Cidre Punk Fest vol. 3 se opět vytáhl

Ač se o Cidre Punk Festu v Újezdě u Chanovic začíná mluvit i v podstatně širší oblasti, zachovává si atmosféru domácké, takřka rodinné pohody. Na improvizovaném pódiu na nádvoří Moštárny zahrálo v sobotu 18.7.2020 sedm kapel s jedním společným jmenovatelem – dominantním ženským vokálem.  

Úvodní sestavou třetího ročníku se stala strakonická skupina Pissycat. Anglicky zpívané texty prezentované sympatickou Radkou vystřídaly v závěru dvě skladby v češtině. Své rozjezdové role se nezalekli a potlesk v závěru setu byl odměnou za předvedený výkon.  

Jako druhý aktér sobotního večírku nastoupil pražský Year of Pluto. U basy se tu blýskl jeden z hlavních pořadatelů Majkl, u mikrofonu pak s kytarou zpěvačka Deny. Trocha problémů nastala s prasklým popruhem kytary, které Kuba dokázal bravurně vyřešit hraním vsedě.  Asi nejúdernější grupa s názvem Woundead Knee nenechala v újezdecké Moštárně kámen na kameni. Krátké výbušné skladby nás parádně masírovaly a v publiku se blok setkal s velkým ohlasem. Českobudějovický The Ownroadies měl premiéru 29.5.2008 na domácí půdě v klubu Velbloud. Se zpěvačkou Dominikou se od tohoto milníku dostávají do stále širšího povědomí nejen skalních příznivců.  

Energií nabité představení Zputniku nelze věrohodně popsat – koncert se musí zažít na vlastní kůži. Aneta Práglová u mikrofonu dokáže rozhýbat každý kotel, pod který s muzikanty přikládá nebývale výhřevné palivo každou skladbou. Zpívající basačka Steffi na sebe oprávněně strhávala pozornost celý hodinový set. Parádní show pražského Antigenu, provoněná líbivými songy, měla v Moštárně úspěch, byť si před pódium v hustém dešti našli cestu jen ti nejvěrnější.  Závěr povedeného mejdanu připadl olomoucké kapele The Slobs. Dlouhá cesta neubrala nic na síle přednesu a muzikanti se zpěvačkou Kate tu našli spoustu nových posluchačů. Důstojná tečka třetího ročníku Cidre Punk Festu nemohla dopadnout lépe. Kapely měly odehráno, nálada dosahovala vrcholu a tak si pořadatelé pro hosty připravili festivalovou nadstavbu – půlnoční překvapení s kolektivním zpíváním.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Poutníci se na narozeninových koncertech sejdou v nejsilnější sestavě
12.08.

Poutníci se na narozeninových koncertech sejdou v nejsilnější sestavě

Kdo by neznal hity Napsal jsem jméno svý na zdi, Pojďme se napít, Hvízdání nebo Panenka. Nyní je budou moci posluchači...


Polští Vader si prodlouží zářijové turné. Přijedou i do Prahy a Brna
11.08.

Polští Vader si prodlouží zářijové turné. Přijedou i do Prahy a Brna

Je tomu měsíc, co si polská death metalová ikona Vader naplánovala náhradní koncerty z letošního jara do Bratislavy...


Kapela Napořád natáčí s britským producentem Clintem Murphym
11.08.

Kapela Napořád natáčí s britským producentem Clintem Murphym

Půl roku to trvalo, ale členové kapely Napořád se dočkali. Od pondělí 10. srpna začínají v nahrávacím...


Legendární Orient se na berounských prknech opět představil ve velice dobrém světle
11.08.

Legendární Orient se na berounských prknech opět představil ve velice dobrém světle

Berounský RC Prdel měl na pátek 7.8.2020 v line upu dvě rockové položky. Premiérově se hostům ukázala...


Daniel Hope vystoupí v Praze na unikátní plovoucí scéně na Vltavě
09.08.

Daniel Hope vystoupí v Praze na unikátní plovoucí scéně na Vltavě

V rámci mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu vystoupí 19. září přímo na hladině Vltavy britský...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Vzhůru přes oceán
03.08.

Vzhůru přes oceán

» Vitacit

Vzhůru přes oceán je debutové album legendární heavymetalové skupiny...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru