Jaká bude budoucnost hudebního průmyslu? Vizi nabídne Nouvelle Prague.

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague, který proběhne ve dnech 8. - 9. listopadu 2019, přináší změnu místa konání i nové podněty do debaty o dlouhodobé udržitelnosti hudební scény. 

Nouvelle Prague se stěhuje do multifunkčních prostor DOX+ a klubu Cross v pražských Holešovicích. Větší prostory přinášejí více možností, cílem je zachování rodinné, efektivní atmosféry a rozšíření programové nabídky pro delegáty a návštěvníky.

Nouvelle Prague se společně s novými partnery IMPALA (Evropská asociace nezávislých hudebních vydavatelství), AIM (Asociace nezávislé hudby) a Haile (maďarská asociace nezávislé hudby) mimo jiné zaměří na témata spojená s vydáváním hudby, problematiku labelů, synchronizace a hudební supervize. 



Stejně jako v loňském roce přivítá Nouvelle Prague mezinárodní delegace - kromě hojné účasti profesionálů z Rakouska, Polska či Maďarska, přidají vhled do fungování ostrovní scény kolegové ze Skotska. Nelze opomenout ani networkingová setkání hudebních agentů, manažerů, vydavatelství a festivalů. Prezentovány budou také výsledky několik regionálních i celoevropských průzkumů hudebního trhu a jejich dopadu na budoucnost segmentu.

Jednou ze zásadních letošních novinek je projekt JUMP (akcelerátor evropského hudebního trhu) podporovaný programem Kreativní Evropa. JUMP spojuje šestici showcaseových festivalů - MaMA Paris, lisabonský MIL, milánský Linecheck, Athens Music Week, Un - Convention v Manchesteru a Nouvelle Prague za účelem rozvoje inovativních projektů hudebního sektoru. Deset z nich bude představeno právě v Praze.

Svou účast potvrdili např. Sat Bisla (Musexpo, A and R Worldwide), Paul Elsasser (Lime Music), Alessandra Di Caro (Butik), Olaff Furniss (Wide Days, Music Tourist Summit), Maxime Faget (Blockchain My Art), Fabien Hansen (WARM), Malle Kaas (Women in Music Industry), Scott Lewis (Come Play With Me), Panagiotis Panagiotopoulos (PerformAnts), Gwendolenn Sharp (Green your touring), Lina Ugrinowska (Taksirat Mentoring) a mnozí další.
GALERIE

Související obsah:

» Začíná festival Nouvelle Prague   (Jitka Fialková, 31. 10. 2013)
» Nouvelle Prague se chystá znovu ohromit letos na podzim   (Jitka Fialková, 31. 05. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Michal Hrůza zachycuje v novém klipu sílu fantazie
20.07.

Michal Hrůza zachycuje v novém klipu sílu fantazie

K nejmelodičtějším písním alba Michala Hrůzy Kouzlo samoty, které vyšlo v listopadu loňského roku, patří skladba...


Marie Kieslowski chystá nové album, ochutnávkou je singl Jsou dny
20.07.

Marie Kieslowski chystá nové album, ochutnávkou je singl Jsou dny

Jsou dny je název nového singlu zpěvačky, pianistky a písničkářky Marie Kieslowski. Jedná se o první ukázku...


Haken představí novou tvorbu v pražském klubu Roxy
20.07.

Haken představí novou tvorbu v pražském klubu Roxy

Progresivní alternativně-metalová kapela Haken se vrací s novou hudbou. Singl in a fever dream otevírá další kapitolu...


Summer Punk Party oslaví patnácté výročí
20.07.

Summer Punk Party oslaví patnácté výročí

Malebná plovárna ve Volyni se v pátek 14. a sobotu 15. srpna už popatnácté promění v dějiště oblíbené...


Tři Deci #34: Rock for People 2026, část 1
05.07.

Tři Deci #34: Rock for People 2026, část 1

Máme za sebou další ročník festivalu Rock for People a opět jsme jej navštívili v plné síle. Letos máme i více...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Wow! Signal
08.07.

The Wow! Signal

» Muse

Britská rocková trojice Muse vydává své jubilejní desáté studiové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta