Akustický koncert nic neutají

Jsou kapely, které vynikají osobitým stylem a na první poslech se odlišují od všeho ostatního. Jejich umění pak ještě podtrhne komorní prostředí. Příjemné místo pro ty, co ocení kvalitní muziku. A přesně tuhle možnost měli ti, kdo v sobotu 2.listopadu přišel do brněnské Kafary zažít vystoupení The Shookies. Tohle seskupení, hrající už téměř deset let, si zakládá na původní tvorbě a osobitém zvuku. V srpnu loňského roku předskakovali irským legendám Interference a Glenovi Hansardovi v olomouckém Jazz tibet clubu. Letos na jaře vydali druhé album s názvem Sooner or Later, za kterým stojí podle jejich vlastních slov pět let tvrdé práce. Ale každé takové snažení přináší své ovoce.
Koncert v Kafaře se odlišoval od toho, na co jsou příznivci kapely zvyklí. V první řadě tentokrát chyběla houslistka Anna Hrbáčková, ale s její absencí si ostatní poradili na výbornou. Akustičtější aranže písní byly zajímavé a mnohem víc vynikl procítěný a dynamický vokál hlavního zpěváka Filipa Burše. Zaposlouchali jste se do textů písní (koncertní repertoár tvořily skladby z nové desky) a okamžitě jste měli pocit, že jste se octli na koncertě v zahraničí. Vliv Glena Hansarda je v těchto písních nepřeslechnutelný. V pomalejších skladbách je patrný jistý gospelový prvek, něco na české hudební scéně poměrně nevídané. Možná některé z vás napadne, proč čeští muzikanti zpívají v angličtině. Odpověď je jednoduchá a zde si dovolím citovat slova Ondřeje Karlíka (basová kytara) „S češtinou bychom byli možná více po chuti domácímu publiku, ale Česká republika by se nám stala vlastní klecí. Za hranicemi nikdo českou hudbu poslouchat nebude a při nejlepším, tam my směřujeme." Celý zmíněný rozhovor najdete tady.
Diváci i v průběhu koncertu postupně úplně zaplnili prostor Kafary, večer ubíhal rychleji než by si určitě přáli. Těžko vyzdvihnout jen jednu skladbu, ale z mého osobního pohledu byla vrcholem píseň Tram 27, kterou zpíval Filip Burš sám. Osvětlení jen nahrávalo celkové atmosféře a než by se člověk nadál, přiblížil se závěr celého večera. I na muzikantech bylo vidět, že kdyby to šlo, hráli by ještě dlouho do noci.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Cigarettes After Sex se vrací do Roxy
11.11.

Cigarettes After Sex se vrací do Roxy

Cigaretovým kouřem protknutý pop s noirovou atmosférou. Tak lze charakterizovat hudbu americké kapely...


Petr Beneš Quartet v Brne
11.11.

Petr Beneš Quartet v Brne

V hudobnej kaviarni, Stará Pekárna v Brne vystúpilo 10.11.2019 zoskupenie Petr Beneš Quartet. Ansámbl, koncentrovaný...


Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát
11.11.

Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát

Fanoušci Freddieho Mercuryho a skupiny Queen se mohou těšit na květen, kdy se v O2 areně hned dvakrát po sobě uskuteční...


Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet
10.11.

Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet

Nikol Štíbrová a Ivan Tásler se slovenskou skupinou IMT Smile vydávají společný duet. Jedná se o skladbu s názvem...


Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej
10.11.

Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej

První jména 7. ročníku festivalu, který tradičně spojuje všechny generace a vyniká pohodovou atmosférou jako...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru