Czech Music Crossroads 2017 - Pošli svou kapelu do světa!

Čtvrtý ročník mezinárodního showcasového festivalu Czech Music Crossroads, který proběhne 17.-18. července 2017 před festivalem Colours of Ostrava v areálu ostravských Dolních Vítkovic, opět bude pomáhat mladým nadějným interpretům, kteří se nebojí velké výzvy. Obrovskou změnou oproti předchozím ročníkům však je, že zcela poprvé dává šanci zúčastnit se showcase koncertů i českým skupinám z world music, folku, jazzu a nové akustické hudby bez ohledu na vydaná alba nebo délku profesionální praxe.

Odborná porota „Sedmi statečných" společně s organizátory Czech Music Crossroads ze všech přihlášených vybere jednu skupinu, která bude zařazena do programu showcase, a bude tak mít příležitost nabídnout svou hudbu exkluzivnímu a pečlivě vybranému publiku mezinárodních profesionálů. Přihlášky je nutné zaslat nejpozději do 20. ledna 2017 na emailovou adresu bands.crossroads@colours.cz. Obsahem přihlášky pak musí rozhodně být: tři skladby ve formátu MP3, krátký profil, kontakt, odkazy na web, YouTube nebo Bandcamp. Zástupci všech přihlášených skupin získají akreditace na Czech Music Crossroads. Jméno jedné vybrané skupiny bude veřejně oznámeno začátkem února.

Czech Music Crossroads pokračuje ve svém úsilí prezentovat kvalitní a přesahovou hudbu ze střední Evropy a znovu představí to nejlepší z world music, folku, jazzu a nové akustické hudby nejen z České republiky, ale i Maďarska, Polska a Slovenska. Czech Music Crossroads se zúčastní řada zahraničních osobností a odborníků, zastupujících prestižní festivaly, významná média a booking agentury. Chybět nebudou ani domácí organizátoři, publicisté a zástupci médií. Součástí programu budou panelové diskuze vedené mezinárodně uznávaným odborníkem Petrem Dorůžkou a tzv. speed-dating, kde zahraniční odborníci poskytují přihlášeným zájemcům osobní konzultaci ohledně strategie a uměleckého růstu.

Za pouhé čtyři roky existence jsou Czech Music Crossroads považovány za respektovanou evropskou hudební platformu. "Je to nejcennější akce, která u vás existuje, protože má za cíl pomoct vám pochopit, jak funguje trh a nabídnout užitečné rady a tipy," napsal světově uznávaný odborník Gerald Seligman „Těší nás mnoho pozitivních loňských ohlasů od hostů a velká mezinárodní odezva. Potvrzením je třeba i to, že po Maďarsku se dalším organizátorem prestižního veletrhu WOMEX stávají naši polští kolegové v Katovicích. Českým muzikantům se tím otvírají dříve těžko dosažitelné možnosti. Ostatně, úspěchy Clarinet Factory nebo Ponku, kteří výborně zúročují kontakty a zkušenosti z Crossroads, jsou toho důkazem," uvedla hlavní organizátorka Petra Hradilová.

Odborná porota Sedmi statečných vedená ředitelkou festivalu Colours of Ostrava Zlatou Holušovou vybere tři skupiny z České republiky (plus jednu z přihlášených) a tři skupiny reprezentující to nejlepší z Polska, Maďarska a Slovenska vyberou naši zahraniční kolegové. Role organizátora se opět ujal festival Colours of Ostrava s finanční podporou Ministerstva kultury, Statutárního města Ostravy a ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.


GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Soutěž o volné vstupenky na Veveří
03.08.

Soutěž o volné vstupenky na Veveří

Putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ míří po Točníku, Kunětické hoře, Švihově a Hluboké nad Vltavou...


Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
03.08.

Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou

Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely reprezentující různé podoby moravské...


Within Temptation: Nové album bude dramaticky odlišné od všeho, co jsme kdy udělali
03.08.

Within Temptation: Nové album bude dramaticky odlišné od všeho, co jsme kdy udělali

Krátce před festivalem Rock for People jsem si popovídal se zpěvačkou Sharon den Adel z nizozemské kapely Within Temptation....


Lenny se už nedrží zpátky a nechává naplno rozkvést svoji lásku k rockové muzice.
02.08.

Lenny se už nedrží zpátky a nechává naplno rozkvést svoji lásku k rockové muzice.

Casanova je dalším singlem Lenny z připravovaného alba, které vyjde už na začátku podzimu. Energická a...


Festival Brod 1995 si užijí fanoušci různých hudebních žánrů i generací
02.08.

Festival Brod 1995 si užijí fanoušci různých hudebních žánrů i generací

V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky toho nejlepšího z česko-slovenské...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Montáž 1996–2014
02.08.

Montáž 1996–2014

» Traband

Nová retrospektiva v dvaceti jedna písních přináší průřez proměnlivou...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta