21 jich být nemusí. Arény si zvládají hravě omotat kolem prstu i ve dvou

Včerejší koncert dvojčlenné kapely Twenty One Pilots v pražské O2 Areně byl jedním slovem zážitek. A za nás v rozhodně víc než pozitivním slova smyslu!

Ale hezky popořadě. Jako první se na pódiu předvedla partička ze slunného LA s názvem The Regretters. Publikum se snažili roztleskat hned s nástupem při první písničce, ale jak už to tak většinou bývá, předkapele se moc pozornosti nedává. I v tomto případě to bohužel tak dopadlo. První řady sice skákaly a koncert si užívaly, nicméně zbytek arény nedočkavě odpočítával minuty do konce, aby je mohli vystřídat ti, kvůli kterým na místo dorazili. Co se hudby týče, nedá se téhle punk-rockové skupině vytknout snad nic. Vystoupení bylo energické a hlavní zpěvačka velmi sympatická. Svůj půlhodinový set ale ukončili bez rozloučení, což na celkovém dojmu moc nepřidalo.

Zhruba deset minut před avizovaným začátkem show Twenty One Pilots začala O2 Arena natěšeně skandovat a vyvolávat své miláčky. Napětí se dalo krájet a opadlo až v momentě, kdy se na pódiu objevil při prvních tónech písně Jumpsuit zpěvák a rapper Tyler Joseph se zapálenou pochodní v ruce. Po tomto hitu, který byl nominován na cenu Grammy za nejlepší rockovou píseň, kapela zahrála vypalovačku Fairly Local. Co následovalo pak ale překvapilo každého v sále. Zpěvák se na hlavním pódiu „propadl do země" a již za několik málo sekund se objevil v nejvyšších patrech tribun. Za tohle vyděšení kluci fanoušky odměnili megahity Stressed Out a Heathens.

Během večera si mohli přítomní vychutnat téměř všechny velké hity téhle partičky z amerického Ohia. Fanynky v sále rovněž hodně těšilo to, že bubeník Josh Dun zahrál několik písní zcela bez pokrývky horní poloviny těla. A z obrazovek vedle pódia bylo vidět, že i talentovaný bubeník si tuhle jejich přízeň náležitě užívá. Celou arenu pak ještě dodatečně odměnil tím, že s poměrně dobrou výslovností všechny přivítal a pozdravil v českém jazyce.

Když už se při písni Car Radio zdálo, že je koncertu konec a že kapela již nadobro odešla (nebo spíše odběhla), většina přítomných začala zpívat melodii tohoto songu ve snaze je přivolat zpět. To se jim podařilo a kluci tak zahráli ještě skladbu Chlorine, ke které vyšel videoklip jen pár týdnů před pražským koncertem. Nicméně vše jednou končí, a tak obecenstvo pomalu připravovali na svůj odchod písní Leave The City, jejíž text je více než výstižný. Koncert zakončili tradičně – písní Trees, jenž je srdcovkou pro nejednoho skalního fanouška.

Nutno ale připomenout, že takhle skvělý zážitek nebyl jen dílem Tylera a Joshe. Úžasná byla práce všech techniků a osvětlovačů, kteří se na téhle velkolepé show podíleli. Protože koncert nedělá jen hudba, ale i vizuální zážitek, zvlášť na takhle velkých pódiích. Zkrátka a dobře, pořadatelé opět nešlápli vedle a vyprodaná O2 Arena budiž tomu důkazem. Jen tak dál!

Autor fotografií: Čestmír Jíra

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964
19.09.

WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964

WWW Neurobeat si po delší odmlce připravili samostatný koncert. Zahrají 26. září v Holešovicích na náplavce před dočasně...


Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu
19.09.

Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu

Známy slovenský dramaturg, režisér, pesničkár Martin Geišberg prichádza spoločne s inštrumentalistom Danielom...


Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert
19.09.

Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert

Tradiční sportovně zábavný den bývá v Měcholupech u Nepomuka zakončený rockovou tečkou. Nejinak tomu bylo i 14. září...


Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa
19.09.

Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa

Lindsey Stirling, americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka v jedné osobě, se po dvou letech...


Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru