Bubeník Tokhi nezahálí ani v karanténě a přichází s písní Ve víru víry

Bubeník Tokhi je zvyklý denně pracovat a je neustále v kontaktu s lidmi. Ať už se svojí kapelou ve zkušebně, tak s fanoušky na koncertech nebo s dětmi na školních akcích. Teď je ale už několik týdnů doma sám a dodržuje všechna nařízení vlády. Kontakt s lidmi mu chybí, proto začal živě vysílat na svém facebookovém profilu sound healing, tedy terapii hudbou, a snaží se tak vnést klid do duší všech svých fanoušků. Takovou určitou terapií je i píseň ve Víru víry, kterou Tokhi napsal se svým kolegou a kamarádem Voxelem a je hymnou letošního Avon pochodu. Avon pochod se sice neuskuteční v červnovém termínu, proběhne po odkladu 20. září, ale píseň již spatřila světlo světa včetně videoklipu, protože v současných dnech je více než potřebná.Tokhi a jeho kapela Groove Army spolupracují s Avon pochodem již několik let. Letos však přišel čas spolupráci ještě prohloubit. „Vedeme průvod na každém Avon pochodu a je to vždy skvělé. Avon už minulý rok zrušil pouštění balónků, z mnoha důvodů, a řešili, co místo toho. Pro poslední ročník napsal hymnu Pavel Callta, hrál ji pak s Martou Jandovou, lidi se učili text a zpívali potom s ním. To ale vlastně moc nestačí na ten akt, kdy se má vyjádřit něčím, že jsou všichni skutečně společně, na jedné lodi. Proto mě napadlo použít naše barevné trubičky, které vozíme na workshopy. Spolu s Voxelem jsme napsali letošní hymnu tak, aby obsahovala tóny, které budou hrát i lidi. Tudíž v jednu chvíli se celé náměstí stane orchestrem, všichni budou jako obrovská kapela plná barev. Bude to neuvěřitelný zážitek. Skladba se jmenuje Ve víru víry, a když jsme ji psali a teď to řešili na společném natáčení, ani nás nenapadlo, jak moc bude ten text nadčasový," popsal vznik letošní hymny přední český bubeník. Pořídit si trubičku Boomwhacker bude mít možnost každý účastník Avon pochodu, a navíc tím přispěje i na boj proti rakovině."

To, že je současná situace pro všechny muzikanty a umělce více než těžká, je jasné. „Přišel jsem o všechny akce na následující dva až tři měsíce s důsledky do příštího roku. Jsou to firemní akce, naše lekce v akademii, všechny termíny na projekt Bubny do škol, nebo skupinové sound healingy, veliký koncert s UDG ve Fóru Karlín (přesunutý na září), ale i benefice, jako je Světluška, nebo Kuře dětem, kde jsme měli hrát zase s Pavlem Šporclem. Napřed měl být koncert na náměstí, pak aspoň vysílání ze studia pro ČT, teď nebude nic. Nový termín se hledá, jako pro většinu věcí. Což znamená, že podzim bude nesmyslně naddimenzovaný a už teď to není moc kam přesouvat. Každý den si lidi budou moct vybrat z pěti skvělých koncertů v každém městě. Což bude pro ekonomiku všech promotérů a kapel vlastně úplně stejná rána. V létě nás čeká další volno, promotéři a organizátoři ruší nasmlouvané akce už i na červenec. Tohle je rána, ze které se kulturní scéna neprobere ani v roce 2021," popisuje současný stav hudební a umělecké scény lídr kapely Groove Army.   
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou
24.05.

Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou

Dnes, tedy v neděli 24. května, uplyne smutných deset let od tragické smrti předního českého zpěváka...


Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap
23.05.

Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap

Včera, 22. května, vydali Indies ambiciózní album písničkáře Cermaque. Nese název Lament a podílely se na něm tři desítky...


Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména
23.05.

Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména

Dalšími znovu-potvrzenými jmény slovenského festivalu Pohoda 2021 jsou Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval...


Nový videoklip Johna Legenda natočila česká společnost
23.05.

Nový videoklip Johna Legenda natočila česká společnost

Song Bigger Love, který nazpíval devítinásobný držitel Grammy John Legend, aspiruje na hit letošního léta. Emotivní...


Anička Slováčková  a Pokáč mají společnou píseň, kterou doprovází minimalistický videoklip
22.05.

Anička Slováčková a Pokáč mají společnou píseň, kterou doprovází minimalistický videoklip

I když jsme plešatý je název nové skladby z pera českého písničkáře Pokáče Jak sám název napovídá,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hotspot
23.05.

Hotspot

» Pet Shop Boys

Legendární britská skupina Pet Shop Boys vydala v lednu 2020 svoji již...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru