Akustický koncert nic neutají

Jsou kapely, které vynikají osobitým stylem a na první poslech se odlišují od všeho ostatního. Jejich umění pak ještě podtrhne komorní prostředí. Příjemné místo pro ty, co ocení kvalitní muziku. A přesně tuhle možnost měli ti, kdo v sobotu 2.listopadu přišel do brněnské Kafary zažít vystoupení The Shookies. Tohle seskupení, hrající už téměř deset let, si zakládá na původní tvorbě a osobitém zvuku. V srpnu loňského roku předskakovali irským legendám Interference a Glenovi Hansardovi v olomouckém Jazz tibet clubu. Letos na jaře vydali druhé album s názvem Sooner or Later, za kterým stojí podle jejich vlastních slov pět let tvrdé práce. Ale každé takové snažení přináší své ovoce.
Koncert v Kafaře se odlišoval od toho, na co jsou příznivci kapely zvyklí. V první řadě tentokrát chyběla houslistka Anna Hrbáčková, ale s její absencí si ostatní poradili na výbornou. Akustičtější aranže písní byly zajímavé a mnohem víc vynikl procítěný a dynamický vokál hlavního zpěváka Filipa Burše. Zaposlouchali jste se do textů písní (koncertní repertoár tvořily skladby z nové desky) a okamžitě jste měli pocit, že jste se octli na koncertě v zahraničí. Vliv Glena Hansarda je v těchto písních nepřeslechnutelný. V pomalejších skladbách je patrný jistý gospelový prvek, něco na české hudební scéně poměrně nevídané. Možná některé z vás napadne, proč čeští muzikanti zpívají v angličtině. Odpověď je jednoduchá a zde si dovolím citovat slova Ondřeje Karlíka (basová kytara) „S češtinou bychom byli možná více po chuti domácímu publiku, ale Česká republika by se nám stala vlastní klecí. Za hranicemi nikdo českou hudbu poslouchat nebude a při nejlepším, tam my směřujeme." Celý zmíněný rozhovor najdete tady.
Diváci i v průběhu koncertu postupně úplně zaplnili prostor Kafary, večer ubíhal rychleji než by si určitě přáli. Těžko vyzdvihnout jen jednu skladbu, ale z mého osobního pohledu byla vrcholem píseň Tram 27, kterou zpíval Filip Burš sám. Osvětlení jen nahrávalo celkové atmosféře a než by se člověk nadál, přiblížil se závěr celého večera. I na muzikantech bylo vidět, že kdyby to šlo, hráli by ještě dlouho do noci.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na festivalu Bounty Rock Cafe Open Air zazní nejen hity Genesis, ale i to nejlepší z hudebního pořadu Na Kloboučku
24.01.

Na festivalu Bounty Rock Cafe Open Air zazní nejen hity Genesis, ale i to nejlepší z hudebního pořadu Na Kloboučku

Ray Wilson bude mít na repertoáru speciální program nazvaný Genesis Classic. Časopis Classic Rock Magazine jej považuje...


Pipes and Pints dnes startují The Second Chapter tour!
24.01.

Pipes and Pints dnes startují The Second Chapter tour!

Pipes and Pints vtrhli do nového roku s energií sobě vlastní. Už dnes v Třebíči startuje zimní část turné...


Patti Smith se po pěti letech vrací do Prahy
24.01.

Patti Smith se po pěti letech vrací do Prahy

Zpěvačka, autorka a aktivistka Patti Smith se opět chystá do Prahy. Se svým Bandem vystoupí 21. července od 20 hodin...


Celosvětové soutěže Eurovize se opět zúčastní s novou písní Barbora Mochowa
23.01.

Celosvětové soutěže Eurovize se opět zúčastní s novou písní Barbora Mochowa

Letos se představí s magickou písní White & Black Holes, která zazní dnes poprvé v experimentálním prostoru...


Punk-rocková party roku s Anti-Flag a ZSK - mosh pit na podiu, kapela pod ním a pivo zdarma
23.01.

Punk-rocková party roku s Anti-Flag a ZSK - mosh pit na podiu, kapela pod ním a pivo zdarma

Oblíbení Anti-Flag se v neděli vrátili do Prahy a přivezli s sebou svoji zbrusu novou studiovku 20/20 Vision. Novinky,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ghost Army
19.01.

Ghost Army

» Vanessa

„Před nějakou dobou jsme se rozhodli Vanessu zabít a uspořádali jsme poslední...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru