„Hnát se za úspěchem a slávou není potřeba,“ vzkazuje kapela Iceland.

Pětičlenná kapela Iceland, která ve své hudbě kombinuje rock s folkem, právě vydává videoklip k singlu Sláva a boduje ve Folkparádě. Nejen o tom jsme si povídali se spoluzakladatelem skupiny, zpívajícím kytaristou a textařem Jindřichem Dohnalem.

Hudební knihovna: Proč jste si ke klipu vybrali zrovna píseň Sláva?
Jindřich Dohnal: „Dohromady máme v tuhle chvíli 14 skladeb, kdy bylo opravdu velmi těžké rozhodnout, kterou nasadíme jako klip. Pro Slávu jsme se rozhodli, protože je výjimečná jak textem, tak melodií. Upozorňuje na to, že s úspěchem a slávou přichází jak krásné věci, tak ale o tyto krásné věci zároveň přicházíme. Proto jsme chtěli touto skladbou říci lidem, že hnát se za úspěchem a slávou není potřeba, a že lidé, kteří úspěch zažívají, ne vždy a za každou cenu jsou šťastní. Jakmile totiž úspěchu člověk dosáhne, má někdy tu tendenci si toho všeho nevážit, a o všechno krásné najednou může přijít. A hlavně většinou přijde o to nejcennější, tedy lásku druhých. A proto nejdůležitější je, abychom se mi sami se sebou cítili dobře a věnovali sobě a druhým lásku. Možná to zní jako klišé, ale tak to cítím. Také je tato píseň věnována všem lidem, kteří v životě prožívají to, co někdy prožívám sám a potřebují pomoc."HK: Kdo je scenáristou a režisérem a kde se video natáčelo?
JD:Scenáristou a režisérem klipu je Thomas de Balder z nahrávacího studia TDB Production Video. Natáčelo se v rekreačním středisku Immanuel na Vysočině, kde je velmi krásný rybník a pro idylku rodinného prostředí jak stvořené."

HK: Jak dlouho jste na klipu pracovali
JD: „Na klipu jsme pracovali 2 dny a pak dalších 9 dnů ve střižně."
HK: Kdo v něm vystupuje? Vaše rodina?
JD: „V klipu hraje mojí ženu kamarádka Lucie Vitoslavská, která většinu života strávila jako modelka v zahraničí. Měli jsme „zapůjčené" dítě její blízké kamarádky, která nás propojila a díky ní spolu občas zpíváme. Dále pak můj skvělý kamarád Míša a holky z kapely."

HK: Přemýšlíte o natočení další písničky?
JD: Ano máme dvě až tři další písně, o kterých uvažujeme, že je natočíme. Jedna se jmenuje Mrazivá zima, další Lítáme a Duet pro Andreu. Velmi se přikláníme natočit Mrazivou zimu, protože tato píseň bude v lednu či v únoru aktuální."

HK: Kde Vás v nejbližší době fanoušci uvidí live?
JD: „Jelikož naše kapela se zásadně obměnila a posílila na pozici bubeníka a kytaristy, zastáváme v kapele názor, že je potřeba cvičit a sehrát se, tak plánujeme koncert až na 30.11. v Poříčanech. Zde budeme hrát při rozsvěcování vánočního stromku. Zatím nás lidé mohou slyšet na Folkparádě regionálních stanic Českého rozhlasu, kde je naše Sláva na třetím místě."
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru