Jedinečný projekt kapely B-Side Band přináší nové album Folk Swings

Legendární skladby, kterých se ujaly folkové legendy, ale i popové osobnosti

Skladeb ve swingových úpravách se ujaly folkové legendy v čele s Jarkem Nohavicou, Vlastou Redlem, Samsonem Lenkem, Radkem Pastrňákem nebo Slávkem Janouškem. Můžete se těšit také na popové hlasy Ewy Farne, Vojtěcha Dyka, Pokáče, Petra Rybíze Tomana, Kristýny Daňhelové a dalších, kteří ztvárnili nové verze již zesnulých autorů. Album Folk Swings vzniklo pod taktovkou bandleadera kapely B-Side Band Josefa Buchty a a vyšlo právě dnes 30. října.

Za projektem Folk Swings stojí Josef Buchta, producent desky a bandleader kapely B-Side Band, který přiznává, že společně s aranžérem a pianistou Petrem Kovaříkem nosil myšlenku projektu v hlavě už 12 let. „Velkou inspirací pro nás byla bezpochyby deska Paula Anky Rock swings, která je dle mého názoru skutečně hudebním skvostem. Ale dát dohromady všechny muzikanty se zdálo několik let absolutně nemožné. Až do chvíle, kdy přišla nepříjemná korona krize, která však dala všem čas a konečně prostor na uskutečnění dávných nesplněných vizí, přání a snů," říká Josef Buchta.

Vlastu Redla si projekt Folk Swings dle jeho slov získal dlouhou známostí a profesní blízkostí nejen s Josefem Buchtou, ale s celým B-Side Bandem, který „už léta sleduju, hlavně různé jejich funky a rock-popové „výboje" za hranice zaběhaných kategorií, ale byl jsem se třeba podívat i na Bernsteinovu Mši, se kterou posbírali spoustu ocenění i v zahraničí. To, co se jim podařilo s víceméně jazzovým bigbandem při jejich „nadžánrových výletech" dokázat, tomu říkám velká drzost, a to je mému pojetí seberealizace velice blízké, takže mě nemuseli dlouho přemlouvat. Druhým důvodem, proč jsem do toho šel, byla možnost setkat se zase s lidmi, které mám rád a se kterými se v poslední době spolu tolik nevídáme," říká Vlasta Redl.

O většinu nových aranžmá se postarali Petr Kovařík a Pavel Zlámal, jejichž tvorbu všichni zapojení umělci vyzdvihují. „Aranž byla skvělá, já to nazpíval, jak to umím, a snad to nějak dopadlo – podle mě to zní super," komentuje Pokáč a Vlasta Redl mluví o tom, jak se mu interpretovaly jeho písně v novém znění: „Petr vycházel z mých aranžmá, v jakých jsem je nahrál na desky, k tomu „jen připsal ty dechy", což nechci nijak zlehčovat, odvedl na té desce obrovský kus skvělé práce, známe se spolu od jeho jinošských let, kromě toho, že je neuvěřitelně nadaný (hraje doslova na co sáhne), je mimo jiné i geniální „ajťák", už léta nám „křísí z mrtvých" neopravitelné počítače a vytahuje z nich ztracená data. Umí toho tolik, že z něho kamarádi mají mindrák a říkají mu posměšně da Vinci. Věděl jsem, s kým mám tu čest, tak jsem mu nechal volnou ruku. A dobře jsem udělal."

První byla píseň Zuzany Navarové a skupiny Nerez s názvem Kočky v novém svěžím aranžmá Petra Kovaříka, které se ujala Ewa Farna a Vojtěch Dyk. Spojení Ewy Farne a kapely B-Side Band se ukázalo jako geniální nejen pro ucho, ale i oko fanouška. Skvělá energie a nálada zanechala stopy v celé skladbě, což potvrzují oba umělci pochvalnými slovy vzájemné spolupráce i zásah videoklipu u diváků.


„Vojta je neskutečný zpěvák, ovládá svůj hlas neuvěřitelným způsobem. A tak, když jsem dostala nabídku od B-Side Bandu si zazpívat s tolika hudebníky a Vojtou k tomu, byla jsem poctěna," komentuje Ewa Farna a Vojtěch Dyk se přidává se slovy, že „v Čechách není mnoho zpěvaček, které by ctily ducha té písně a zároveň ji přidaly ještě něco ‘jen svého‘, ze sebe tryskajícího… já jen můžu poděkovat za tohle setkání s Ewou, Zuzanou, Vítem a vlastně celým Nerezem, který tak obdivuju,” říká Vojtěch Dyk. Druhým singlem z alba bude Pokáčova sympatická hříčka Co z tebe bude, které nové aranžmá dodalo na působivé vážnosti.

TRACK LIST

1. Tak vidíš – Vlasta Redl, Vojtech Dyk (V.Redl arr. P.Kovařík)

2. Tajemství – Radek Pastrňák (R.Pastrňák arr. P.Kovařík)

3. Zatímco se koupeš – J.Nohavica (J.Nohavica arr. P.Kovařík)

4. Měls mě vůbec rád – E.Farna (D.B. Gibson, J.Rinqvist/…osr Cvrkalova arr. J.Steinsdörfer)

5. Děkuji – V.Dyk (K.Kryl arr. P.Kovařík)

6. Čarodějova píseň – V.Redl (V.Redl arr. P.Kovařík)

7. Díky mlékařům – Radek Pastrňák (R.Pastrňák arr. P.Zlámal)

8. Ježíšek – J.Nohavica (J.Nohavica arr. P.Kovařík)

9. Náš dům – S.Janoušek (S.Janoušek arr. P.Zlámal)

10. Tunel jménem čas – K.Daňhelová, P.Rybíz Toman, J.Kalousek (W.Ryvola arr. P.Kovařík)

11. Co z tebe bude – Pokáč (Pokáč arr.P.Zlámal)

12. Rozhovor s nádražákem – S.Janoušek (S.Janoušek arr. P.Kovařík)

13. Plebs blues – J.Nohavica (J.Nohavica arr. P.Jirák)

14. Už to nenapravím – J.Samson Lenk (J.S. Lenk arr. P.Kovařík)

15. Kočky – E.Farna, V.Dyk (Z.Navarová/Nerez arr. P.Kovařík)

16. Tereza – P.Rybíz Toman, K.Daňhelová (Wabi Ryvola arr. P.Kovařík)

17. Podvod – instrulmental (J.Nedvěd arr. P.Kovařík)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Mig 21 si v novém klipu hrají s loutkami a nabádají k pozitivnímu myšlení
23.11.

Mig 21 si v novém klipu hrají s loutkami a nabádají k pozitivnímu myšlení

Pražská pop-rocková parta Mig 21 se i v této omezené době stále dobře baví. Důkazem je nový videoklip...


Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie
22.11.

Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová ve spolupráci se zahraničními umělci připravuje nové album. Projekt...


System of a Down po patnácti letech zveřejnili nový materiál
21.11.

System of a Down po patnácti letech zveřejnili nový materiál

Poprvé od dvojalba „Mezmerize"/„Hypnotize" z roku 2005 se arménsko-americká kapela System of a Down prezentuje...


9. ročník The Legends Rock Fest musel být přeložen na rok 2021
20.11.

9. ročník The Legends Rock Fest musel být přeložen na rok 2021

Vzkaz pro fanoušky od pořadatele rockového festivalu v Hořicích aneb štěstí přeje připraveným Jak víte...


Pražští Jamaron v novém energickém singlu odkrývají pravdu za lží
20.11.

Pražští Jamaron v novém energickém singlu odkrývají pravdu za lží

Ať už má Co-vidová situace jakékoli aspekty, nesporným pozitivním faktem zůstává, že naprostá většina hudebních umělců...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Arrival
23.11.

Arrival

» Arch Of Hell

Třetí album kapely Arch of Hell vyšlo 26. října u Metalgate Records. Nahrávání...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru