IMT Smile rozžhavili listopadovou Prahu

Úterý, 19. listopadu, patřila scéna pražského Fora Karlín oblíbené slovenské kapele, IMT Smile. Po loňském vystoupení v Roxy klubu a několika lokálních festivalech přilákali na tento koncert přes tři tisíce diváků.

V nadupaném dvouhodinovém vystoupení předvedli, že jejich popularita i za hranicemi rok od roku roste a slovenský „východniarsky" temperament i charisma táhnou. Hned v úvodu zazněla skladba Budeme to stále my dle stejnojmenného alba. Všem tak bylo od prvních tónů jasné, že nuda nehrozí. Sympatickým Slovákům nejde upřít cit pro melodičnost, variabilita projevu a nefalšovaná energie, jež z jejich písní přímo čiší.Fanoušci, z nichž převážnou část tvořili Slováci, si hned od začátku se svými oblíbenci zpívali a skandovali. Hity jako Poď so mnou, Nedá sa újsť, Veselá pesnička, Valec, Kým stúpa dým, Ľudia nie sú zlí či Nepoznám burácely vyprodanou halou. Propracovaná kompozice, střídající baladičtější skladby s těmi rytmičtějšími pop rockovými, působila dynamicky a uceleně. Svou výstavbou bavila od začátku až do konce, místy ji doplňovala hravá a skotačivá improvizace.

Skvělou práci odvedl zejména instrumentální doprovod, jemuž dominoval především úchvatný saxofon a trubka. Všudepřítomné emoce vygradovaly chytlavé improvizace, ve stylu balkan music, reggae i folkloru. Slovenská lidová píseň A ja taka dzivočka v unikátním remake, rozparádila a přivedla nejednoho do varu. Propracovaná hra světel důmyslně podtrhávala jednotlivé hudební pasáže a přítomné tak neustále vtahovala do dění. Zaplněná hala se proměnila v jedno velké tančící a zpívající mraveniště.

O příjemné zpestření večera se postaraly duety Ivana Táslera s frontmanem kapely Chinaski Michalem Malátným a Františkem Nedvědem. Právem tak sklidily neutuchající ovace přítomných. Koncert ve svém finále připomínal rozjetý vlak, který nejde zastavit a vlastně o to ani nikdo nestojí. Právě naopak, publikum si vyžádalo hned dvojitý přídavek a zdálo se, že dalšímu by se také nebránilo.

Navenek ležérní, vevnitř vroucí, nespoutaná živelnost, nesoucí ve svých textech hloubku i nadhled. Barevný ohňostroj chytlavých tónů a sugestivního projevu, rezonující dlouho poté, so zhasnou světla. Takový byl vyprodaný koncert IMT Smile v Praze. Věříme, že se brzo dočkáme dalšího repete.
Foto: FB kapely
GALERIE

Související obsah:

» Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet   (Karel Souček, 10. 11. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Aneta Langerová a Korben Dallas vyrážejí se společným EP na turné
06.07.

Aneta Langerová a Korben Dallas vyrážejí se společným EP na turné

Rozhodnutia, Čekám, Hlína, Konečně, Chladná a Smej sa. To jsou názvy písniček, které Aneta Langerová a skupina...


Dorota Nvotová sa s otcovou smrťou vyrovnáva novou pesničkou
05.07.

Dorota Nvotová sa s otcovou smrťou vyrovnáva novou pesničkou

Písalo sa toho veľa - podrezané žily po smrti Jara Filipa, absencia Jarovej otcovskej ruky v detstve. Túto pieseň...


,,Koronakrize byla pro naši novou desku takové menší PR,“ říká houslista kapely Zrní
05.07.

,,Koronakrize byla pro naši novou desku takové menší PR,“ říká houslista kapely Zrní

Kladenská kapela Zrní začíná po vydání alba Nebeský klid a nucené pauzy od vystupování opět koncertovat. Houslista...


Nová pražská letní scéna vznikla na Žižkově
05.07.

Nová pražská letní scéna vznikla na Žižkově

Mezi Vítkovem a křižovatkou Ohrada na pražském Žižkově se v době koronavirové pandemie pilně pracovalo...


Písničkář Láska si na Desku přizval řadu známých hostů
03.07.

Písničkář Láska si na Desku přizval řadu známých hostů

Jeden z nejaktivnějších písničkářů současnosti, Láska, vydává debutové album s názvem Deska. Obsahuje již...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru