David Keenan se zamiloval. Do Prahy

Jméno David Keenan mnozí z vás zaregistrovali v souvislosti s nedávným americkým turné Glena Hansarda. Charismatický mladík se dostal do povědomí širší veřejnosti před několika lety, kdy zahrál svoji písničku El Paso v taxi na cestě z koncertu. Taxikář si píseň natočil, video pověsil na Youtube a začaly se dít věci. Hudební svět se dozvěděl o výjimečném talentu, David Keenan absolvoval mimo jiné vystoupení v legendární irské koncertní sérii Other Voices, vystoupil v televizi RTE, zahrál si na pódiu s takovými jmény jako jsou Hothouse Flowers, Damien Dempsey nebo již zmiňovaný Glen Hansard.

Ti, kdo měli možnost zažít Keenana naživo už ví, že jeho koncerty nejsou jen tak obyčejným vystoupením. Jedná se o emocemi nabitá setkání spřízněných duší. Publikum pražského festivalu United Islands of Prague mělo v pátek 31.května konečně možnost zažít tuhle emocionální smšť naživo. První koncert v zemi, kde jste dosud nikdy nehráli, může nahánět strach. Ale Davidovi ne. Od prvního okamžiku působil na pódiu uvolněně, užíval si nejen slunečného počasí, ale i příležitosti zahrát svou tvorbu novému publiku a rozšířit tak řady svých příznivců. Příjemným překvapením byl český pozdrav " jak se máš?" následovaný vyznáním " Praho, jsi krásná."

Keenan se netajil obdivem k české metropoli a sdělil přítomným, že si dokáže představit v Praze nějakou chvíli bydlet, takže pokud bychom věděli o jednopokojovém bytu za slušnou cenu, ať dáme vědět. Praha v minulosti okouzlila již několik irských muzikantů, bydlel zde např. Glen Hansard či Matthew Devereux z kapely The Pale, bydlí zde i hudebníci z britských ostrovů James Harries či Alasdair Bouch (jeho vystoupení na United Islands čekalo diváky v sobotu), dalo by se tedy říct, že magická síla města přetrvává.

David Keenan ve svém hodinovém setu zahrál směs nových skladeb (Keep the Peace, Prepare for Wwar), osvědčených hitů (Unholy Ghosts) a dokonce i píseň dosud nikdy nehranou naživo. Něco podobného dává jednoznačně najevo, jak se umělec cítí dobře. Keenan v jedné chvíli připomněl Glena Hansarda, kdy spojil jednu svoji píseň se skladbou Sí Do Mhamó Í v irském jazyce, kterou můžete znát např. v podání skupiny Hothouse Flowers. Proč zmíněné srovnání s držitelem Oscara Hansardem? Odpověď je jednoduchá. Hansard je známý spojováním několika písní dohromady, ale dané spojení nikdy nepůsobí rušivě. Zkrátka kdo umí, ten umí.

David Keenan se do Prahy vrátí 27.srpna, kdy bude ve Foru Karlín dělat předkapelu slavnějšímu irskému kolegovi, Hozierovi.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pražáci Jokers zpívají o městě, které nikdy nenavštívili
20.06.

Pražáci Jokers zpívají o městě, které nikdy nenavštívili

Kapela Jokers uvádí svůj nový videoklip k písni Havířov „Když mohl psát Karel May o indiánech, které nikdy...


Sabaton chystá koncepční album The Great War o první světové válce a zveřejňuje lyrics video, natočené v Česku
20.06.

Sabaton chystá koncepční album The Great War o první světové válce a zveřejňuje lyrics video, natočené v Česku

Švédská power metalová úderka Sabaton vypustila zbrusu nový singl „The Red Baron". Skladbu z chystané albové...


Festival Brutal Assault hlásí hotovo
20.06.

Festival Brutal Assault hlásí hotovo

Hudební festival Brutal Assault na 24. ročník do historické pevnosti Josefov neláká jen na velká...


Michalu Prokopovi přijede do Všetic poblahopřát i Laco Déczi
20.06.

Michalu Prokopovi přijede do Všetic poblahopřát i Laco Déczi

Stalo se dobrým zvykem, že legenda bigbítu Michal Prokop slaví své narozeniny přímo na pódiu svého festivalu...


Lanugo představí nové písně na speciálních koncertech, v NoDu již zítra
19.06.

Lanugo představí nové písně na speciálních koncertech, v NoDu již zítra

Mezi špičku naší alternativní popové scény patří již několik let skupina Lanugo. Ta aktuálně finalizuje...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Old Shootterhand
19.06.

Old Shootterhand

» Šustr Dan

Old Shootterhand je název prvního sólového alba skladatele a textaře...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru