Bombarďák se vrací. Rozjetější a rozjívenější.
Recenze alba : PÍP
Bombarďáci, alias Michal Dalecký, Jiří Jelínek a Filip Nebřenský, již několikrát dokázali, že umí napsat inteligentní, přímočaré (i když v rámci pestrosti občas zavítají i do alternativnějších vod) a chytlavé písničky s výraznými, lehce zapamatovatelnými refrény a neodolatelně optimistickou atmosférou. Tu dotváří i vtipné texty ze života dětí, dospělých i zvířat. Texty, které vypadají jednoduše, ale jsou založeny na nápaditých hrátkách s češtinou, významy slov a hodně originálními asociacemi.
Album rozjede chytlavá vypalovačka Cáky cák, kterou z hlavy jen tak nedostanete. Energii neztrácí ani pestrý Čardáš, v němž výraznou roli hrají hostující housle Milana Jakeše. Svižný pop rock o nesnázích pořadatelů hudebních festivalů představuje Datel, jemnější song pak melodický Duet. Skáčková Josefína musí roztančit každého, melodická kytarovka Kostka pohladí.
Vtipná latina dominuje skladbě Kukurukuku. Beru zpět všechny mé předešlé výtky k absolutním rýmům, zde funguje dokonale. „Nejkrásnější z krásných Katek/před tvým domem u tvých vrátek/tobě zpívám: Kukuruku/otevři mi, mám tam ruku!" Máma táta sice přináší trochu syrovější rock, ale i v této skladbě je hodně nadhledu a lehkosti. Metař je další vypalovačkou s punkovou energií, písní Moucha polohrubá zamíří Bombarďák do alternativnějších vod funku.
Stejně pestrá je i druhá polovina desky, zastoupena je romská hudba ve vtipné bombarďácké úpravě (Padavka), opět ska (Pan kanál, Řval), swing (Racek), tango (Teplota), vkusný pop (Vánoční) nebo elektro folk (Želva). Vše přirozené, hravé, nenásilné. To platí i o častých vtipných průpovídkách, které opravdu pobaví, a hravém bookletu. Prostě hodně příjemná nahrávka, kterou si mohou s dětmi poslechnout i jejich rodiče. A Vánoce jsou k tomu ideální dobou.
- Písničky kluka BomBarďáka (2013) 00:40:34
Hudba nemá styly, hraj, co je Ti milý
A máme tu další indiesáckou várku hravých a rozpustilých písní nejen pro děti. Třetím albem...
Související obsah:
» Písničky kluka BomBarďáka (Karel Souček, 25. 07. 2013)» „Pusť si desku PÍP a bude ti líp,“ vzkazují BomBarďáci. (Karel Souček, 04. 11. 2015)
» PÍP (Karel Souček, 22. 12. 2015)
» Hudba nemá styly, hraj, co je Ti milý (Karel Souček, 26. 07. 2013)
» Hravé songy nejen pro děti (Karel Souček, 27. 05. 2013)
» Copak to ty naše děti poslouchají ... 1. část (Karel Souček, 28. 07. 2013)
» Copak to ty naše děti poslouchají ... 2. část (Karel Souček, 31. 07. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Temná popová senzace Ari Abdul míří do Prahy
Americká zpěvačka a skladatelka Ari Abdul, jedna z nejvýraznějších nových tváří temného alternativního popu,...
Chuť tančit a akustické melodie – Alice Merton v Rock Café
Pražské Rock Café se 6. března zaplnilo fanoušky, kteří přišli nasát jedinečnou atmosféru koncertu...
Colours of Ostrava rozšiřují program: dorazí Lorde, Moby, LP nebo Teddy Swims
Festival Colours of Ostrava odhaluje další část programu nadcházejícího ročníku a přidává jména, která potvrzují...
Hlavní hvězdou festivalu Basinfirefest budou američtí W.A.S.P.
Festival Basinfirefest pokračuje v odhalování programu nadcházejícího ročníku a potvrzuje další silná jména...
Thrasoví velikáni se valí do Prahy
Pražský večer 12. dubna 2026 nebude jen další zastávkou turné kapely Kreator. Bude to konfrontace generací, stylů i...
» zobrazit více...
RECENZE
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Temná popová senzace Ari Abdul míří do Prahy
Americká zpěvačka a skladatelka Ari Abdul, jedna z nejvýraznějších nových tváří...
Chuť tančit a akustické melodie – Alice Merton v Rock Café
Pražské Rock Café se 6. března zaplnilo fanoušky, kteří přišli...
Krushers of the World
» KreatorKrushers of the World je název šestnáctého studiového alba německé...
Colours of Ostrava rozšiřují program: dorazí Lorde, Moby, LP nebo Teddy Swims
Festival Colours of Ostrava odhaluje další část programu nadcházejícího ročníku...
The Halo Effect: Úspěšnou scénu v Göteborgu tvořila mládežnická centra
Na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal se zásadními švédskými...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Druhý singl Jana Kunzeho a přátel je tvrdší, hlučnější a syrovější
Syrový, magický, psychedelický, uhrančivý, plný napětí a energie. Takový...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
CHRPY debutují albem Co mohlo být
Co mohlo být je název debutového alba emo punk rockové kapely CHRPY....
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #25: Mentální zdraví, část 2.
V druhé části našeho prvního dvjodílu dokončíme diskuzi na téma...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:
















