Delain s něžnou Charlotte a Arkona s nespoutanou Mashou, rozvířily komornější prostředí Paláce Akropolis

V rámci podzimního turné holandské symphonic metalové kapely Delain, se v příjemném prostředí pražského Paláce Akropolis 26. listopadu uskutečnil koncert, který přilákal fanoušky z různých měst, ale i národností. Dveře sálu se otevřely hodinu před koncertem. V prvních okamžicích to vypadalo, že jsou tam převážně fanoušci ruské folk metalové kapely Arkona, ale to se během pár okamžiků změnilo. Po chvilce čekání pod pódiem se úderem 19 hodiny objevila očekávaná sestava, která vznikla v Moskvě, shodou náhod též v roce 2002 jako Delain. Jediným původním členem je velmi energická Maria Masha Scream Arkhipova, která zaujme čistým vokálem s drsným growlingem. Jejich texty jsou převážně v ruském jazyce a jejich současné diskografii mají osm alb včetně loňského Khram. Na koncert Arkony jsem se speciálně těšila. Úplně poprvé jsem měla možnost je poprvé slyšet ve Vizovicích a to není nedávno, ale minimálně deset let. Jako bych to viděla včera….drobná dívka s kožešinou, ale s neuvěřitelným hlasem.

Po krátké přípravě pódium zahalila modrá barva reflektorů…

Postupně do zaplněného sálu přicházela sestava muzikantů v čele se zpěvačkou Charlotte. Koncert uvedla skladba Invidia z alba April Rain. Zazněl i oblíbený hit Suckerpunch a v závěru samozřejmě nechyběly, oblíbené Don’t Let Go, Fire With Fire a nebo We Are the Others. Koncert byl fanoušky neustále doprovázen potleskem do rytmu skladeb. V Paláci Akropolis si všichni koncert svých oblíbenců opravdu užívali. Byl to skvělý zážitek plný emocí doprovázený parádní muzikou. Kapela Delain vznikla v Nizozemsku v roce 2002 Zpěvačka Charlotte Wessels je autorkou textů převážné většiny písní. Ve svých textech se zabývají láskou k životu, touhou a bolestí. Například jeden z nejznámějších songů We Are the Others odkazující na Sophii Lancaster, dívku se zálibou v gotickém stylu, kvůli čemuž byla zmlácena a brzy poté svým zraněním podlehla. Útočníci jí ublížili jen kvůli tomu, že byla odlišná od jiných. Samotný text nás nabádá k tomu, ať se nebojíme být jiní a originální, a že nikdy nejsme sami, ať jsme jacíkoliv. Delain mají ve své diskografii pět alb, přičemž to nejnovější Moonbathers vyšlo před třemi lety. Ke konci minulého roku vydali EP Hunter‘s Moon. EP obsahuje čtyři nové skladby a dalších deset jsou záznamem z jednoho z jejich nedávných koncertů. V současnosti pracují na šestém studiovém albu.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na festivalu Bounty Rock Cafe Open Air zazní nejen hity Genesis, ale i to nejlepší z hudebního pořadu Na Kloboučku
24.01.

Na festivalu Bounty Rock Cafe Open Air zazní nejen hity Genesis, ale i to nejlepší z hudebního pořadu Na Kloboučku

Ray Wilson bude mít na repertoáru speciální program nazvaný Genesis Classic. Časopis Classic Rock Magazine jej považuje...


Pipes and Pints dnes startují The Second Chapter tour!
24.01.

Pipes and Pints dnes startují The Second Chapter tour!

Pipes and Pints vtrhli do nového roku s energií sobě vlastní. Už dnes v Třebíči startuje zimní část turné...


Patti Smith se po pěti letech vrací do Prahy
24.01.

Patti Smith se po pěti letech vrací do Prahy

Zpěvačka, autorka a aktivistka Patti Smith se opět chystá do Prahy. Se svým Bandem vystoupí 21. července od 20 hodin...


Celosvětové soutěže Eurovize se opět zúčastní s novou písní Barbora Mochowa
23.01.

Celosvětové soutěže Eurovize se opět zúčastní s novou písní Barbora Mochowa

Letos se představí s magickou písní White & Black Holes, která zazní dnes poprvé v experimentálním prostoru...


Punk-rocková party roku s Anti-Flag a ZSK - mosh pit na podiu, kapela pod ním a pivo zdarma
23.01.

Punk-rocková party roku s Anti-Flag a ZSK - mosh pit na podiu, kapela pod ním a pivo zdarma

Oblíbení Anti-Flag se v neděli vrátili do Prahy a přivezli s sebou svoji zbrusu novou studiovku 20/20 Vision. Novinky,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ghost Army
19.01.

Ghost Army

» Vanessa

„Před nějakou dobou jsme se rozhodli Vanessu zabít a uspořádali jsme poslední...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru