Držitelé Mercury Prize Wolf Alice dorazí na festival Pohoda

Slovenský festival Pohoda přivítá v příštím roce vítěze Mercury Prize – čtyřčlennou kapelu Wolf Alice. Podle britského deníku Guardian je jejich osvěžující indie-rock inovativní současným přístupem k žánrům 90. let jako grunge a shoegaze. Držitelé dvou NME Awards a Q Award za nejlepší live kapelu mají na kontě celkem dvě alba, která podle britských médií patří k těm nejlepším v daných letech vydaným.

Londýnská formace však kdysi začala jako akustické duo zpěvačky Ellie Rowsell a kytaristy Joffa Oddieho. K nim se v roce 2012 přidal basák Theo Ellis a bubeník Joel Amey. V roce 2013 vydali singly Fluffy a Bros a debutové EP Blush. Po půlroce přidali další EP Creature Songs, které označil DIY za grunge, ale grunge stvořený pro rok 2014 a dal mu hodnocení 5/5.

Následovalo skvělé debutové album My Love Is Cool, které dokázali překonat, s ohledem na ocenění i recenze, druhým albem Visons of a Life, po jehož vydání je Rhian Daly z NME označil za stoprocentně nejlepší kapelu Británie. Svoje kvality potvrdili nedávno i jako headlineři na Pilton Party, kterou každoročně organizuje Glastonbury (vloni byl headlinerem Liam Gallagher). Podle NME zanechali publikum bez jakýchkoliv pochyb, že pozice headlinera je v rámci line-upu ta jediná správná.Vstupenky na festival Pohoda 2020, který proběhne od 9. do 11. července, se za zvýhodněnou cenu 99 € dají koupit již jen do konce roku. Od 1. ledna 2020 až do vyprodání bude cena třídenní pernamentky 109 €. Mezi další potvrzené umělce patří Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes, Metronomy, Archive, Black Midi, Shame či Wooze.

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Aneta Langerová a skupina Korben Dallas natočily klip a vyjedou na společné turné
18.01.

Aneta Langerová a skupina Korben Dallas natočily klip a vyjedou na společné turné

„I špatné rozhodnutí je lepší než žádné," zpívají Korben Dallas a Aneta Langerová. Že to myslí...


Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru