In Flames headlinerem festivalu Brutal Assault

Josefovská pevnost V PLAMENECH!

Je na čase vytasit trumfy. Jedním z headlinerů letošního ročníku festivalu Brutal Assault se stává švédská kapela IN FLAMES!

IN FLAMES, kteří jsou dlouhodobě považováni za jednu z nejlepších koncertních kapel na metalové scéně, se tak dočkají své historické premiéry na BA festivalu. Po více než dvaceti letech aktivní kariéry jsou tito populární Švédové na svém vrcholu. Původně zakladatelé proslulé gothenburgské deathmetalové scény, kterou proslavili společně se svými krajany z AT THE GATES, nyní téměř stadiónová kapela, které nedělá problém zvládat mnohatisícové davy na svých koncertech. I takto lze stručně charakterizovat jejich vývoj.

Koncert IN FLAMES v josefovské pevnosti by se tak měl stát jedním z hlavních hřebů tohoto ročníku. Pro rok 2013 navíc kapela oznámila zahájení prací na novém albu, které tak nahradí dosud poslední nahrávku Sounds Of a Playground Fading.

Tradiční trojici nových kapel dále doplňuje kultovní německá formace ATARI TEENAGE RIOT! Projekt, který v devadesátých letech šokoval nekonvečním spojením elektroniky, techna a punku, ihned dostal trefné označení digital hardcore. Po dva roky starém reunionu se frontman Alec Empire představí také v josefovské pevnosti, kterou rozduní svým typickým techno-punk chaosem.

Jako třetí je potvrzena účast britské post-hardcorové formace OCTOBER FILE.

Brutal Assault potvrzuje OPETH, DYING FETUS, ANTROPOFAGUS

BA loví velké ryby ve Švédsku. Po oznámení In Flames přináší jméno dalšího velikána v podobě kapely OPETH! Mikael Äkerfeldt a jeho družina se v josefovské pevnosti objeví po čtyřech letech, během nichž stihli vydat album Heritage a absolvovat celosvětové turné, během něhož se také představili na vyprodaném koncertu v Praze. OPETH jsou po právu považováni za jednu z nejinspirativnějších kapel na scéně a proto je s napětím očekáváno připravované album, na kterém již kapela pracuje.

Podobně jako jsou OPETH modlou pro vyznavače progrese, tak jméno DYING FETUS vzbuzuje nadšení v řadách příznivců brutal death metalu. Americká kapela patří již od první poloviny devadesátých let k jeho naprosté špičce a ze svého vysokého standardu neslevuje ani v roce 2013.

Fanoušky DYING FETUS zároveň potěší jméno dnešní třetí novinky, kterou se stávají italští ANTROPOFAGUS. Rodáci z Janova vloni zpečetili svůj tři roky starý reunion vydáním skvělé desky s názvem Architecture of Lust.

Související obsah:

» Brutal Assault v prosinci naděluje velmi štědře   (David Malý, 16. 12. 2012)
» Festivaly nadělují!   (David Malý, 24. 12. 2012)
» Brutal Assault zveřejňuje první jména   (David Malý, 27. 10. 2012)
» Nová jména pro Brutal Asault   (David Malý, 06. 11. 2012)
» Brutal Assault naděluje poprvé v letošním roce   (David Malý, 08. 01. 2013)
» Brutal Assault posiluje   (David Malý, 30. 10. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Obscene Extreme nabídl v sobotu další nálož extrémní muziky
06.07.

Obscene Extreme nabídl v sobotu další nálož extrémní muziky

Čtvrtý festivalový den trutnovského Obscene Extreme přinesl od ranních hodin až do pozdních nočních hodin další...


Strašlivý Velký Developer si v klipu Prvního Hoře podmaňuje Karlín
06.07.

Strašlivý Velký Developer si v klipu Prvního Hoře podmaňuje Karlín

Syrový, nátlakový, tvrdý úvod s hravými samply a metalovým zpěvem otevírá Velkýho Developera, další pestrou...


Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let
05.07.

Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let

V letošním roce slaví festival Povaleč dvacáté narozeniny. Jubilejní ročník se odehraje od 6. do 8. srpna...


Natálie Tichánková se vrací do Československé televize šedesátých let
04.07.

Natálie Tichánková se vrací do Československé televize šedesátých let

Jak by vypadal televizní hudební pořad Československé televize v šedesátých letech, kdyby do něj místo dechovky...


A Perfect Circle si v Praze podali žádost o nejlepší koncert roku
03.07.

A Perfect Circle si v Praze podali žádost o nejlepší koncert roku

Začátkem července připravila agentura Live Nation lahůdku pro všechny příznivce prvotřídního progresivního rocku....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Silent Architect
26.06.

The Silent Architect

» Teramaze

13. studiové album Australanů Teramaze vyšlo pod názvem The Silent...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta