#girlpower: V Praze vystoupili Icon For Hire

Po předloňském vyprodaném koncertu v Café V lese se zpěvačka Ariel Bloomer a kytarista Shawn Jump vrátili do Prahy. Tentokrát zvolili o něco větší prostory, které ale jejich čeští fanoušci bez problémů zaplnili.

Pěkně živo bylo už během vystoupení předkapely, francouzských Halflives. Tato pop rocková formace je na hudební scéně stále nováčkem, přesto je v Praze vítali nadšení fanoušci, kteří s charismatickou zpěvačkou Lindou Battilani zpívali každé slovo. Zazněly písně z prvního alba Empty Rooms i v březnu vycházejícího Resilience, z něhož songy Time Bomb a One Bad Day ještě nejsou oficiálně dostupné a drtivá většina přítomných je proto slyšela vůbec poprvé. Linda se snažila co nejvíce komunikovat s fanoušky a zapojovat je do zpěvu, za což jí byl odměnou hromadný zpěv singlu Rockstar Everyday nebo dárek v podobě plyšového hada, který zpěvačce trůnil na ramenou během písně Snake. O kapelu byl velký zájem i poté, co opustila stage - focení a podpisy téměř nebraly konce.Na energii Halflives navázalo i americké duo Icon For Hire. Jejich hudba v sobě mísí alternativní metal, hard rock, pop punk, hip hop a elektroniku, což je ideální kombinace na rozeskákání davu. Sál byl od první písně v pohybu a přestože Arielin hlas v nazvučení trochu zanikal, fanoušci ji z plna hrdla doprovázeli. Zazněly songy ze všech tří alb i z chystaného čtvrtého, včetně největších pecek Make a Move, Off With Her Head, Get Well nebo Iodine. Jejich set byl doplněn i o krátké sólo na bicí coverující hit Bad Guy od Billie Eilish a akustickou verzi písně Too Loud. Z ní se stal jeden z nejemotivnějších okamžiků večera, na podium byla přizvaná i Linda z Halflives a spolu s Ariel se střídaly ve zpěvu, doprovázené rozsvícenými telefony z publika. Obě zpěvačky ukončily píseň pevným objetím. Vrcholem pražského vystoupení pak byl bezesporu song Now You Know, zpověď o těžkém životě dívky v hudební branži a zároveň ultimátní důkaz o síle a schopnostech žen. Ariel postupně zvala na podium fanoušky (a hlavně fanynky) z publika a nechávala je zpívat části písně.

Páteční večer zkrátka působil, jakoby se mezinárodní den žen o dva dny předběhl. Celý koncert se opíral o výkony a silné osobnosti Ariel z Icon For Hire a Lindy z Halflives a kdo byl toho dne ve Futuru, už prostě nemůže pochybovat, že holky na rockovou scénu patří.GALERIE

Související obsah:

» Icon For Hire se po dvou letech vrací do Prahy   (David Malý, 04. 03. 2020)
» Halflives: Nejsme noví Paramore!   (David Malý, 26. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Larkin Poe oznamují novým singlem She´s A Self Made Man vydání pátého studiového alba
28.03.

Larkin Poe oznamují novým singlem She´s A Self Made Man vydání pátého studiového alba

Již vloni v říjnu, když Larkin Poe oznámily termíny turné a koncertu v Praze, se proslýchalo, že kapela připravuje...


Lenka Nová se na novém albu inspirovala dopisy fanoušků
27.03.

Lenka Nová se na novém albu inspirovala dopisy fanoušků

Dopisy. Tak zní název nového alba zpěvačky Lenky Nové. Termín vydání měla už dlouho naplánován na 21. března...


Objevte utajený irský poklad
27.03.

Objevte utajený irský poklad

Tahle reportáž bude poměrně odlišná od těch, které tady běžně vídáte. Hlavním důvodem je, že jde o reportáž...


Tibetská kniha mrtvých - Bardo Thödol
26.03.

Tibetská kniha mrtvých - Bardo Thödol

Pražská RockOpera hlásí ještě poslední 2 dny k volnému pouštění celé představení Bardo Thödol. DVD z této...


Ústečtí IDIO&IDIO zvou do punkového semináře
26.03.

Ústečtí IDIO&IDIO zvou do punkového semináře

Kapela Idio&Idio z Ústí nad Labem se věnuje poprocku s přesahem do punku i jiných žánrů. Skupina staví na českých...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Here to Stay
25.03.

Here to Stay

» United Flavour

Here to Stay je třetí studiová deska mezinárodní formace United Flavour sídlící...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru