Infected Rain nakazili brněnskou Melodku

Letní festivalová sezóna pomalu končí a začíná ta klubová. Obří sluncem zalitá pódia vystřídá potem nasáklý, zatuchlý vzduch tuzemských klubů a poctivá komorní atmosféra. Letošní klubové koncerty slibují opět velmi zajímavá jména a to jsme teprve na úplném začátku. První lahůdkou pro mě byl koncert moldavských progresivních deathcorových hvězdiček Infected Rain, které hostil věhlasný klub Melodka v Brně.


Za vším hledej ženu


Partu kolem Leny Scissorhands (vlastním jménem Elena Cataraga) mám v hledáčku už spoustu let, ale pokud mě paměť nešálí, viděl jsem je naživo vůbec poprvé. Ne však kvůli tomu, že by k nám nejezdili. Jen v Brně byli za posledních pět let několikrát, ale vždy se našla nějaká překážka nebo hloupá výmluva, proč koncert vynechat. Jsem moc rád, že jsem konečně Infected Rain zažil, i když až teď v roce 2018. Tedy v době kdy se z neznámé undergroundové partičky stává špičková evropská moderní metalová hvězda. Stejně jako jejich ukrajinští sousedé a kolegové Jinjer (na stejném místě v roce 2016). Kapela má na kontě už tři desky, přičemž aktuální „86” z jara roku 2017 skrývá téměř tucet fantastických moderních deathcorových songů, které zkrátka baví. Koncert byl zahájen asi o půl 11, kdy už po předkapelách Szkrat a Eponine bylo v sále téměř nedýchatelno a málokterá nitka zůstala suchá. Na pódiu vyrostly dva led panely, které ve spojením s moderní technickou výbavou Melodky tvořily fantastické světelné efekty. Infected Rain předvedli skvělou, dynamickou show. Dredy zpěvačky Leny a kytaristy Vidicka létaly všude okolo, pod pódiem se moshovalo ostošest a hned při první písni vzrostla teplota na ideální saunovou hodnotu. Prim hrálo album „86” v čele s hity „Mold”, „Serendipity” a „Orphan Soul” a vlastně kromě skladeb „Queen Of The Candy World” a „My Home” přehráli celou desku. Tomuto skvělému albu dominují hutné podkreslené kytary, což se díky výbornému zvuku promítlo i na koncertní pódium. Nástroje byly velmi dobře nazvučené, byla slyšet a poznat každá vyhrávka včetně pronikavého hlasu zpěvačky Leny. To platí jak pro hluboké growly tak pro pasáže s čistým, sametovým hlasem. 


Jedna deska vládne všem


Druhá polovina koncertu patřila těm starším skladbám z dalších dvou nahrávek. Z alba „Embrace Eternity” Z roku 2014 nám zahráli „Sweet, Sweet Lies” a údernou „Stop Waiting”, do které byly zapojené i hlasivky prvních řad. Z debutové desky „Asylum” z roku 2011 zazněla melodická pecka pro všechny hatery „Me Against You” a jako přídavek na samotný závěr i tvrďárna „Judgemental Trap”. Aktuální deska zkrátka logicky měla přednost, což je dobře, jelikož se jedná o velmi povedenou nahrávku. Je však škoda, že nezazněly další starší skladby, kupříkladu „Enslaved By A Dream” nebo „Lullaby”. Infected Rain své aktuální turné sotva začali a je vidět, že jsou rádi opět na cestách. Všichni byli plní pozitivní energie, Lena vyzývala fanoušky k circle pitům a wall of death a kytarista Vidick si vyrazil na výlet až do zadních řad. Infected Rain přivezli skvělý mejdan v trochu stísněných podmínkách. Tato sympatická parta už možná přerostla kapacitu a pohostinnost malých klubů jako je Melodka a příště by určitě mohli dostat prostor k nalákání ještě více fanoušků. Mimochodem, v ČR se představí ještě několikrát: Plzeň 23/9, Olomouc 01/11, Jablunkov 02/11. Rozhodně doporučuji.

Související obsah:

» Jinjer ukázali, že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo   (David Malý, 26. 04. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Lady Gaga zítra vydává dlouho očekávané album Chromatica
28.05.

Lady Gaga zítra vydává dlouho očekávané album Chromatica

Jedno z nejočekávanějších alb posledních měsíců konečně spatří svět. Zpěvačka Lady Gaga, držitelka Oscara,...


Série Dixie On the Road potěší milovníky blues, bluegrassu, country i rocku
27.05.

Série Dixie On the Road potěší milovníky blues, bluegrassu, country i rocku

Dixie On the Road je název nové koncertní série, kterou připravilo Radio Dixie spolu s legendárním teplickým...


Klára Vytisková představuje písně z nové desky Love Is Gold
27.05.

Klára Vytisková představuje písně z nové desky Love Is Gold

Klára Vytisková, která počátkem března vydala druhé sólové album „Love Is Gold”, se "pouze” s deskou...


Žluté lázně zpříjemní konec školy Kašpárkem, dospělé pak potěší Muchou
27.05.

Žluté lázně zpříjemní konec školy Kašpárkem, dospělé pak potěší Muchou

Po Michalu Prokopovi a Buty oznámili pořadatelé koncertního cyklu Rozmarné hudební léto další programové...


Legendární Olympic vybere klávesistu konkurzem v přímém přenosu již tento víkend
26.05.

Legendární Olympic vybere klávesistu konkurzem v přímém přenosu již tento víkend

V rámci charitativního pořadu Víkend pro seniory 2 se odehraje koncert, který je v pětapadesátileté kariéře...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Planeta jménem stres
26.05.

Planeta jménem stres

» Ztracený Marek

Zpěvák Marek Ztracený zcela nečekaně před pár dny  překvapil své fanoušky...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru