Festival Metronome naplnil kulturní léto v podobě dvou britských hvězd

Právě na nejdelší den v roce připadl první den festivalu Metronome. Příjemný letní večer naplnily velké hvězdy z Británie a to Liam Galagher, bývalý frontman Oasis a kapela Morcheeba. Oba interpreti zaujali především poctivým přístupem k hudbě bez návaznosti na vedlejší umělé efekty. Liamovi to zpívalo opravdu výtečně. Využil toho a s diváky nekomunikoval přespříliš. To radši nechal svoji kapelu hrnout jeden syrový song za druhým a toho dne byl na pódiu nejopravdovějším písničkářem. Však také videoprojekci nahradil výstižný nápis Rock´n´Roll. A Wonderwall? Ano ta zazněla v druhé půlce setu.
Jako na nejvýraznějšího českého zástupce tentokrát připadla volba na Pražský výběr. Tato kapela hraje v poslední době ve velice silné formě a to zvláště po úspěších na velkých pódiích. Jejich show podpořená výborným zvukem (který je pro Metronome standardním poznávacím znamením) nadchla publikum. Pražanům zazněli takřka na úvod. Škoda jen, že ji umělci výrazně zneužili k ventilaci svých politických komplexů a nedokázali si zachovat více nadhledu.

Morcheeba jako zářivý úsměv měsíce

Opravdovým pohlazením pro duši byl nástup Skye Edwards s Morcheebou. Vlahý podvečer byl dokonalou kulisou k sametovému hlasu zpěvačky. Její fantastický outfit hodný výrazné frontmanky magneticky přitahoval oči přihlížejících a publikum se jen spokojeně vlnilo při podmanivé hudbě a ještě podmanivějším hlasu. Vystoupení skupiny předcházelo oficiální zahájení festivalu, o které se postaral tentokrát, jako moderátor, samotný Tácek (Marek Taclík) spolu s nejdůležitějšími osobami festivalu. 
Festival však začal produkci už v 16 hod. kdy mohli diváci porovnat dvojici výrazných písničkářek a to slovenské Katarzie a české Lenky Dusilové, kdy česká interpretka, tentokrát v sólo verzi, působila méně alternativně a vlastně byla před Morcheebou dobrou tvůrkyní nálady. 
Festival doznal pouze menších změn oproti minulému roku. Ty změny jsou však znatelné. Tam, kde se tvořily fronty, se letos už netvoří. Pomohlo lepší rozvrstvení různých služeb po celém areálu. Scéna Rádia Wave je sice jaksi za rohem, ale její prostor je ideální a kulisu krásně doplňují velké obrazy. Kapely, jako The Ills, nebo Laser Viking připravili přihlížejícím skvělý hudební zážitek. Na Khoibu už přišli diváci, jako na stálici scény. 
Foto Jana Kleinbauerová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer
17.09.

Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People začíná odhalovat svůj obsah nezvykle brzy. Již dva měsíce po skončení...


Harlej zaplnil makovský parket
17.09.

Harlej zaplnil makovský parket

Poslední venkovní akce v přírodním prostředí makovského areálu měla v pátek 13. září 2019 na programu...


Plexis oslaví pětatřicáté narozeniny v Lucerna Music Baru
17.09.

Plexis oslaví pětatřicáté narozeniny v Lucerna Music Baru

Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Pražská punková legenda Plexis slaví tento rok pětatřicet let od svého založení....


Metalisté Korn se vrací s novinkou The Nothing
17.09.

Metalisté Korn se vrací s novinkou The Nothing

Pátek třináctého přinesl dlouho očekávanou třináctou řadovku nu-metalových Korn. Obzvlášť temnou novinku...


Berenika Kohoutová uvádí další sólový singl Holka roku
16.09.

Berenika Kohoutová uvádí další sólový singl Holka roku

Klip k novince režírovala Bereniky sestra a ukazuje autentické ženy v tradičních i netradičních rolích Po...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru