Farák Fest nezklamal, zklamalo pouze počasí

V sobotu 17. srpna 2019 oslavil vyhlášený festival v Heřmanově Huti malé kulaté výročí. Již 5. rokem si pod Farským kopcem dávají dostaveníčko příznivci dobré muziky a pohodové atmosféry při vystoupení kapel z celé naší vlasti. Letos pořadatelé pozvali i slovenskou partu Smola a Hrušky, která na prostorné stage konkurovala českým skupinám UDG či Ready Kirken. Počasí pozlobilo nejen hosty sobotního mejdanu, ale drobné odpolední přeháňky udělali vrásky organizátorům, kteří do festivalu dávají celá svá srdíčka.

On Fire

Pop rocková skupina založená 2017 za dobu existence dokázala vydat EP Kouzelná slova (2019), vyhrát hudební soutěž Krašovská a navíc se chystají vyrazit na jarní tour napříč naší republikou.

Brutus

Jen málokdo z komunity bigbítových fandů by nepoznal na první pohled Sašu Plesku s jeho brutusáckou partou. Mnoha lety prověřené kousky zabodovaly i na letošním Faráku.


Kabát revival Plzeň

Oblíbená revivalová kapela zahrála dlouhou řadu známých songů od slavných originálů. Parádní výkon byl odměněn potleskem a tančícími hloučky pod pódiem.

Zvlášňý škola

Kdyňská formace, dnes bez Martiny s akordeonem, v žádném případě nezklamala. Hlasitý doprovod nejznámějších věcí skvěle umocnil povedený set.

zakázanÝovoce

Bohatá historie, koncerty po bocích ikon české rockové scény a účast na velkých festivalech zdobí kariéru této pražské rock punkové kapely.

Ready Kirken

Parádní výkon a známé songy rezonovaly areálem. Řada titulů vydaných od roku 1996 jistě není uzavřená posledním CD Různorodé album (2018).

Smola a Hrušky

Jediný zahraniční interpret vytáhl pod ostrá světla nabitý playlist. Komunikace s publikem a energií sršící představení slavilo úspěch.


UDG

Sympatická parta se na Farák velice ráda vrátila. Opět nechyběla bicí souprava mezi fanoušky a oblíbený Hvězdář jako přídavek.

Maniac

V tuto pozdní hodinu napnul plachty přítomným hostům tajfun s názvem Maniac. Jako vlny se přelévaly svižné punk popové melodie z pódia do prvních linií a fanouškové si tak mohli užít skvělý závěr povedeného Farák Festu vol. 5.

Autor textu a fotografií: Luděk Blovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru