Benefiční festival Prdel rock pro Klubíčko vol. 7 v Berouně

Velká dvoudenní akce ve známém rockáči měla na programu představení jedenácti kapel, které svou účastí podpořily dobrou věc. Výtěžek z festivalu konaného 24. a 25. ledna 2020 bude věnovaný berounské neziskovce Klubíčko, kde pomůže lidem se zdravotními potížemi. 

Den první 

Čest zahájit již 7. ročník silně obsazeného Klubíčka měla berounská skupina UHR. Na rozjezd dobrá volba – hutné představení v osobitých kostýmech a maskách, kde byl součástí show i kostlivec, pohybující se v rukou zpěváka Petra Foukala

Metalová Asperra nenechala publikum vychladnout. V ostrém setu do nás napumpovali anglicky zpívané songy přetavené do čtyřskladbového Dema čekajícího pouze na vypuštění mezi fans. Páteční večer uzavřela plzeňská metalovka Hi-Fly. V nedávné době pokřtili nové album a navíc se s novými věcmi ukázali i zde, což se odrazilo na slušně zaplněném parketu. Den druhý 

Jediným punkovým zástupcem celého dvoudeňáku se stal Knedlofil s Mončou u mikrofonu. Také tato parta má v rukávu eso v podobě prvního alba, na kterém se dolaďují poslední detaily. 

Rockový Amonit se zpěvačkou Terezou a propracovanými texty sklízel potlesk po každém songu, každé skladbě, která se mezi nás z beden dostala. V loňském roce (2019) vydali placku 3 v jedné, která má u skalních příznivců velice kladný ohlas. Blok pohádkového metalu skupiny Serpencia v klubu nezazněl poprvé. Zpěvačka Estrellka dávala do každé písně mnoho ze sebe a potlesk při ohlášení poslední skladby byl odrazem povedeného setu. 

Starý dobrý stochovský Mentol svým hard rockovým vystoupením opět přispěl k parádní bigbítové atmosféře. Vyvedené kousky s texty psané životem jsou vždy ozdobou jakékoliv akce s jejich účastí.

Živé představení se zpěvákem Tomem Hatchem předvedla rock rapová kapela Rapete. Nedávno u nich došlo ke změně na postu basy a dnes jsme se mohli přesvědčit na vlastní oči, že jim to stále šlape na 100%. 

Nazgul je název heavy metalové party z Prahy. Zpívající basák Rosťa s partou sehraných muzikantů vybalil staré oblíbené fláky, které měly u obecenstva slyšitelnou odezvu. Domácí hard heavy banda Bulldog se dostává do hledáčku pořadatelů i z poměrně vzdálených končin a již dnes má skupina více jak polovinu víkendů obsazenou plánovanými koncerty.

O závěr festivalu pro Klubíčko se postarala jediná zahraniční kapela – metalový Knightmare ze Slovenska. Energií nabitý set a neustále se pohybujícím basákem Kevinem Danišem 7. ročník přehlídky dobré muziky důstojně uzavřel a my se můžeme těšit na line up budoucího osmého festu v roce 2021.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Koncerty Beth Hart a Waltera Trouta se přesouvají na rok 2021
14.08.

Koncerty Beth Hart a Waltera Trouta se přesouvají na rok 2021

Vzhledem k nelepšící se situaci ve spojení s koronavirovou epidemií dochází ke změnám v termínech...


Čehúni Hentai Corporation a Čoboláci Čad na podzim zase spojí dvě rozdělené republiky
14.08.

Čehúni Hentai Corporation a Čoboláci Čad na podzim zase spojí dvě rozdělené republiky

Na podzim tohoto roku se chystá možná to nejšílenější československé turné v dějinách těchto dvou zemí....


Projekt Praha ZÁŘÍ na pražském Výstavišti bude především oslavou kultury
14.08.

Projekt Praha ZÁŘÍ na pražském Výstavišti bude především oslavou kultury

Akci podporuje Magistrát Hlavního města Prahy a Výstaviště Praha Akci pořádá sdružení Prague Incredible, které...


Modrou Vopicí se rozezněl tradiční koncert věnovaný vzpomínce na Kaštánka
13.08.

Modrou Vopicí se rozezněl tradiční koncert věnovaný vzpomínce na Kaštánka

V Modré Vopici se o pestrý program skvěle stará usměvavá Alena Nebeská se svým „opičím týmem" Odehrávají...


Bratrské duo The Garden dorazí v březnu do Prahy
13.08.

Bratrské duo The Garden dorazí v březnu do Prahy

The Garden, bratrské duo Wyatta a Fletchera Shearsových, si od roku 2011 prošlapává vlastní hudební cestu, na které...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Burning
15.08.

The Burning

» British Lion

Steve Harris, baskytarista heavymetalové formace Iron Maiden, přišel se svým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru