Bouřliváci Acid Row vydali dva záznamy z letních koncertů

Pražská kapela Acid Row vydala videa ke dvěma písním nahraným živě v létě 2020, kdy se alespoň na chvilku koncertovat mohlo. Záznamy byly pořízeny v pražském klubu Rock Café a na hudebním festivalu Stone Smoker, který se uskutečnil na Jihlavsku. Videa byla záměrně natáčena dva dny po sobě a hned na dvou diametrálně odlišných místech. Atmosféra těchto míst je vždy zároveň spjata s náladou písně.

První singl s názvem Sublime, příznačný těžkostí stoner-doomových riffů, odhaluje temnější, pomalejší i psychotičtější stránku Acid Row. Sublime tudíž přirozeně přísluší magickému prostředí Skalákova mlýna za přítomnosti účastníků stoner/psych festivalu Stone Smoker, který se tento rok konal vůbec poprvé. Tomu, jak moc těžká a temná skladba to je, nahrává i výjimečná situace, kterou byl výpadek elektrického proudu, jenž se podařilo ve videu zachytit. Na výjimečnosti atmosféry se podepisuje i styl záznamu, kdy jsou některé části zachycené na VHS kameru. Společně se stoupajícím cigaretovým dýmem od hlav návštěvníků až evokují atmosféru koncertů devadesátých let.Druhý singl Lucifer, starý jako kapela sama, náleží klubu Rock Café a odhaluje naopak bouřlivou živelnost a explozivně energickou tvář kapely. Atmosféra klubu rovněž prokládaná VHS záběry zde pak ještě více evokuje náladu klubových koncertů 90. let, a dává tak vzpomenout na rané časy Nirvany nebo éry Fu Manchu.Videozáznamy vznikaly v rámci výzvy a finanční podpory tuzemské hudební kanceláře Soundczech, která má za cíl podporovat českou hudbu v zahraničí. Kamery a střihu se ujal Boris Dubík z @AND.Production. O zvuk se postarali Yasoo Nakashi, Adam Veselý a v postprodukci Venca Zlo.

Pražská kapela Acid Row vznikla v roce 2012. Během svého působení na nezávislé scéně skloubila žánry jako stoner rock, doom metal v kombinaci s punkovou energií živých vystoupení, ale nezapře se ani inspirací v grunge nebo právě kalifornským desert rockem devadesátých let. Kromě působení na domácí scéně si odjezdila i několik zahraničních koncertů. Na svém kontě má EP Bad Delivery (2016), LP Spikes (2018) a videosingl Cut It Out (2020).

Související obsah:

» Acid Row Release Party přivítá Rock Café již tuto sobotu   (Karel Souček, 02. 02. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
09.01.

Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař

Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Skladbu Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru