K jarní únavě, podzimní depresi a zimnímu spánku vymyslela Vypsaná fiXa letní tlení

Letní tlení v představě kapely Vypsaná fiXa můžete 18. srpna vyzkoušet na pražském Střeleckém ostrově. Celý den je věnován rodičům a dětem. Pro děti je připraven od 15 hodin Krásný dětský den, který přinese spoustu zajímavých aktivit jako je lanový park, loutkové divadlo, sokolník, žonglérská dílna a sérii ekologicky zaměřených soutěží a dovedností. V 17 hodin vystoupí Mixle v Piksle, kteří během svého koncertu pokřtí zbrusu nové album. Na dvacátou hodinu je naplánován koncert skupiny Vypsaná fiXa. „Těšíme se na to, navíc dle hlasování na našem facebooku jsme slíbili zahrát i písně, které normálně nehrajeme," říká frontman kapely Márdi.Hudební knihovna: Podle vašeho fermanu je letošní léto u Vypsané fiXy ve znamení festivalového hraní. Na kterých festivalech hrajete nejraději nebo kam se rádi vracíte?
Márdi:
„Máme rádi Rock for People – to je festival, na kterém hrajeme už od našich začátků, a s pořadateli nás pojí kamarádské vazby. Taky se nám dobře hraje na „Hradech"- všechno tam dobře funguje. Ale úplně nejlepší je náš festival On the Road, který pořádáme s kamarády z našeho města."

HK: Kromě zmiňovaných festivalů pořádáte i své akce, které jste nazvali Letní tlení. Můžete nám je trošku představit?
Márdi:
„Letos jsme sjednotili tři akce v rámci jednoho proma pod jeden název. Dvě už existují dlouho - je to již zmiňovaný festival On the Road, který spolupořádáme na konci srpna už jedenáctým rokem s občanským spolkem Dea Dealbata v Lázních Bohdaneč. Ten už skoro žádné promo nepotřebuje, protože směřuje do kultovní fáze a bude brzy vyprodán. Druhou akcí je malý biofestival našeho bubeníka Pítrse. Ten letos proběhl 24. června v malebné vesničce Vápenný Podol, kde má Pítrs chalupu. Je to naprostý opak obřích akcí a navíc v lokalitě s poetikou z filmu Cesta z města. Třetí akcí je právě Letní tlení, které se uskuteční 18. srpna v Praze na Střeleckém ostrově."

HK: Proč zrovna název Letní tlení?
Márdi:
„Je to název písně z naší první desky, který koresponduje s dobou, kdy všechny zmiňované akce proběhnou. Kdysi jsme pro tři krizové fáze roku - jarní únavu, podzimní depresi a zimní spánek hledali čtvrtou a vymysleli jsme letní tlení. Je vedro, sedíš doma, všichni jsou pryč, potíš se a nikam se ti nechce. Tak pro tuhle fázi máme několik řešení." (smích)HK: Takže jedním z nich je i pražský Střelecký ostrov, kde kromě večerního koncertu Vypsané fiXy proběhne i den pro děti a rodiče nazvaný Krásný dětský den. Takto tedy vypadá vaše představa, jak prožít „letní tlení" u vody?
Márdi:
"Přesně tak - pokud nebude padat voda z nebe a bude stejný vedro jako minulý rok, tak je Střelecký ostrov naprosto ideální oázou ve vyprahlém hlavním městě. Je to příjemné místo, plné zeleně a tudíž je tam i blahoslavený stín. (smích) Město je na konci prázdnin plné rodin s dětma, které nemají co dělat. Můžou společně přijít - děti to mají do 12 let zadarmo. Je pro ně připravena spousta zábavy, která vyvrcholí křtem kapely Mixle v Piksle. Navíc je Letní tlení výzva i pro mimopražské fanoušky. Můžou si udělat celodenní výlet a pak jet v klidu domů, protože akce musí končit ve 22 hodin, a tak se dá vrátit ne úplně pozdě i do vzdálenějších míst."

HK: Co vás čeká po skončení letní sezóny?
Márdi:
„V říjnu začneme nahrávat novou desku, kterou bychom rádi na začátku roku 2017 vypustili do světa mezi fixí lid. Těšíme se na to!"
Rozhovor vznikl díky Davidu Turnerovi
Foto: Daniel Vojtěch
GALERIE

Související obsah:

» Vypsaná fiXa si bude sama sobě dělat předkapelu   (Karel Souček, 04. 06. 2014)
» Krásný smutný den Vypsané fixy je tady!   (Ondra Kocáb, 05. 04. 2014)
» Letní existence Vypsané fixy je ohraničena dvěma festivalovými body   (Karel Souček, 27. 04. 2015)
» Vypsaná fiXa spolu s dětmi z Montessori zhudebnila Malého prince   (Ondra Kocáb, 17. 01. 2016)
» Užijte si Letní tlení s Vypsanou fiXou   (Karel Souček, 24. 03. 2016)
» Fixa v novém klipu oslavuje mikrofon   (Karel Souček, 22. 04. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers
18.09.

Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers

Úterní večer patřil buskingu. Cestou na koncert jsme mohli několik muzikantů potkat v centru, ale hlavní hvězdy na nás...


Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka
18.09.

Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka

Ve znamení devítek se nese nové album zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9. Devítka...


Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer
17.09.

Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People začíná odhalovat svůj obsah nezvykle brzy. Již dva měsíce po skončení...


Harlej zaplnil makovský parket
17.09.

Harlej zaplnil makovský parket

Poslední venkovní akce v přírodním prostředí makovského areálu měla v pátek 13. září 2019 na programu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru