David Keenan se zamiloval. Do Prahy

Jméno David Keenan mnozí z vás zaregistrovali v souvislosti s nedávným americkým turné Glena Hansarda. Charismatický mladík se dostal do povědomí širší veřejnosti před několika lety, kdy zahrál svoji písničku El Paso v taxi na cestě z koncertu. Taxikář si píseň natočil, video pověsil na Youtube a začaly se dít věci. Hudební svět se dozvěděl o výjimečném talentu, David Keenan absolvoval mimo jiné vystoupení v legendární irské koncertní sérii Other Voices, vystoupil v televizi RTE, zahrál si na pódiu s takovými jmény jako jsou Hothouse Flowers, Damien Dempsey nebo již zmiňovaný Glen Hansard.

Ti, kdo měli možnost zažít Keenana naživo už ví, že jeho koncerty nejsou jen tak obyčejným vystoupením. Jedná se o emocemi nabitá setkání spřízněných duší. Publikum pražského festivalu United Islands of Prague mělo v pátek 31.května konečně možnost zažít tuhle emocionální smšť naživo. První koncert v zemi, kde jste dosud nikdy nehráli, může nahánět strach. Ale Davidovi ne. Od prvního okamžiku působil na pódiu uvolněně, užíval si nejen slunečného počasí, ale i příležitosti zahrát svou tvorbu novému publiku a rozšířit tak řady svých příznivců. Příjemným překvapením byl český pozdrav " jak se máš?" následovaný vyznáním " Praho, jsi krásná."

Keenan se netajil obdivem k české metropoli a sdělil přítomným, že si dokáže představit v Praze nějakou chvíli bydlet, takže pokud bychom věděli o jednopokojovém bytu za slušnou cenu, ať dáme vědět. Praha v minulosti okouzlila již několik irských muzikantů, bydlel zde např. Glen Hansard či Matthew Devereux z kapely The Pale, bydlí zde i hudebníci z britských ostrovů James Harries či Alasdair Bouch (jeho vystoupení na United Islands čekalo diváky v sobotu), dalo by se tedy říct, že magická síla města přetrvává.

David Keenan ve svém hodinovém setu zahrál směs nových skladeb (Keep the Peace, Prepare for Wwar), osvědčených hitů (Unholy Ghosts) a dokonce i píseň dosud nikdy nehranou naživo. Něco podobného dává jednoznačně najevo, jak se umělec cítí dobře. Keenan v jedné chvíli připomněl Glena Hansarda, kdy spojil jednu svoji píseň se skladbou Sí Do Mhamó Í v irském jazyce, kterou můžete znát např. v podání skupiny Hothouse Flowers. Proč zmíněné srovnání s držitelem Oscara Hansardem? Odpověď je jednoduchá. Hansard je známý spojováním několika písní dohromady, ale dané spojení nikdy nepůsobí rušivě. Zkrátka kdo umí, ten umí.

David Keenan se do Prahy vrátí 27.srpna, kdy bude ve Foru Karlín dělat předkapelu slavnějšímu irskému kolegovi, Hozierovi.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


Grimový bůh Skepta ovládne ROXY, jeho hostem bude AJ Tracey
16.10.

Grimový bůh Skepta ovládne ROXY, jeho hostem bude AJ Tracey

Již 25. října se do Roxy vrátí legenda grimové scény, Skepta. Nyní přidali pořadatelé další hvězdné...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru