Čekání na Offspring se vyplatilo

Recenze alba : Rise and Fall, Rage and Grace

Interpret: Offspring
Celkový čas: 00:46:31
Vydavatel: Columbia Records
Rok vydání: 2008
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Americká punkrocková banda The Offspring se podobně jako thrashová legenda Metallica v roce 2008 vrátila po pěti letech s novým albem. Na koncertech to jde poznat lehce změněným zjevem, zejména zpěváka Dextera Hollanda, ale po čistě audio stránce kapela neztratila nic ze svého talentu a umu. 13 zbrusu nových skladeb na desce Rise and Fall, Rage and Grace slibuje skoro 47 minut kvalitní muziky z továrny staronových muzikantů The Offspring.

Talent člověk neztrácí ani po letech

Album nás přivítá energickou skladbou "Half-Turism", kde můžeme zjistit, že Dexterův hlas ani jeho hrátky s intonací neztratili za zmíněných pět let nic ze svých kvalit. Half-Turism moje dychtivé čekání na nové skladby ještě prohlubuje. Už při první skladbě jsem se přistihl jak si hlavou pokyvuji do rytmu. O nic pomalejší nástup nemá ani "Trust In You", která se stala mojí oblíbenou, souhra zpěvu Dextera a kytary Kevina mě myšlenkami vrací do časů alb Splinter nebo Americana. Vynikající věc jako za časů největší slávy kapely. I další skladba "You're Gonna Go Far, Kid" je můj šálek čaje. Dexter prostě jasně ukazuje že má energie na rozdávání a v jeho zpěvu to je jasně znát. Skvělý rytmický, melodický song. "Hammerhead", který byl vyslán jako první z nového alba, zní najednou jakoby se změnilo obsazení kapely, Dexter ale svým hlasem nenechá nikoho na pochybách že jde stále o Offspring. Přesto mě Hammerhead nijak zvlášť neoslnila... jdeme dál.

Se skladbou "A Lot Like Me" zpomalíme rozjeté tempo, zavírám oči a nechám se unášet na kytarových vlnách. " Takes Me Nowhere" se opět vrací do zajetých kolejí se značkou The Offspring. "Kristy, Are You Doing Okay?" opět snižuje tempo, pomalejší pasáže se střídají s nekompromisním refrénem této srdceryvné skladby. "Nothingtown" je další nekompromisní pecka plná kytarových překvapení. "Stuff Is Messed Up" ukazuje Dextera s trochu pozměněnou barvou hlasu, která se ale k této skladbě hodí. V průběhu první minuty se ale vše vrací k tomu typickému "offspringáckému" soundu. Před koncem ještě jedna pomalejší, "Fix You" je při důkladném zaposlouchání plná emocí se silným příběhem. "Let's Hear It For Rock Bottom" opět ukazuje Offspring v nejlepší formě. "Rise And Fall" podtrhuje kvalitu celého comebackového alba. "O.C. Life" je rychlá, enegrická, opět typicky "offspringácká" tečka za vynikajícím albem.

Kapela zpět na koni

Po pěti letech, co The Offspring odpočívali, si dokázali rychle vzpomenout, jakže to hráli na začátku tohoto milénia a vrací se podle mého názoru ve skvělé formě. Rise And Fall, Rage And Grace je opět CD plné chytlavých písniček a nezklame nikoho, koho The Offspring provázeli raným dospíváním.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Days Go By a prověřená klasika

Days Go By a prověřená klasika

Američané The Offspring platí spolu se zhruba stejně starými Green Day a o něco mladšímiBlink-182...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rockový festival Radia Čas Rock aneb to nejlepší z naší rockové scény
24.06.

Rockový festival Radia Čas Rock aneb to nejlepší z naší rockové scény

Holba Rock na grilu již po osmé! Radio Čas Rock oslaví osmé narozeniny pořádným mejdanem a zváni...


24. ročník Keltské noci láká na muziku i krásné výhledy
24.06.

24. ročník Keltské noci láká na muziku i krásné výhledy

Festival s nejlepším výhledem a festival pořádaný v nejvyšší nadmořské výšce v České republice....


Na Hradecký slunovrat za hudbou i vypiplanou gastroscénou
23.06.

Na Hradecký slunovrat za hudbou i vypiplanou gastroscénou

Hradecký slunovrat láká návštěvníky nápaditou hudební dramaturgií, výrazně se lišící od běžných festivalů,...


Roboti z minulého století ovládli festival Metronome
23.06.

Roboti z minulého století ovládli festival Metronome

Nejkratší nocí se přehoupl program festivalu Metronome do druhé půlky. Na návštěvníky čekala velmi pestrá...


The Legends Rockfest Hořice láká na Zemětřesení a větší komfort
23.06.

The Legends Rockfest Hořice láká na Zemětřesení a větší komfort

Tradičně třetí červencový víkend se v Hořicích pravidelně koná The Legends Rockfest – festival, který si za osm let existence vybudoval...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Old Shootterhand
19.06.

Old Shootterhand

» Šustr Dan

Old Shootterhand je název prvního sólového alba skladatele a textaře...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru