Karel Gott si odbude festivalovou premiéru na festivalu Rock for People

Festival Rock For People (2. až 5. července, Hradec Králové) přidává přesně měsíc před svým zahájením posledního interpreta. Ti, kteří už považovali line-up za uzavřený, byli pravděpodobně překvapeni. Festival Rock For People přivítá 4. července tuzemskou hvězdu první velikosti, kterou není nikdo jiný než "tisícinásobný" držitel ceny Zlatý Slavík Karel Gott. Jeho vystoupení bude o to speciálnější, že půjde o historicky první koncert na rockovém festivalu v jeho padesátileté kariéře.

Dlouhá kariéra našeho fenomenálního zpěváka zatím koncert na rockovém festivalu nečítá, a to je Karel Gott na scéně dokonce déle, než legendy hudební historie Frank Sinatra nebo Johnny Cash. Mistra doprovodí Boom Band, jehož repertoár tvoří několik set skladeb.

Sám umělec pro MF Dnes uvedl: „Mne nemusí nikdo k ničemu dlouho přemlouvat. Já si vyslechnu pár informací a řeknu ano, nebo ne... Ale je pravda, že to pro mě bude opravdu velká změna. Možná také trochu přitvrdím, nemůžu asi zpívat jen milostné balady... Vždycky koncert upravujeme podle momentálního rozpoložení. Až když se naladíme na frekvenci publika, rozhodneme, co zazní."

Účast Karla Gotta na festivalu není náhodná. Organizátoři se o jeho vystoupení snaží už čtyři roky a jsou velmi rádi, že to letos vyšlo. Možná, že se tento festivalový bonbónek nesetká s velkým nadšením u fanoušků, ale bezesporu se jedná o velmi zajímavý přírůstek do hudební mozaiky. Je dost možné, že vystoupení na rockovém festivalu je poslední metou, která panu Gottovi v jeho sbírce úspěchů ještě chybí.

Rock for People opět ekologickým festivalem

Festival bude opět dbát na ekologické zacházení s odpadky, a zapojit se můžeš i ty. V areálu nebude chybět stánek Čistý festival, kde můžeš získat určité odměny za odevzdání určitého množství plastů, plechovek nebo papírů. 

Rock For People 2013

Za každých 10 plastů (např. plastových víček) a plechovek nebo 20 papírů získá návštěvník jednobodový žeton, který může vyměnit za drobný dárek. Žetony si může i šetřit a získat tak hodnotnější dárek za více žetonů.

Novinkou na Rock for People je chilloutová zóna, o které jsme informovali v předchozím článku. Přístup do této zóny a k internetu je za alespoň 20 kusů plastů či plechovek nebo 40 papírů na stánku Čistého festivalu. Jak tato výměna funguje, zjistíte na stránce festivalu. Pro více informací o ekologických aktivitách festivalu a snaze získat cenu Čistý festival, klikněte sem.

Bezpečnost především

Loňský ročník Rock for People se potýkal s výraznými problémy způsobené počasím, a tak se bezpečnostní opatření na letošním festivalu bere vážněji než kdy dříve. Prvním důležitým krokem je předání informačního balíčku každému návštěvníkovi, kde se dočte, jak se chovat v případě extrémních projevů počasí. Bez tohoto balíčku by se do areálu neměl nikdo dostRock For Peopleat. Posíleny budou i bezpečnostní složky Integrovaného záchranného systému, které budou připraveny okamžitě vyrazit v případě podobných výkyvů počasí.

Podobný bezpečnostní manuál bude k dispozici na všech on-line i off-line kanálech festivalu, a to v několika jazykových verzích. Tento manuál bude obsahovat informace o tom, jak se chovat v případě krizové situace, co sledovat, kam jít, co si s sebou vzít a podobně. Stejné info bude probíhat i na dalších informačních kanálech jako mobilní aplikace, festivalové noviny, LED obrazovky a tak dále.

Bude zajištěn také autonomní informační systém, který bude fungovat i v případě loňského generálního výpadku dodávky elektrické energie. Tento výpadek proběhl přímo v samotném Hradci Králové. Tento informační systém bude napojen na nezávislou rozvodnu elektrické energie, která zajistí pokračování programu i v případě, že to nedovolí další okolnosti. Tato slova garantuje obří Staropramen Stage pro 12 tisíc lidí a menší krytý YouTube Stage pro 4 tisíce návštěvníků a také program v hangárech.

Abychom všechno shrnuli, roční příprava a využití nákladů s ní spojené vedou k tomuto: lidé budou včas vědět, jaké infokanály sledovat, jak se chovat a co očekávat. Jakákoliv mimořádná situace tak bude mít jasné řízení a jasnou hierarchii.

Související obsah:

» Rock for People nabídne fest ve festu, zahrají Kabáti, Klus, Kryštof a další   (Joe Stramr, 07. 05. 2013)
» Rock for People přitvrdil, zahájil prodej jednodenních vstupenek a představil Redbull Stage   (David Malý, 30. 05. 2013)
» Rock for People přidává britské Foals   (David Malý, 28. 04. 2013)
» Rock For People hlásí první jména   (David Malý, 05. 02. 2013)
» Na Rock For People se vrátí Bloc Party!   (David Malý, 23. 03. 2013)
» Rozrostl se i lineup festivalu Rock For People   (David Malý, 25. 02. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková
29.10.

Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková

V neděli skončil 26. ročník největšího hudebního veletrhu world-music WOMEX (Worldwide Music Expo), na který se hlásí tisícovky...


Kapela February vydává singl Oust
29.10.

Kapela February vydává singl Oust

Ostravská čtveřice February vydává nový singl Oust. Kapela, která v posledních letech zaznamenala na české alternativní...


Yungblud se příští rok vrátí do Prahy
29.10.

Yungblud se příští rok vrátí do Prahy

Britský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Yungblud se přesně po dvou letech od beznadějně vyprodaného...


Dva singly ohlašují nové album brněnských Květů
29.10.

Dva singly ohlašují nové album brněnských Květů

Hned dva singly z nové, v pořadí deváté desky nazvané Květy Květy zveřejnila brněnská rocková...


4 Tenoři chystají na 1. listopad online koncert
28.10.

4 Tenoři chystají na 1. listopad online koncert

Jediný listopadový koncert chystá na neděli 1. listopadu od 19 hodin úspěšná vokální formace 4 Tenoři. Uskuteční...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Whoosh!
28.10.

Whoosh!

» Deep Purple

Whoosh! je název jedenadvacátého studiového alba anglické...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru