Kapela Harlej posílá do světa třetí klip k albu Smutku dávám sbohem, v hlavní roli s Tomášem Hanákem
Harlej slaví letos 25 let existence a v první polovině roku mělo proběhnout výroční halové tour. Po první zastávce ho však přerušila pandemie. Dvě open air vystoupení koncerty stihla skupina odehrát v září. Všechny ostatní koncerty se uskuteční až v příštím roce, jakmile to epidemiologická opatření dovolí.
Výpravný klip k albu Smutku dávám sbohem, které vyšlo v březnu, se natáčel v průběhu září a října na několika lokacích, mezi kterými dominuje prostředí Motolské nemocnice. „To, že natočíme klip Až tady jednou nebudu, bylo jasný hned od chvíle, kdy jsme píseň ve studiu nahráli. Osobně k ní mám hodně blízkej vztah, a to jak k hudbě, tak k textu. Zrovna texty na tenhle song jsme měli asi čtyři, než přišel ten správnej námět a nápad," přibližuje vznik písně a klipu kapelník a kytarista Harleje Tonda Rauer.
Natáčení se ujal Petr Vinc Havlíček se svojí firmou KHfilmin a s Harlejem tak navázal na několikaletou úspěšnou spolupráci, ze které vzešel například klip Strážní andělé útočící na hranici 10 miliónů zhlédnutí na Youtube. „Myslím, že Vinc se námětem a zpracováním přesně trefil do toho, o čem nám v písničce šlo, a posunul to ještě o kousek dál. Výslednou podobu podtrhnul svým výkonem Tomáš Hanák. Nesmírně si vážím toho, že s námi šel do natáčení člověk a herec jeho formátu", dodává Rauer. Foto: archiv skupiny
Související obsah:
» Hodný holky i zlí kluci chtějí pařit na Harlejích (Karel Souček, 07. 04. 2017)» Harlej zaplnil makovský parket (Karel Souček, 17. 09. 2019)
» Harlej na křtu představil nový videoklip a nastínil plány do budoucna (Karel Souček, 26. 04. 2017)
» Harlej vydává na DVD koncert z vyprodané Lucerny (Karel Souček, 24. 03. 2016)
» Teleskopický tele (Joe Stramr, 26. 04. 2012)
» Harlej uzavřel své výroční turné posledním koncertem ve Strakonicích (Dagmar Hejlková, 28. 12. 2015)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Jason Derulo přivezl do pražská O2 arény neskutečnou show
V pondělí 2. března 2026 se potvrdilo, že Jason Derulo není jen autorem hitů, ale také výrazným showmanem. Jeho...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své album Perfectly Ordinary 12. března v pražské...
Švédská deathmetalová mašina Lik v Praze i Brně
Brněnský klub Kabinet Múz a pražský sál Modrá Vopice bude na začátku dubna hostit večer zasvěcený syrovému...
Éteričnost a síla: Florence + the Machine ochromili české publikum
Fotografie na titulce: Florence+ The Machine / Live Nation Jenom těžko se hledají ta správná slova. Florence...
Z pokojíčku na pódium: Cavetown míří do Roxy
V neděli 29. 3. 2026 v pražském Roxy vystoupí Cavetown - anglický zpěvák, skladatel a hudební producent...
» zobrazit více...
RECENZE
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Švédská deathmetalová mašina Lik v Praze i Brně
Brněnský klub Kabinet Múz a pražský sál Modrá Vopice bude na začátku dubna...
Jason Derulo přivezl do pražská O2 arény neskutečnou show
V pondělí 2. března 2026 se potvrdilo, že Jason Derulo není jen autorem hitů,...
Krushers of the World
» KreatorKrushers of the World je název šestnáctého studiového alba německé...
Finská legenda Waltari oslaví 30 let kultovní deathmetalové symfonie se symfonickým orchestrem na festivalu Brutal Assault
Když v roce 1996 finští vizionáři Waltari vydali album „Yeah! Yeah! Die!...
WYFE: děláme si to po svým, tak jak nás to baví a těší
Ještě před vydáním jejich poslední desky jsem měla možnost prohodit pár...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Druhý singl Jana Kunzeho a přátel je tvrdší, hlučnější a syrovější
Syrový, magický, psychedelický, uhrančivý, plný napětí a energie. Takový...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
CHRPY debutují albem Co mohlo být
Co mohlo být je název debutového alba emo punk rockové kapely CHRPY....
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #25: Mentální zdraví, část 2.
V druhé části našeho prvního dvjodílu dokončíme diskuzi na téma...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:















