok je ve znamení 2+1 Tour, které spočívá v tom, že po každých dvou známých písní následuje ten song, který nahrál Vilém Čok i pro jiné projekty. Večer nechyběly hity, jako Hudba je nejvíc nebo Anděl Fantazie projektu Nová Růže, ale i Na václavskym Václaváku, Pan doktor, kterou nazpíval s Vojtou Hubigerem, Karel nese asi čaj nebo Půlnoční závodní dráha kapely Katapult.
Závěr večera patřil nejoriginálnější zpěvačce a rebelce s jedinečným hlasem
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca svým koncertem opět potěšila své fanoušky. Stále má hlas jako zvon a spoustu energie na rozdávání. Na pódiu nechyběli tanečníci MetaDance, kteří svým kreativním vystoupením se zajímavými kostýmy, koncerty Jany Uriel Kratochvílové pokaždé doprovází. Večer zazněly jak novější skladby, tak i hity, které nikdy neomrzí. Korálky, Hotel Barbarosa nebo legendární skladba Ve stínu kapradiny, kterou si společně zazpívali všichni v sále. Tento večer bylo rovněž představeno a pokřtěno i nové album Trinity. Komu ve sbírce ještě chybí, a nebyl na Rockové Barče, může navštívit stránky kapely. Více je k nakouknutí v rozsáhlé fotogalerii, která vám přesně popíše, že to byl parádně prožitý večer se skvělou rockovou atmosférou.
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Charlotte Gott slaví dvacetiny a vydává debutový singl In Too Deep
V den svých dvacátých narozenin vydává Charlotte Gott první autorskou skladbu z připravovaného EP. Singl In Too Deep...
Energická temnota - Chris Grey míří do Prahy
Kanadský zpěvák, skladatel a producent Chris Grey vystoupí 20. května v pražském klubu ROXY, kde v rámci turné...
Singl Red Flowers avizuje nové album písničkářky Veniky Hartlyn
Red Flowers je čtvrtým singlem z chystaného alba písničkářky a klavíristky Veniky Hartlyn. Deska pod názvem...
Americký hitmaker Flo Rida se představí v O2 areně
Pražská O2 arena se 19. května stane místem, kde se potkává syrová energie a přímočará show. Někdy není potřeba...
Ocean Sleeper dorazí do Prahy s moderním metalcorem
Do Café V Lese dorazí 26. června 2026 australská kapela Ocean Sleeper, která patří mezi zajímavé zástupce...
» zobrazit více...
RECENZE
» Přímočaré Třísky: osobití Nanday účtují...
» Svět není v pořádku, ale pořád krásný...
» Těžké si představit, že by se The Neighbourhood...
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Energická temnota - Chris Grey míří do Prahy
Kanadský zpěvák, skladatel a producent Chris Grey vystoupí 20. května v pražském...
Psychedelický večer s Tame Impala
Nejlépe se týden odstartuje pořádným koncertem a shodou okolností v pondělí...
Chunta
» Kyšperský-Pilgr-Doubrava-NiklČtyři výrazné osobnosti české hudební scény – Martin Kyšperský...
Hudební festival bez hudby: Doprovodný program festivalu Rock for People
Festival Rock for People letos znovu potvrzuje, že dávno není jen o hudbě. Doprovodný...
Singl Red Flowers avizuje nové album písničkářky Veniky Hartlyn
Red Flowers je čtvrtým singlem z chystaného alba písničkářky...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Klip k novému singlu natáčeli UDG mezi palmami a kaktusy
Bezejmenná je název nového singlu kapely UDG. Novinku s letním vibem...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
Nová krev na scéně: The Scrambles a Jinany živě v Brně
Bar U Kouřícího králíka, známý jako místo s tradicí kvalitní živé...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #29: Humor v hudbě
V aktuálním díle se pobavíme o kapelách, které ve své tvorbě...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:




















































































































