Andrea Bocelli řekne Praze Sí

Fanoušci italského zpěváka Andrea Bocelliho se po roce znovu dočkají. Maestro vystoupí v rámci celosvětového turné v pražské O2 areně 30. listopadu 2019 se svým novým albem ´Sí´. Kromě klasického repertoáru se jeho příznivci mohou těšit na skladby z nového alba, které oslavuje lásku, rodinu, víru a naději.

Bocelli zpíval pro papeže, prezidenta i královskou rodinu. Vystoupil v největších operních domech a v největších koncertních sálech světa. Na svém kontě má 80 milionů prodaných nosičů. Jeho nové album reflektuje návrat ke kořenům a lze ho vnímat jako intimní sbírku písní, oslavujících tradiční životní hodnoty.

Je držitelem Classic BRITs Icon Award a právem je označován za skutečného mezinárodního umělce. Svou první skladbu nového alba, „If Only" nahrál rovnou ve třech jazycích. Napsal ji Francesco Sartori a již zesnulý Lucio Quarantotto, který Bocellimu pomohl napsat jeden z největších hitů "Con Te Partirò" (Time To Say Goodbye). Ten vyšel před více než 20 lety a stal se jedním z nejprodávanějších singlů všech dob. Album také obsahuje osobní pocty jeho rodině a odráží také duchovnost zpěváka. Album bylo nahráno u něj doma v Itálii a bylo produkováno legendárním Bobem Ezrinem (Pink Floyd, Lou Reed).Bocelli se koncem tohoto roku vrací s tímto novým albem na celosvětové turné. S významnými zastávkami v USA včetně New Yorku, Las Vegas a Hollywood Bowl v Los Angeles zavítá také opět do České republiky. 

„Sí" je album o srdci a duši, pozitivitě a rodině, melodii a magii. Z tohoto důvodu si Bocelli zvolil silný a jednoduchý titul. "V tomto historickém období, kterým právě procházíme, často říkáme ne. Ale ano je to slovo, které říkáte, když dostanete svůj první polibek, když s někým souhlasíte, když chcete, aby se někdo cítil dobře. Sí je slovo, které říkáte pokaždé, když věci dobře končí. Za tisíc a jeden důvod je sí výrazem pozitivního a silného ​​lidského slova, pocitu a emocí".

Andrea Bocelli v nedávném rozhovoru pro Radiožurnál ocenil a pochválil české publikum takto: "Vždy, když přijedu do Prahy, a zjistím, že koncertní sál je vyprodaný, tak je to pro mě radostným důkazem, že české publikum mě má rádo a že se na mě těší. A také díky tomuto vztahu mám na Prahu a české publikum pokaždé velice dobré vzpomínky.”

Související obsah:

» Andrea Bocelli hlásí návrat   (Jiří Hroněk, 03. 10. 2015)
» Výjimečný koncert na výjimečném DVD a CD   (Karel Souček, 20. 10. 2013)
» Andrea Bocelli na Valentýna do vašeho kina   (Karel Souček, 13. 02. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Aneta Langerová a skupina Korben Dallas natočily klip a vyjedou na společné turné
18.01.

Aneta Langerová a skupina Korben Dallas natočily klip a vyjedou na společné turné

„I špatné rozhodnutí je lepší než žádné," zpívají Korben Dallas a Aneta Langerová. Že to myslí...


Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru