David Keenan se zamiloval. Do Prahy

Jméno David Keenan mnozí z vás zaregistrovali v souvislosti s nedávným americkým turné Glena Hansarda. Charismatický mladík se dostal do povědomí širší veřejnosti před několika lety, kdy zahrál svoji písničku El Paso v taxi na cestě z koncertu. Taxikář si píseň natočil, video pověsil na Youtube a začaly se dít věci. Hudební svět se dozvěděl o výjimečném talentu, David Keenan absolvoval mimo jiné vystoupení v legendární irské koncertní sérii Other Voices, vystoupil v televizi RTE, zahrál si na pódiu s takovými jmény jako jsou Hothouse Flowers, Damien Dempsey nebo již zmiňovaný Glen Hansard.

Ti, kdo měli možnost zažít Keenana naživo už ví, že jeho koncerty nejsou jen tak obyčejným vystoupením. Jedná se o emocemi nabitá setkání spřízněných duší. Publikum pražského festivalu United Islands of Prague mělo v pátek 31.května konečně možnost zažít tuhle emocionální smšť naživo. První koncert v zemi, kde jste dosud nikdy nehráli, může nahánět strach. Ale Davidovi ne. Od prvního okamžiku působil na pódiu uvolněně, užíval si nejen slunečného počasí, ale i příležitosti zahrát svou tvorbu novému publiku a rozšířit tak řady svých příznivců. Příjemným překvapením byl český pozdrav " jak se máš?" následovaný vyznáním " Praho, jsi krásná."

Keenan se netajil obdivem k české metropoli a sdělil přítomným, že si dokáže představit v Praze nějakou chvíli bydlet, takže pokud bychom věděli o jednopokojovém bytu za slušnou cenu, ať dáme vědět. Praha v minulosti okouzlila již několik irských muzikantů, bydlel zde např. Glen Hansard či Matthew Devereux z kapely The Pale, bydlí zde i hudebníci z britských ostrovů James Harries či Alasdair Bouch (jeho vystoupení na United Islands čekalo diváky v sobotu), dalo by se tedy říct, že magická síla města přetrvává.

David Keenan ve svém hodinovém setu zahrál směs nových skladeb (Keep the Peace, Prepare for Wwar), osvědčených hitů (Unholy Ghosts) a dokonce i píseň dosud nikdy nehranou naživo. Něco podobného dává jednoznačně najevo, jak se umělec cítí dobře. Keenan v jedné chvíli připomněl Glena Hansarda, kdy spojil jednu svoji píseň se skladbou Sí Do Mhamó Í v irském jazyce, kterou můžete znát např. v podání skupiny Hothouse Flowers. Proč zmíněné srovnání s držitelem Oscara Hansardem? Odpověď je jednoduchá. Hansard je známý spojováním několika písní dohromady, ale dané spojení nikdy nepůsobí rušivě. Zkrátka kdo umí, ten umí.

David Keenan se do Prahy vrátí 27.srpna, kdy bude ve Foru Karlín dělat předkapelu slavnějšímu irskému kolegovi, Hozierovi.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory
08.07.

Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory

Spolek Hlasohled, který založila zpěvačka, skladatelka a lektorka Ridina Ahmedová, přiváží do Slavonic ve dnech 15. - 22. srpna...


Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny
08.07.

Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny

Fanoušci amerických vokalistů Pentatonix nemusí smutnit. Přestože jejich beznadějně vyprodaný koncert zhatila pandemie,...


Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti
08.07.

Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti

Druhý víkend v září bude patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands of Prague. Ten se letos...


Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020
08.07.

Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020

Na venkovním parketu uprostřed obce Řesanice vypuklo to pravé hard rockové šílenství. Po roce se sem vrátila skupina...


Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man
07.07.

Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man

Americké sesterské duo Larkin Poe vydalo před měsícem nové studiové album Self Made Man. Nyní představují...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru