Duo Lindemann vydává druhou desku "F & M"

Bizardní projektu zpěváků Tilla Lindemanna a Petera Tägtgrena vydává druhou studiovou desku pojmenovanou "F & M”. Frontmani kapel Rammstein a Hypocrisy navazují na čtyři roky staré album "Skills in Pills” a novinka je opět plná nepředvídatelných zvratů, nedefinovatelného žánru a samozřejmě kontroverze.

Jedenáct skladeb osciluje mezi metalem a indie-rockem. Objevují se i orchestrální aranže, folk, tango a samozřejmě industriál. „Někomu to může přijít značně schizofrenní, my jsme ale jenom chtěli vyzkoušet opravdu všechno," objasňuje široký záběr Lindemann. „Nemáme žádná pravidla, je to spíše o emocích a o tom, že pokaždé chceme vytvořit něco úplně nového". Tägtgren dodává: „Když společně skládáme hudbu, na povrch vyvěrá něco unikátního. Vyvíjíme se jako muzikanti i jako skladatelé, je to pro nás forma terapie, která nemá limity. Nikdy nevíme, jaký bude výsledek. Jakmile nás to ale činí šťastnými, víme, že je hotovo!".

Nepředvídatelné duo Lindemann s Tägtgrenem začali psát album před třemi lety, aniž by si to však uvědomovali. „Děláme to, co musíme, následujeme svoje instinkty. Věci uvnitř nás se hromadí, skládají a jednoho dne se dostanou ven," přibližuje proces tvorby Lindemann, který stojí za veškerými vokály na desce, které jsou pro tentokrát jen v němčině. „Každý máme svůj vlastní způsob skládání a specifický rukopis. Till má německý zpěv, já mám hudbu, ve které jsou vždycky slyšet vlivy Pain," doplňuje Tägtgren, který je autorem hudební stránky desky.

Oba členové uskupení však na albech nepracují odděleně – každý svou část konzultuje s tím druhým, přičemž Till je dle slov Petera přísný kritik. „Skladby kolují neustále tam a zpátky. Když ale dorazíme do studia, alespoň přesně víme, co a proč jdeme nahrávat."

Lindemann vystoupí 10. února 2020 v pražské O2 aréně.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Manětín nezklamal, festival byl vyprodaný týden před očekávaným datem
09.07.

Manětín nezklamal, festival byl vyprodaný týden před očekávaným datem

Velká hudební akce – Rock for JK Manětín si na konto připsala pořadové číslo 11. A jak to na tomto festivalu bývá...


Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory
08.07.

Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory

Spolek Hlasohled, který založila zpěvačka, skladatelka a lektorka Ridina Ahmedová, přiváží do Slavonic ve dnech 15. - 22. srpna...


Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny
08.07.

Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny

Fanoušci amerických vokalistů Pentatonix nemusí smutnit. Přestože jejich beznadějně vyprodaný koncert zhatila pandemie,...


Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti
08.07.

Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti

Druhý víkend v září bude patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands of Prague. Ten se letos...


Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020
08.07.

Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020

Na venkovním parketu uprostřed obce Řesanice vypuklo to pravé hard rockové šílenství. Po roce se sem vrátila skupina...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru