7 dní, 54 zahraničních kapel, speciální pivní ležák – to bude letošní festival Colours of Ostrava

Snad všichni příznivci letních festivalů mají již několik měsíců v kalendáři poznamenaný termín 17. – 20. července, kdy proběhne třináctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Na tiskové konferenci konané 4. března pořadatelé, v čele s ředitelkou Colours of Ostrava Zlatou Holušovou, odtajnili další velká jména programu a novinky, které pro letošní ročník připravili.

The National

Hvězdy, které sestoupí na pódia v Dolních Vítkovicích

Jako každý rok, připravili organizátoři multižánrového festivalu Colours of Ostrava, nálož té nejlepší hudby z celého světa. Kromě jmen, která byla již dříve zveřejněna, jako Robert Plant, ZAZ, Bastille nebo MGMT, přibyla na seznam headlinerů další. Festival přivítá britského zpěváka Johna Newmana. Zlata Holušová dodala, že vyjednávání s agenty o jeho vystoupení byla náročná a vedli je již od července minulého roku. Ředitelka festivalu také prozradila, že se velmi těší na francouzskou skupinu Shaka Ponk, která ve Francii sbírá jednu cenu za druhou. Svou tvorbu předvede v Ostravě též dánský multiinstrumentalista Trentemøller nebo americký funkový a soulový zpěvák Charles Bradley. Celkem je potvrzena účast 54 zahraničních kapel, z nichž 33 vystoupí v České republice vůbec poprvé.

Colours week

Když už do Ostravy, tak na celý týden. Pořadatelé by si přáli, aby si lidé návštěvu spojenou s konáním festivalu prodloužili na celý týden. Od pondělí 14. července bude připraven doprovodný turistický a sportovní program. V úterý a ve středu bude probíhat tradiční Festival v ulicích, který nabídne koncerty, divadelní představení, všemožné stánky a aktivity pro děti. Letos si tak s Colours of Ostrava nebude konkurovat.

Jednodenní vstupenky jsou právě v prodeji

Žádanou změnou je oznámení konkrétní dnů, kdy vystoupí tahouni festivalu. Fanoušci jednotlivých umělců si tak budou moct dopředu naplánovat, který den do Dolních Vítkovic přijedou. Ve čtvrtek 17. 7. vystoupí MGMT a Shaka Ponk, v pátek ZAZ a The Asteroid Galaxy Tour, v sobotu je na programu Robert Plant, Basstille a neděle bude patřit Johnu Newmanovi nebo kapele The National. Předprodej jednodenních vstupenek byl dnes zahájen. Lístek ve formě e-ticketu na první tři dny je k dostání za 1 100,- Kč, na neděli za 1 300,- Kč.

České kapely jdou vstříc novým možnostem

Čím pořadatelé festivalu překvapili pravděpodobně nejvíc, je akce Czech Music Crossroads. Jde o hudební konferenci a následný showcase českých kapel. Koordinátor Jiří Moravčík objasnil záměr projektu: „Jeho cílem je prezentace kvalitní a přesahové domácí hudby v oblasti rocku, avantgardy, jazzu, folku a world music směrem k zahraničním publicistům, pořadatelům či agentům." Zároveň prozradil, kterých devět českých interpretů se v rámci přehlídky představí. Budou to na příklad olomoučtí Nylon Jail, svérázná electro formace Vložte kočku, muzikant Kittchen nebo čtveřice klarinetistů Clarinet Factory. Během konference, kterou povede Petr Dorůžka, proběhne několik panelů věnovaných otázkám hudebního průmyslu. Večerní showcaseová vystoupení v centru Cooltour a klubu Marley budou přístupná veřejnosti.

Partneři festivalu nezůstávají pozadu

Rovněž hlavní partneři Colours of Ostrava se připravují na tuto událost. Česká spořitelna připravila pro své klienty zvýhodněné ceny vstupenek, společnost Agrofert chystá mnoho stánků s občerstvením a také Agrofert Stage. Pivovar Radegast na festivale otevře hospodu nejen s pivem, ale též s krajovými specialitami. Přímo pro Colours of Ostrava vyrobí ležák, k jehož založení přizve ředitelku festivalu Zlatu Holušovou a alespoň jednoho z vystupujících.

V industriálním areálu Dolních Vítkovic již potřetí

Areál Dolních Vítkovic je neustále vylepšován a chystá se na další sezonu. Návštěvníkům festivalu nabídne více zeleně a četná zlepšení. K obhlédnutí místa konání je ideální 14. březen, kdy bude možné si projít budovu Velkého světa techniky při výkladu architekta Josefa Pleskota.

Lákadel je připravena spousta. Pro dospělé i děti, pro milovníky hudby stejně jako vyznavače divadla a dalších umění. Třetí červencový týden vyrazte do Ostravy, která nabídne nezapomenutelné zážitky.

GALERIE

Související obsah:

» John Grant je prvním účinkujícím festivalu Colours of Ostrava 2014   (David Malý, 22. 10. 2013)
» Zaz znovu na Colours of Ostrava   (Jitka Fialková, 23. 01. 2014)
» Odhalte program festivalů na sezonu 2014   (Jitka Fialková, 18. 11. 2013)
» Bastille: Koncert přeložen, reedice debutu naštěstí ne   (Karel Souček, 24. 11. 2013)
» Votvírák představil první jména   (Karel Souček, 10. 02. 2014)
» Rock for Churchill chystá zimní verzi   (Karel Souček, 02. 01. 2014)
» Basinfirefest odhalil další jména zahraničních hostů   (Karel Souček, 24. 02. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 míří do Liberce a Prahy
18.09.

Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 míří do Liberce a Prahy

Zpěvák a skladatel Miro Žbirka se vydal na exkluzivní Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 ve vybraných kinosálech sítě CineStar....


Benátská noc ve Lhotě u Plzně měla multižánrový program
17.09.

Benátská noc ve Lhotě u Plzně měla multižánrový program

Napříč nepříznivé covidové situaci pořadatelé v čele s manželi Leichtovými, podpořené...


Hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, vystoupí v Praze
17.09.

Hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, vystoupí v Praze

Extravagantní vousatá zpěvačka Conchita Wurst, která v roce 2014 za velkého rozruchu vyhrála soutěž Eurovize,...


Vypsaná fiXa má nový klip a věří v podzimní turné
17.09.

Vypsaná fiXa má nový klip a věří v podzimní turné

V recenzi na nové album Vypsané fiXy Kvalita jsme psali: „Měla krátkou ofinu představuje křehčí melodickou,...


Film Postiženi muzikou o kapele The Tap Tap míří do kin
16.09.

Film Postiženi muzikou o kapele The Tap Tap míří do kin

Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti ze života také celoživotní zdravotní handicap? Hrdinové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru