Charitativní punkový festival pro Tobíka

Volduchy na Rokycansku se staly dějištěm ostrého festivalu uspořádaného pro dobrou věc. Celkem osm kapel přilákalo do místního KD početné publikum, které si dokázalo skvěle užít všechno, co jim bylo organizátory nabídnuto. V dobročinnosti šly skupiny příkladem – ve prospěch sbírky pro nemocného Tobíka se vzdaly honorářů a po jejich vzoru spousta hostů přidala do transparentně průhledné kasičky nemalou hotovost.  

Úvodní akordy do voldušského sálu vypustila přeštická kapela Don't panic. Během působení od 2014 vydali album Blázen (2018), jehož titulní skladba nemohla chybět.  Změna rytmu do temnoty a syrovosti přišla s nástupem rokycanské ADZ - Armáda Duševně Zmrzačených. Trio muzikantů se v této sestavě ustálilo 2017, odkud pak jedou na společné undergroundové lodi.  Jako vítr rozvlnili opony na pozadí členové toužimské formace Já Ještě Nevim. Neustálý pohyb zpěváka Jana Vošického a svižný kytarový rytmus byl podpořen skalními fans, kteří své favority na fest doprovodili. Punkový set Stamp out Systému má na každé akci co nabídnout. Ostré texty, emoce a silný náboj nenechaly ani dnes v klidu posedávat většinu osazenstva. 

Nýřanští T.B.N. vybalili playlist sestavený povětšinou z debutového alba To Bych Neřešil (2019). Jako lavina se na nás hrnuly skladby prezentované zpěvákem Bednou.  Jedni z hlavních pořadatelů benefičního festivalu – punková kapela S.A.S. s frontmanem Mařenou neponechali nic náhodě a do rozjetého publika napumpovali staré osvědčené kousky s jedním novějším songem Dezertér. 

Zamlžené pódium, rudá světla, červené kombinézy a na obličejích masky klaunů – charakteristika hudebního bloku bílinské skupiny Do Řady!. Se Svým nabroušeným setlistem dokáží oslovit publikum jak u nás, tak i velice daleko za českými hranicemi.  Během poslední přestávky došlo na slavnostní předání vybraných financí, které nemocnému Tobíkovi přinesou naději ke zlepšení zdravotního stavu. Jeho otec od mikrofonu poděkoval každému, kdo měl snahu pomoci jeho rodině v nelehké životní situaci.  Na závěr si pořadatelé připravili vystoupení oblíbené pražské skupiny Zputnik. Nevídaná vitalita Anety Práglové u mikrofonu s bravurně zvládnutými nástroji ostatních členů kapely byly tou pověstnou poslední kapkou voldušského festivalu pro Tobíka.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
09.01.

Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař

Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Skladbu Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru