Delain s něžnou Charlotte a Arkona s nespoutanou Mashou, rozvířily komornější prostředí Paláce Akropolis

V rámci podzimního turné holandské symphonic metalové kapely Delain, se v příjemném prostředí pražského Paláce Akropolis 26. listopadu uskutečnil koncert, který přilákal fanoušky z různých měst, ale i národností. Dveře sálu se otevřely hodinu před koncertem. V prvních okamžicích to vypadalo, že jsou tam převážně fanoušci ruské folk metalové kapely Arkona, ale to se během pár okamžiků změnilo. Po chvilce čekání pod pódiem se úderem 19 hodiny objevila očekávaná sestava, která vznikla v Moskvě, shodou náhod též v roce 2002 jako Delain. Jediným původním členem je velmi energická Maria Masha Scream Arkhipova, která zaujme čistým vokálem s drsným growlingem. Jejich texty jsou převážně v ruském jazyce a jejich současné diskografii mají osm alb včetně loňského Khram. Na koncert Arkony jsem se speciálně těšila. Úplně poprvé jsem měla možnost je poprvé slyšet ve Vizovicích a to není nedávno, ale minimálně deset let. Jako bych to viděla včera….drobná dívka s kožešinou, ale s neuvěřitelným hlasem.

Po krátké přípravě pódium zahalila modrá barva reflektorů…

Postupně do zaplněného sálu přicházela sestava muzikantů v čele se zpěvačkou Charlotte. Koncert uvedla skladba Invidia z alba April Rain. Zazněl i oblíbený hit Suckerpunch a v závěru samozřejmě nechyběly, oblíbené Don’t Let Go, Fire With Fire a nebo We Are the Others. Koncert byl fanoušky neustále doprovázen potleskem do rytmu skladeb. V Paláci Akropolis si všichni koncert svých oblíbenců opravdu užívali. Byl to skvělý zážitek plný emocí doprovázený parádní muzikou. Kapela Delain vznikla v Nizozemsku v roce 2002 Zpěvačka Charlotte Wessels je autorkou textů převážné většiny písní. Ve svých textech se zabývají láskou k životu, touhou a bolestí. Například jeden z nejznámějších songů We Are the Others odkazující na Sophii Lancaster, dívku se zálibou v gotickém stylu, kvůli čemuž byla zmlácena a brzy poté svým zraněním podlehla. Útočníci jí ublížili jen kvůli tomu, že byla odlišná od jiných. Samotný text nás nabádá k tomu, ať se nebojíme být jiní a originální, a že nikdy nejsme sami, ať jsme jacíkoliv. Delain mají ve své diskografii pět alb, přičemž to nejnovější Moonbathers vyšlo před třemi lety. Ke konci minulého roku vydali EP Hunter‘s Moon. EP obsahuje čtyři nové skladby a dalších deset jsou záznamem z jednoho z jejich nedávných koncertů. V současnosti pracují na šestém studiovém albu.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Podzimní šnůru Světlo do tmy odehraje Michal Hrůza v komorní atmosféře hudebních klubů
04.08.

Podzimní šnůru Světlo do tmy odehraje Michal Hrůza v komorní atmosféře hudebních klubů

Nové album Světlo do tmy, které vydal Michal Hrůza s kapelou na jaře, představí na podzimním turné  Původně...


Gate 2017 předskočilo v RC Prdel domácímu Bulldogu
04.08.

Gate 2017 předskočilo v RC Prdel domácímu Bulldogu

Po zrušení mnoha venkovních akcí jedou letos hudební kluby na plné obrátky. Mezi ně určitě patří i RC Prdel Beroun,...


Honza Bendig a Refew natáčeli klip Kubánka na sídlišti Chánov
04.08.

Honza Bendig a Refew natáčeli klip Kubánka na sídlišti Chánov

Ve spolupráci s úspěšným tuzemským rapperem Refewem  vydává zpěvák Jan Bendig...


Paulie Garand zve novým klipem na Mezi prsty tour 2020
03.08.

Paulie Garand zve novým klipem na Mezi prsty tour 2020

Po singlu Forma přichází Paulie Garand & DJ Wich s druhým videoklipem ke své desce Mezi prsty. Tentokrát zvolili...


Letní koncerty v Klatovech jsou v plném proudu
03.08.

Letní koncerty v Klatovech jsou v plném proudu

Na stage uprostřed města se jako každý rok koná Klatovské kulturní léto. Tuto středu 29.7.2020 se jeho...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Vzhůru přes oceán
03.08.

Vzhůru přes oceán

» Vitacit

Vzhůru přes oceán je debutové album legendární heavymetalové skupiny...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru