IMT Smile rozžhavili listopadovou Prahu

Úterý, 19. listopadu, patřila scéna pražského Fora Karlín oblíbené slovenské kapele, IMT Smile. Po loňském vystoupení v Roxy klubu a několika lokálních festivalech přilákali na tento koncert přes tři tisíce diváků.

V nadupaném dvouhodinovém vystoupení předvedli, že jejich popularita i za hranicemi rok od roku roste a slovenský „východniarsky" temperament i charisma táhnou. Hned v úvodu zazněla skladba Budeme to stále my dle stejnojmenného alba. Všem tak bylo od prvních tónů jasné, že nuda nehrozí. Sympatickým Slovákům nejde upřít cit pro melodičnost, variabilita projevu a nefalšovaná energie, jež z jejich písní přímo čiší.Fanoušci, z nichž převážnou část tvořili Slováci, si hned od začátku se svými oblíbenci zpívali a skandovali. Hity jako Poď so mnou, Nedá sa újsť, Veselá pesnička, Valec, Kým stúpa dým, Ľudia nie sú zlí či Nepoznám burácely vyprodanou halou. Propracovaná kompozice, střídající baladičtější skladby s těmi rytmičtějšími pop rockovými, působila dynamicky a uceleně. Svou výstavbou bavila od začátku až do konce, místy ji doplňovala hravá a skotačivá improvizace.

Skvělou práci odvedl zejména instrumentální doprovod, jemuž dominoval především úchvatný saxofon a trubka. Všudepřítomné emoce vygradovaly chytlavé improvizace, ve stylu balkan music, reggae i folkloru. Slovenská lidová píseň A ja taka dzivočka v unikátním remake, rozparádila a přivedla nejednoho do varu. Propracovaná hra světel důmyslně podtrhávala jednotlivé hudební pasáže a přítomné tak neustále vtahovala do dění. Zaplněná hala se proměnila v jedno velké tančící a zpívající mraveniště.

O příjemné zpestření večera se postaraly duety Ivana Táslera s frontmanem kapely Chinaski Michalem Malátným a Františkem Nedvědem. Právem tak sklidily neutuchající ovace přítomných. Koncert ve svém finále připomínal rozjetý vlak, který nejde zastavit a vlastně o to ani nikdo nestojí. Právě naopak, publikum si vyžádalo hned dvojitý přídavek a zdálo se, že dalšímu by se také nebránilo.

Navenek ležérní, vevnitř vroucí, nespoutaná živelnost, nesoucí ve svých textech hloubku i nadhled. Barevný ohňostroj chytlavých tónů a sugestivního projevu, rezonující dlouho poté, so zhasnou světla. Takový byl vyprodaný koncert IMT Smile v Praze. Věříme, že se brzo dočkáme dalšího repete.
Foto: FB kapely
GALERIE

Související obsah:

» Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet   (Karel Souček, 10. 11. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží
11.12.

Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží

Festival The Legends Rock Fest má své tradiční místo konání v areálu Pod Věží, ale má i tradiční termín....


Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu
11.12.

Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu

Ve dnech 26. a 27. června 2020 přivítá město Pacov již devátý ročník oblíbeného hudebního festivalu Jatka Fest. Proběhne...


Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha
11.12.

Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha

Legendární norská popová skupina A-ha se poprvé v historii představí v Praze. Příští rok, 28. října, vystoupí...


Norský saxofonista Jan Garbarek vystoupí se svojí skupinou 20. března 2020 v Praze
11.12.

Norský saxofonista Jan Garbarek vystoupí se svojí skupinou 20. března 2020 v Praze

Norský saxofonista Jan Garbarek bývá právem označován za jednu ze stylotvorných figur evropského jazzu. Jeho nezaměnitelný,...


Sabaton v doprovodu kapel Apocalyptica a Amaranthe zbourají pražskou O2 arenu
11.12.

Sabaton v doprovodu kapel Apocalyptica a Amaranthe zbourají pražskou O2 arenu

SABATON vystoupí v rámci velkolepého evropského turné "The Great Tour” v pražské O2 areně a doprovázet...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru