Botox přizvali kolegy a kamarády a natočili pozitivní píseň

Česká pop-rocková kapela Botox řeší nouzový stav související se šířením koronaviru v zemi po svém. Kluci z Botoxu se spojili s pianistou a producentem skupiny Poetika Danem Hrdličkou, sezvali své kolegy a kamarády z branže do nahrávacího studia a natočili singl s názvem Nadechnout.

Je to čistě pozitivní skladba, naprosto odlišná od všech, které jsme dosud vydali. Má říct lidem, že je čas se zastavit, myslet na svoje nejbližší. Pryč jsou materiální hodnoty. Zdraví máme jedno, život taky. Tuhle krizi přežijeme a zase nám bude dobře," vysvětluje zpěvák kapely Botox Honza Kopečný.V projektu se spojili zpěváci a zpěvačky, které se běžně na pódiích nepotkávají. Vzhledem k závažnosti situace se nesetkali ani ve studiu. Natáčelo se za důsledného dodržování striktních podmínek, ve studiu byl vždy jen interpret a nejnutnější počet dalších osob. „Jsme si vědomi závažnosti situace, ale nechtěli jsme jen ležet a čekat, co se změní. Chceme věřit, že tahle situace bude brzy za námi a snad aspoň touhle cestou vlijeme našim fanouškům trochu krve do žil," říká druhý ze zpěváků Botoxu Petr Ryšavý.

Singl Nadechnout vznikl převážně v pražském studiu Rooftop producenta Ondřeje Žatkuliaka, vzhledem k přísné karanténě se ale muselo natáčet velmi improvizovaně i v domácnostech těch interpretů, kteří s ohledem na svou rodinu raději nevychází vůbec. Účast si tak nenechal ujít ani Vašek NOID Bárta, Eva Burešová nebo Anička Slováčková.

„Nejsme umělci, co brečí, že nemají kšefty, jak je nám přičítáno. Chceme lidem udělat radost, od toho tu jsme a když se s nimi nemůžeme potkat na koncertě, uděláme to alespoň takhle," dodává pianista kapely Poetika Dan Hrdlička, který společně s novým pianistou kapely Botox Danem Vrbou jako první přišel s námětem singlu.

Kromě Botoxu uslyší fanoušci také Petra Koláře, Michaela Klucha, Olgu Lounovou, Helenu Zeťovou, Milana Peroutku, Nelly, Katku Říhovou, Michala Kavalčíka, Elis Mraz, Jitku Boho, Jena, Dominiku Myslivcovou nebo oblíbenou youtuberku Leu. „Oslovili jsme spoustu našich kolegů a kamarádů a vážíme si všech, kteří tuhle myšlenku vzali za svou a pomohli nám v šibeničním termínu dotáhnout projekt do konce. Nadechnout jsme napsali, natočili a vydali během pár dní," vysvětluje Petr Ryšavý.

„Jsem strašně rád, že mohu být součástí písničky, která má za účel zlepšit lidem náladu v této obtížné době. Ode mě a kolegů je to vzkaz vám všem, kteří jste současnou situací jakkoliv omezeni, že jsme s vámi. Doufám, že vás bude bavit a snad si jí i brzy zazpíváme společně naživo," uzavírá zpěvák Jen.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kapela Kryštof nabídne místo festivalů vánoční koncert
25.05.

Kapela Kryštof nabídne místo festivalů vánoční koncert

Dva roky čekali fanoušci kapely kolem Richarda Krajča na čtvrtý ročník série festivalů Kryštof Kemp, který...


První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna
25.05.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, jehož 19. ročník musel být z důvodu koronavirových opatření přesunut...


Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou
24.05.

Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou

Dnes, tedy v neděli 24. května, uplyne smutných deset let od tragické smrti předního českého zpěváka...


Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap
23.05.

Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap

Včera, 22. května, vydali Indies ambiciózní album písničkáře Cermaque. Nese název Lament a podílely se na něm tři desítky...


Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména
23.05.

Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména

Dalšími znovu-potvrzenými jmény slovenského festivalu Pohoda 2021 jsou Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hotspot
23.05.

Hotspot

» Pet Shop Boys

Legendární britská skupina Pet Shop Boys vydala v lednu 2020 svoji již...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru