Duo Brigita & Štěpán chystají debut s názvem ...a co bude teď?

Zpěvačka, herečka a textařka Brigita Cmuntová tvoří společně se zpěvákem, kytaristou a skladatelem Štěpánem Kloučkem pop-folkové duo Brigita & Štěpán. Nyní ve spolupráci se spřátelenými muzikanty chystají debutové album, které si lze předobjednat již teď na Hithitu.  

Brigita & Štěpán společně fungují již osmým rokem. Brigita píše texty a zpívá, Štěpán skládá hudbu, hraje na kytaru a také zpívá. Sami svoji tvorbu popisují slovy "dva souzněné hlasy a kytara”. Na svém kontě už mají debutovou EP desku "Korálky”, kde hostoval Ondřej Ruml. Dále pak také oficiální videoklip k písní Lístky z kopretin. Nyní by rádi natočili CD se 14 pop-folkovými písněmi. Připravovaná deska s názvem "...a co bude teď?” vzniká ve spolupráci s dalšími muzikanty: bubeníkem Michalem (Kolouchem) Daňkem, baskytaristou Ondřejem Hauserem, kytaristou Jakubem Juránkem a pianistou Albertem Romanuttim.



"Naše texty jsou plné barevných obrazů, osobních příběhů, ve kterých jsme se nacházeli, nacházíme a věříme, že se v nich najdete i vy. Hudba, která rozněžní i rozzáří. Profi provedení muzikantů, jejichž hraní je pohlazením a plynutím, které má grády! Dva hlasy, které to vše propojují. Takové bude naše CD,” popisuje nové album Brigita Cmuntová.

K tomu, aby se album povedlo nahrát podle plánu, dvojici muzikantů v tuto chvílí schází už jen potřebné finance. Ty se snaží vybrat prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz, kde si lze nové album předobjednat v předstihu. Fanoušci si zde kromě samotného alba mohou zakoupit například vstup na křest, songbook písní, lekci zpěvu nebo jógy s Brigitou, výuku hraní na kytaru se Štěpánem nebo třeba soukromý koncert dua Brigita & Štěpán doma v obýváku.
 
Brigita Cmuntová je zpěvačka a herečka, která hrála například v seriálu První republika, vidět ji můžete i v nově chystaném filmu v režii Rudolfa Havlíka - Bábovky (podle knižní předlohy Radky Třeštíkové). Pamatovat si ji můžete také z pražské muzikálové scény např.  z divadla Broadway (muzikál Hamlet), Hybernia (Alenka v kraji zázraků, Sněhurka). V současné době hraje v divadle Kalich (Mauglí), a Minor (Malá čarodějnice). Štěpána Kloučka jste také mohli potkat na prknech muzikálových divadel např. v představení Lucrezia Borgia, Nezemřela jsem, Sněhurka, Romeo a Julie, aktuálně hraje v muzikálech Mefisto v pražské Hybernii a v představení Ne/normální. Jeho dalším hudebním projektům patří kapela Bizarre band.
Foto: Tom Zahrádka
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Blue October v Praze oslavili dvacet let alba Foiled
01.06.

Blue October v Praze oslavili dvacet let alba Foiled

Blue October se 26. 5. 2026 vrátili do Lucerna Music Baru, aby v rámci svého evropského turné oslavili...


Prago Union vydává novou desku a videoklip k singlu s Pauliem Garandem
30.05.

Prago Union vydává novou desku a videoklip k singlu s Pauliem Garandem

Nekorektum je název nového, v pořadí desátého studiového alba pražské hiphopové...


moondoggy představili v Café V lese nové album Around the Fire
30.05.

moondoggy představili v Café V lese nové album Around the Fire

Kapela moondoggy přijela 25. 5. 2026 do Café V lese představit své nově vydané album Around the Fire....


Víkendový Rockový Slunovrat není jen o rockové hudbě
29.05.

Víkendový Rockový Slunovrat není jen o rockové hudbě

Dvě desítky umělců různých žánrů vystoupí na znovuobnoveném festivalu Rockový Slunovrat, který se koná ve dnech...


Kateřina Marie Tichá přináší lovesong pro svůj první byt v Praze
29.05.

Kateřina Marie Tichá přináší lovesong pro svůj první byt v Praze

Důležité a zároveň velmi úspěšné období svojí hudební kariéry má za sebou Kateřina Marie Tichá....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...