Infected Rain nakazili brněnskou Melodku

Letní festivalová sezóna pomalu končí a začíná ta klubová. Obří sluncem zalitá pódia vystřídá potem nasáklý, zatuchlý vzduch tuzemských klubů a poctivá komorní atmosféra. Letošní klubové koncerty slibují opět velmi zajímavá jména a to jsme teprve na úplném začátku. První lahůdkou pro mě byl koncert moldavských progresivních deathcorových hvězdiček Infected Rain, které hostil věhlasný klub Melodka v Brně.


Za vším hledej ženu


Partu kolem Leny Scissorhands (vlastním jménem Elena Cataraga) mám v hledáčku už spoustu let, ale pokud mě paměť nešálí, viděl jsem je naživo vůbec poprvé. Ne však kvůli tomu, že by k nám nejezdili. Jen v Brně byli za posledních pět let několikrát, ale vždy se našla nějaká překážka nebo hloupá výmluva, proč koncert vynechat. Jsem moc rád, že jsem konečně Infected Rain zažil, i když až teď v roce 2018. Tedy v době kdy se z neznámé undergroundové partičky stává špičková evropská moderní metalová hvězda. Stejně jako jejich ukrajinští sousedé a kolegové Jinjer (na stejném místě v roce 2016). Kapela má na kontě už tři desky, přičemž aktuální „86” z jara roku 2017 skrývá téměř tucet fantastických moderních deathcorových songů, které zkrátka baví. Koncert byl zahájen asi o půl 11, kdy už po předkapelách Szkrat a Eponine bylo v sále téměř nedýchatelno a málokterá nitka zůstala suchá. Na pódiu vyrostly dva led panely, které ve spojením s moderní technickou výbavou Melodky tvořily fantastické světelné efekty. Infected Rain předvedli skvělou, dynamickou show. Dredy zpěvačky Leny a kytaristy Vidicka létaly všude okolo, pod pódiem se moshovalo ostošest a hned při první písni vzrostla teplota na ideální saunovou hodnotu. Prim hrálo album „86” v čele s hity „Mold”, „Serendipity” a „Orphan Soul” a vlastně kromě skladeb „Queen Of The Candy World” a „My Home” přehráli celou desku. Tomuto skvělému albu dominují hutné podkreslené kytary, což se díky výbornému zvuku promítlo i na koncertní pódium. Nástroje byly velmi dobře nazvučené, byla slyšet a poznat každá vyhrávka včetně pronikavého hlasu zpěvačky Leny. To platí jak pro hluboké growly tak pro pasáže s čistým, sametovým hlasem. 


Jedna deska vládne všem


Druhá polovina koncertu patřila těm starším skladbám z dalších dvou nahrávek. Z alba „Embrace Eternity” Z roku 2014 nám zahráli „Sweet, Sweet Lies” a údernou „Stop Waiting”, do které byly zapojené i hlasivky prvních řad. Z debutové desky „Asylum” z roku 2011 zazněla melodická pecka pro všechny hatery „Me Against You” a jako přídavek na samotný závěr i tvrďárna „Judgemental Trap”. Aktuální deska zkrátka logicky měla přednost, což je dobře, jelikož se jedná o velmi povedenou nahrávku. Je však škoda, že nezazněly další starší skladby, kupříkladu „Enslaved By A Dream” nebo „Lullaby”. Infected Rain své aktuální turné sotva začali a je vidět, že jsou rádi opět na cestách. Všichni byli plní pozitivní energie, Lena vyzývala fanoušky k circle pitům a wall of death a kytarista Vidick si vyrazil na výlet až do zadních řad. Infected Rain přivezli skvělý mejdan v trochu stísněných podmínkách. Tato sympatická parta už možná přerostla kapacitu a pohostinnost malých klubů jako je Melodka a příště by určitě mohli dostat prostor k nalákání ještě více fanoušků. Mimochodem, v ČR se představí ještě několikrát: Plzeň 23/9, Olomouc 01/11, Jablunkov 02/11. Rozhodně doporučuji.

Související obsah:

» Jinjer ukázali, že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo   (David Malý, 26. 04. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival Rockové léto Červenka 2019
22.02.

Festival Rockové léto Červenka 2019

V sobotu 20. července se můžeme tradičně setkat na festivalu v obci Červenka u Litovle Pozvání bez nároku na honorář...


Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy
22.02.

Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy

Včera oslavil zpěvák, skladatel a textař Petr Ulrych pětasedmdesáté narozeniny a dnes vychází reedice legendárního alba Nikola...


Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku
21.02.

Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku

Moldavská metalcorová skupina Infected Rain na svátek svatého Valentýna zveřejnila zajímavou novinku. Kromě nového...


Zabelov Group si na křest debutu přizvali zajímavé hosty
21.02.

Zabelov Group si na křest debutu přizvali zajímavé hosty

Eg je název debutového alba česko-běloruského dua Zabelov Group, které vyšlo loni v říjnu. Poté...


Koncerty, které chytají za srdce. Tak popisují fanoušci právě probíhající tour skupiny No Name
21.02.

Koncerty, které chytají za srdce. Tak popisují fanoušci právě probíhající tour skupiny No Name

Dermacol NO NAME Acoustic Tour 2019 je název aktuálního akustického turné slovenské kapely No Name, kterou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Excellent Mistake
22.02.

Excellent Mistake

» Gaia Mesiah

Skupina Gaia Mesiah vydává po dvanácti letech nové album Excellent Mistake....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru