Držitelé Mercury Prize Wolf Alice dorazí na festival Pohoda

Slovenský festival Pohoda přivítá v příštím roce vítěze Mercury Prize – čtyřčlennou kapelu Wolf Alice. Podle britského deníku Guardian je jejich osvěžující indie-rock inovativní současným přístupem k žánrům 90. let jako grunge a shoegaze. Držitelé dvou NME Awards a Q Award za nejlepší live kapelu mají na kontě celkem dvě alba, která podle britských médií patří k těm nejlepším v daných letech vydaným.

Londýnská formace však kdysi začala jako akustické duo zpěvačky Ellie Rowsell a kytaristy Joffa Oddieho. K nim se v roce 2012 přidal basák Theo Ellis a bubeník Joel Amey. V roce 2013 vydali singly Fluffy a Bros a debutové EP Blush. Po půlroce přidali další EP Creature Songs, které označil DIY za grunge, ale grunge stvořený pro rok 2014 a dal mu hodnocení 5/5.

Následovalo skvělé debutové album My Love Is Cool, které dokázali překonat, s ohledem na ocenění i recenze, druhým albem Visons of a Life, po jehož vydání je Rhian Daly z NME označil za stoprocentně nejlepší kapelu Británie. Svoje kvality potvrdili nedávno i jako headlineři na Pilton Party, kterou každoročně organizuje Glastonbury (vloni byl headlinerem Liam Gallagher). Podle NME zanechali publikum bez jakýchkoliv pochyb, že pozice headlinera je v rámci line-upu ta jediná správná.



Vstupenky na festival Pohoda 2020, který proběhne od 9. do 11. července, se za zvýhodněnou cenu 99 € dají koupit již jen do konce roku. Od 1. ledna 2020 až do vyprodání bude cena třídenní pernamentky 109 €. Mezi další potvrzené umělce patří Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes, Metronomy, Archive, Black Midi, Shame či Wooze.

ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Brasil Fest Brno přinese brazilskou energii do centra města
03.06.

Brasil Fest Brno přinese brazilskou energii do centra města

Čtyři dny hudby, tance, chutí Brazílie i aktivit pro celé rodiny nabídne Brasil Fest Brno, největší festival...


Alice Cooper se vrací do Česka: legendární show míří do Plzně
03.06.

Alice Cooper se vrací do Česka: legendární show míří do Plzně

Alice Cooper - ikona rockové hudby se vrací po dvou letech do České republiky a tentokrát se představí svým...


Rapper A$AP Rocky míří do Prahy
02.06.

Rapper A$AP Rocky míří do Prahy

Americký superstar, který stojí za hity jako „Praise The Lord", „Babushka Boi" nebo „HIGHJACK", vystoupí v neděli...


Emoce pod proudem napětí – Culture Wars míří do Prahy
02.06.

Emoce pod proudem napětí – Culture Wars míří do Prahy

Americká alternativně-rocková kapela Culture Wars vystoupí 19. července v pražském klubu Bike Jesus, kde fanouškům...


Beth Hart: „Budu tam, uvnitř tebe…!“
02.06.

Beth Hart: „Budu tam, uvnitř tebe…!“

Sál pražského Kongresového centra se 28. května velmi rychle zaplnil. Však také koncert měl svoje...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...