Farák Fest nezklamal, zklamalo pouze počasí

V sobotu 17. srpna 2019 oslavil vyhlášený festival v Heřmanově Huti malé kulaté výročí. Již 5. rokem si pod Farským kopcem dávají dostaveníčko příznivci dobré muziky a pohodové atmosféry při vystoupení kapel z celé naší vlasti. Letos pořadatelé pozvali i slovenskou partu Smola a Hrušky, která na prostorné stage konkurovala českým skupinám UDG či Ready Kirken. Počasí pozlobilo nejen hosty sobotního mejdanu, ale drobné odpolední přeháňky udělali vrásky organizátorům, kteří do festivalu dávají celá svá srdíčka.

On Fire

Pop rocková skupina založená 2017 za dobu existence dokázala vydat EP Kouzelná slova (2019), vyhrát hudební soutěž Krašovská a navíc se chystají vyrazit na jarní tour napříč naší republikou.

Brutus

Jen málokdo z komunity bigbítových fandů by nepoznal na první pohled Sašu Plesku s jeho brutusáckou partou. Mnoha lety prověřené kousky zabodovaly i na letošním Faráku.


Kabát revival Plzeň

Oblíbená revivalová kapela zahrála dlouhou řadu známých songů od slavných originálů. Parádní výkon byl odměněn potleskem a tančícími hloučky pod pódiem.

Zvlášňý škola

Kdyňská formace, dnes bez Martiny s akordeonem, v žádném případě nezklamala. Hlasitý doprovod nejznámějších věcí skvěle umocnil povedený set.

zakázanÝovoce

Bohatá historie, koncerty po bocích ikon české rockové scény a účast na velkých festivalech zdobí kariéru této pražské rock punkové kapely.

Ready Kirken

Parádní výkon a známé songy rezonovaly areálem. Řada titulů vydaných od roku 1996 jistě není uzavřená posledním CD Různorodé album (2018).

Smola a Hrušky

Jediný zahraniční interpret vytáhl pod ostrá světla nabitý playlist. Komunikace s publikem a energií sršící představení slavilo úspěch.


UDG

Sympatická parta se na Farák velice ráda vrátila. Opět nechyběla bicí souprava mezi fanoušky a oblíbený Hvězdář jako přídavek.

Maniac

V tuto pozdní hodinu napnul plachty přítomným hostům tajfun s názvem Maniac. Jako vlny se přelévaly svižné punk popové melodie z pódia do prvních linií a fanouškové si tak mohli užít skvělý závěr povedeného Farák Festu vol. 5.

Autor textu a fotografií: Luděk Blovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Michal Hrůza zachycuje v novém klipu sílu fantazie
20.07.

Michal Hrůza zachycuje v novém klipu sílu fantazie

K nejmelodičtějším písním alba Michala Hrůzy Kouzlo samoty, které vyšlo v listopadu loňského roku, patří skladba...


Marie Kieslowski chystá nové album, ochutnávkou je singl Jsou dny
20.07.

Marie Kieslowski chystá nové album, ochutnávkou je singl Jsou dny

Jsou dny je název nového singlu zpěvačky, pianistky a písničkářky Marie Kieslowski. Jedná se o první ukázku...


Haken představí novou tvorbu v pražském klubu Roxy
20.07.

Haken představí novou tvorbu v pražském klubu Roxy

Progresivní alternativně-metalová kapela Haken se vrací s novou hudbou. Singl in a fever dream otevírá další kapitolu...


Summer Punk Party oslaví patnácté výročí
20.07.

Summer Punk Party oslaví patnácté výročí

Malebná plovárna ve Volyni se v pátek 14. a sobotu 15. srpna už popatnácté promění v dějiště oblíbené...


Tři Deci #34: Rock for People 2026, část 1
05.07.

Tři Deci #34: Rock for People 2026, část 1

Máme za sebou další ročník festivalu Rock for People a opět jsme jej navštívili v plné síle. Letos máme i více...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Wow! Signal
08.07.

The Wow! Signal

» Muse

Britská rocková trojice Muse vydává své jubilejní desáté studiové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta