Infected Rain nakazili brněnskou Melodku

Letní festivalová sezóna pomalu končí a začíná ta klubová. Obří sluncem zalitá pódia vystřídá potem nasáklý, zatuchlý vzduch tuzemských klubů a poctivá komorní atmosféra. Letošní klubové koncerty slibují opět velmi zajímavá jména a to jsme teprve na úplném začátku. První lahůdkou pro mě byl koncert moldavských progresivních deathcorových hvězdiček Infected Rain, které hostil věhlasný klub Melodka v Brně.


Za vším hledej ženu


Partu kolem Leny Scissorhands (vlastním jménem Elena Cataraga) mám v hledáčku už spoustu let, ale pokud mě paměť nešálí, viděl jsem je naživo vůbec poprvé. Ne však kvůli tomu, že by k nám nejezdili. Jen v Brně byli za posledních pět let několikrát, ale vždy se našla nějaká překážka nebo hloupá výmluva, proč koncert vynechat. Jsem moc rád, že jsem konečně Infected Rain zažil, i když až teď v roce 2018. Tedy v době kdy se z neznámé undergroundové partičky stává špičková evropská moderní metalová hvězda. Stejně jako jejich ukrajinští sousedé a kolegové Jinjer (na stejném místě v roce 2016). Kapela má na kontě už tři desky, přičemž aktuální „86” z jara roku 2017 skrývá téměř tucet fantastických moderních deathcorových songů, které zkrátka baví. Koncert byl zahájen asi o půl 11, kdy už po předkapelách Szkrat a Eponine bylo v sále téměř nedýchatelno a málokterá nitka zůstala suchá. Na pódiu vyrostly dva led panely, které ve spojením s moderní technickou výbavou Melodky tvořily fantastické světelné efekty. Infected Rain předvedli skvělou, dynamickou show. Dredy zpěvačky Leny a kytaristy Vidicka létaly všude okolo, pod pódiem se moshovalo ostošest a hned při první písni vzrostla teplota na ideální saunovou hodnotu. Prim hrálo album „86” v čele s hity „Mold”, „Serendipity” a „Orphan Soul” a vlastně kromě skladeb „Queen Of The Candy World” a „My Home” přehráli celou desku. Tomuto skvělému albu dominují hutné podkreslené kytary, což se díky výbornému zvuku promítlo i na koncertní pódium. Nástroje byly velmi dobře nazvučené, byla slyšet a poznat každá vyhrávka včetně pronikavého hlasu zpěvačky Leny. To platí jak pro hluboké growly tak pro pasáže s čistým, sametovým hlasem. 


Jedna deska vládne všem


Druhá polovina koncertu patřila těm starším skladbám z dalších dvou nahrávek. Z alba „Embrace Eternity” Z roku 2014 nám zahráli „Sweet, Sweet Lies” a údernou „Stop Waiting”, do které byly zapojené i hlasivky prvních řad. Z debutové desky „Asylum” z roku 2011 zazněla melodická pecka pro všechny hatery „Me Against You” a jako přídavek na samotný závěr i tvrďárna „Judgemental Trap”. Aktuální deska zkrátka logicky měla přednost, což je dobře, jelikož se jedná o velmi povedenou nahrávku. Je však škoda, že nezazněly další starší skladby, kupříkladu „Enslaved By A Dream” nebo „Lullaby”. Infected Rain své aktuální turné sotva začali a je vidět, že jsou rádi opět na cestách. Všichni byli plní pozitivní energie, Lena vyzývala fanoušky k circle pitům a wall of death a kytarista Vidick si vyrazil na výlet až do zadních řad. Infected Rain přivezli skvělý mejdan v trochu stísněných podmínkách. Tato sympatická parta už možná přerostla kapacitu a pohostinnost malých klubů jako je Melodka a příště by určitě mohli dostat prostor k nalákání ještě více fanoušků. Mimochodem, v ČR se představí ještě několikrát: Plzeň 23/9, Olomouc 01/11, Jablunkov 02/11. Rozhodně doporučuji.

Související obsah:

» Jinjer ukázali, že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo   (David Malý, 26. 04. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Monkey Business chystají podzimní koncertní šňůru. Do českých a moravských klubů přivezou show „Bad Time For Gentlemen"
22.08.

Monkey Business chystají podzimní koncertní šňůru. Do českých a moravských klubů přivezou show „Bad Time For Gentlemen"

Aktuální držitelé hudebních cen Anděl a Žebřík, skupina Monkey Business, vyjedou v říjnu na podzimní část...


Supraphon připravil na podzim pestrý ediční plán
21.08.

Supraphon připravil na podzim pestrý ediční plán

Vydavatelství Supraphon chystá na podzim řadu zajímavých a mnohdy unikátních alb z oblasti populární i klasické...


Debutové album Christiny Aguilery vychází po dvaceti letech v  Deluxe Edition
21.08.

Debutové album Christiny Aguilery vychází po dvaceti letech v Deluxe Edition

Od alba Christina Aguilera, které odstartovalo zpěvaččinu závratnou hudební kariéru, uplynulo 20 let. Při...


Hrady se stěhují na Bouzov, budou u toho Dominika a Václav
21.08.

Hrady se stěhují na Bouzov, budou u toho Dominika a Václav

Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po Točníku, Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří a Hradci...


Festival Okoř se v sobotu uskuteční již podevatenácté
20.08.

Festival Okoř se v sobotu uskuteční již podevatenácté

Romantický hrad Okoř bude 24. srpna dějištěm již 19. ročníku rodinného open-air festivalu Okoř. Ten se těší...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru