Festival Metronome naplnil kulturní léto v podobě dvou britských hvězd

Právě na nejdelší den v roce připadl první den festivalu Metronome. Příjemný letní večer naplnily velké hvězdy z Británie a to Liam Galagher, bývalý frontman Oasis a kapela Morcheeba. Oba interpreti zaujali především poctivým přístupem k hudbě bez návaznosti na vedlejší umělé efekty. Liamovi to zpívalo opravdu výtečně. Využil toho a s diváky nekomunikoval přespříliš. To radši nechal svoji kapelu hrnout jeden syrový song za druhým a toho dne byl na pódiu nejopravdovějším písničkářem. Však také videoprojekci nahradil výstižný nápis Rock´n´Roll. A Wonderwall? Ano ta zazněla v druhé půlce setu.
Jako na nejvýraznějšího českého zástupce tentokrát připadla volba na Pražský výběr. Tato kapela hraje v poslední době ve velice silné formě a to zvláště po úspěších na velkých pódiích. Jejich show podpořená výborným zvukem (který je pro Metronome standardním poznávacím znamením) nadchla publikum. Pražanům zazněli takřka na úvod. Škoda jen, že ji umělci výrazně zneužili k ventilaci svých politických komplexů a nedokázali si zachovat více nadhledu.

Morcheeba jako zářivý úsměv měsíce

Opravdovým pohlazením pro duši byl nástup Skye Edwards s Morcheebou. Vlahý podvečer byl dokonalou kulisou k sametovému hlasu zpěvačky. Její fantastický outfit hodný výrazné frontmanky magneticky přitahoval oči přihlížejících a publikum se jen spokojeně vlnilo při podmanivé hudbě a ještě podmanivějším hlasu. Vystoupení skupiny předcházelo oficiální zahájení festivalu, o které se postaral tentokrát, jako moderátor, samotný Tácek (Marek Taclík) spolu s nejdůležitějšími osobami festivalu. 
Festival však začal produkci už v 16 hod. kdy mohli diváci porovnat dvojici výrazných písničkářek a to slovenské Katarzie a české Lenky Dusilové, kdy česká interpretka, tentokrát v sólo verzi, působila méně alternativně a vlastně byla před Morcheebou dobrou tvůrkyní nálady. 
Festival doznal pouze menších změn oproti minulému roku. Ty změny jsou však znatelné. Tam, kde se tvořily fronty, se letos už netvoří. Pomohlo lepší rozvrstvení různých služeb po celém areálu. Scéna Rádia Wave je sice jaksi za rohem, ale její prostor je ideální a kulisu krásně doplňují velké obrazy. Kapely, jako The Ills, nebo Laser Viking připravili přihlížejícím skvělý hudební zážitek. Na Khoibu už přišli diváci, jako na stálici scény. 
Foto Jana Kleinbauerová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Letní sezónu zakončí Divokej Bill v Úvalech pod hvězdami
15.07.

Letní sezónu zakončí Divokej Bill v Úvalech pod hvězdami

Divokej Bill doma 2019 14. září uskuteční jediný samostatný koncert Divokýho Billa. Jako hosté vystoupí mladá...


Štěrkovna Open Music je festival v blízkosti Hlučínského jezera
14.07.

Štěrkovna Open Music je festival v blízkosti Hlučínského jezera

To nejlepší z české a slovenské hudební scény, mimořádné projekty, dvě střídající se pódia,...


Pod Točníkem burácely tóny rocku, popu, punku, metalu, ska i alternativy
14.07.

Pod Točníkem burácely tóny rocku, popu, punku, metalu, ska i alternativy

Kultovní festival Hrady CZ zvládl svůj rozjezd patnáctého ročníku 12. a 13. července na Točníku přímo mistrovsky. ...


NAŠE TÉMA: Vše podstatné o 25. ročníku Rock for People
14.07.

NAŠE TÉMA: Vše podstatné o 25. ročníku Rock for People

Rock for People slavil letos pětadvacáté narozeniny. Poblahopřát do Hradce Králové přijely slavné...


Mireille Mathieu si v poslední době zamilovala Prahu, vrátí se do ní v březnu
13.07.

Mireille Mathieu si v poslední době zamilovala Prahu, vrátí se do ní v březnu

Mireille Mathieu má ráda Prahu, Praha má ráda Mireille Mathieu. Pravidelně tu tato francouzská šansoniérka koncertuje,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Shine a Light
12.07.

Shine a Light

» Adams Bryan

Shine a Light je čtrnácté studiové album kanadského rockového hudebníka Bryana Adamse....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru