Florence + The Machine dozráli a natočili nejlepší popovou desku roku

Recenze alba : How Big, How Blue, How Beautiful

Celkový čas: 00:48:46
Vydavatel: Universal
Rok vydání: 2015
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Florence and The Machine, kapela vedená charismatickou Florence Welsh, se letos rozhodla vydat svoji třetí studiovou desku. Po dvou úspěších s Lungs a Ceremonials přichází How Big, How Blue, How Beautiful. Se čtyřletou odmlkou, co se týče nového materiálu, přišlo mnoho změn. Pryč jsou výrazné bubny a plno dalších nástrojů propojených s elektronikou, která v minulosti umocňovala atmosféru skladeb. Novinka je jednodušší, úderná a i samotná Welsh se proměnila z lesní divy v normální pozemskou bytost, která Vás očaruje pouze svým hlasem. Změny se týkaji i textů, ke kterým sama hlavní postava dodala, že jsou daleko více v oblasti reálnosti než u předchozích desek, Ceremonials bylo zaměřené hlavně na smrt, vodu, útěk, nyní však čerpá z osobních zkušeností a snaží se žít a milovat v tomto světě.

Album hned od startu řadí naplno a hned první skladba Ship to Wreck se rozjede rychle za zvuků kytar a přímočaře se řití až dokonce. Na albu tentokrát spolupracoval Markus Dravs, který je znám ze spolupráce s Arcade Fire, Coldplay nebo Mumford and Sons. Jeho práce je cítit hned v úvodu. Pořádný drive a jasný hitový potenciál je cítit i z druhé skladby. Většina hitů kapely z prvních desek, se rozvíjela pomocí intra velice pomalu. Z intra vychází právě i druhá What Kind of Man. Po něžném intru se rozezní mohutné kytarové riffy a mohutný refrén "WHAT KIND OF MAN LOVES LIKE THIS".Trochu tanečního rytmu přináší titulní How Big, How Blue, How Beautiful, kterou přijemně osvěžují smyčce a trubky v pozadí. Pořádná taneční nálada pak vzkvétá s Delilah, která i přes svůj nenápadný začátek nabízí další z žánrů. Florence and The Machine opět na albu předvádí celou škálů hudebních zákoutí. Nechybí ani balada, tentokrát v podobě nádherně procítěné Various Storms & Saints.

Jedním z pokladů se stává také skladba Long & Lost. Klidná skladba s naléhavým zpěvem, minimalistickou melodií, doplněnou skvělým doprovodem v pozadí. V podobném duchu se nese také předposlední skladba St. Jade. Ta se zase odehrává po celou dobu za doprovodu kláves a textově se v ní odráží především zmatek ze zpěvaččina života v minulosti. Více energie pak nabírá Third Eye, která se svou úderností přibližuje Dog Days Over z debutové desky. Na závěr desky se představuje "bluesovka" Mother, která je ukončená okouzlujícím gospelem.Florence na nové desce přichází zase s něčím novým, přidává do své už tak velice pestré sbírky další nové zážitky, které jsou tentokrát hodně emotivní, osobní. Celá deska je velmi dynamická, je tu skvělá rovnováha mezi jemnými pasážemi a grandiozitou. K jejímu perfektnímu hlasovému projevu se přidává i výborná hudební složka a citlivé texty - kapela se momentálně ocitá na svém vrcholu. Je pravděpodobné, že právě tato deska hodně zamíchá pořadím při předávání důležitých hudebních cen.
DISKOGRAFIE

RECENZE
Florence + The Machine okouzlují i na upřímné a intimní desce High As Hope

Florence + The Machine okouzlují i na upřímné a intimní desce High As Hope

Už je to téměř desetiletí, co Florence Welch se svojí kapelou vletěla na hudební scénu...GALERIE

Související obsah:

» Zpěvačka Florence chystá novou desku   (Jiří Hroněk, 14. 05. 2015)
» Singl Ship To Wreck avizuje nové album Florence + The Machine   (Karel Souček, 11. 04. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kapela Čechomor vydala nový klip a draží pro dobrou věc
24.05.

Kapela Čechomor vydala nový klip a draží pro dobrou věc

Chystané koncerty, nový klip k písni Mamko, nedávej mě z loňského alba Nadechnutí. Příznivci skupiny mohou...


O fesivalu Mezi ploty s Divokým Billem, Pokáčem, Wohnouty nebo Čermákem
22.05.

O fesivalu Mezi ploty s Divokým Billem, Pokáčem, Wohnouty nebo Čermákem

Obrovská žánrová šíře je typická pro populární festival Mezi ploty. Již o tomto víkendu 25. a 26. května se uskuteční v rozkvetlém...


Madrage přivezou do Příbrami všechny své hity
21.05.

Madrage přivezou do Příbrami všechny své hity

Františkovy Lázně, Hledá se žena, Šrouby a matice, Tanči dokud můžeš, Siluety, Motýli… Kdo by neznal největší...


Druhou českou kapelou mířící na Sziget jsou I Love You Honey Bunny
21.05.

Druhou českou kapelou mířící na Sziget jsou I Love You Honey Bunny

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově...


Skillet dorazí na podzim do Prahy a Brna s deskou Victorious
21.05.

Skillet dorazí na podzim do Prahy a Brna s deskou Victorious

Vyzbrojeni materiálem ze zbrusu nového alba Victorious dorazí populární američtí rockeři Skillet letos na podzim...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
KAZOO OR DIE!
06.05.

KAZOO OR DIE!

» Totální nasazení

Slánské Totální nasazení přivítalo staronového člena, kytaristu...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru